Streda 16. 6. 2021

Lívia Landorová (3.B)
Jaroslav Sivák (1.roč)
Pozajtra (Piatok 18.6.2021)
Kristína Pekárová Hudáková (7.A)
Annamária Židovská (6.B)

Školy proti COVID-19 - bulletin

Keďže informácií nikdy nie je dosť, dávame do pozornosti publikáciu, ktorú vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Obsahuje najzákladnejšie informácie o očkovaní, odpovede na najčastejšie otázky aj informácie, ako predchádzať nákaze. Kliknite na obrázok.

Projekt „Šikovné ruky – lepšia budúcnosť“

Hlavným cieľom projektu je zlepšiť kľúčové kompetencie žiakov ZŠ formou zriadenia polytechnickej učebne. Viac info TU. Vizualizácia TU.

Realizácia   01.02.2020 - 01.06.2020

Celková hodnota projektu - 100 249,77 €

POMÁHAJÚCE PROFESIE V EDUKÁCII DETÍ A ŽIAKOV

Realizácia  :03/2020 – 08/2022

"Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja  v rámci Operačného programu Ľudské zdroje"

Operačný program Ľudské zdroje

Európsky sociálny fond; Európsky fond regionálneho rozvoja

Počasie

„Boh má svoj vlastný spôsob ako zviditeľniť svoje dielo.“                                     Matka Tereza

• Vaše hlasy rozhodli!

ZA VÍŤAZNÚ PAMIATKU - BAROKOVÁ KAZATEĽNICA V STAREJ ĽUBOVNI STE ZAHLASOVALI AŽ 16 390 KRÁT (www.nadaciavub.sk/poklady). ĎAKUJEME.

• Detský letný štafetový kros

Po dlhšej dobe sa naši malí atléti opäť zúčastnili športovej súťaže v Prešove. Súťaž „štafetový kros“ organizoval slovenský atletický zväz pre deti v dvoch kategóriách dňa 11.06. 2021. Našu školu reprezentovali tri družstvá (12 žiakov) roč. narodenia 2010 -2012. V konkurencii 10 družstiev sme získali krásne dve umiestnenia, 2. a 3. miesto. Deti boli ocenené diplomom a vecnými cenami.

Družstvo A (Kasperkevič Šimon -5.A, Kormaníková Michaela -5.B, Kupec Timothy - 4.B, Zentková Simona – 5.B) - 2. miesto.

• Týždeň detskej radosti

Týždeň od 31. 5. do 4.6.2021 deti materskej školy mali naplnený veselými aktivitami. Celý týždeň si nosili vlastné hračky, samozrejme každý deň inú. Navzájom si ich vymieňali a tak upevňovali kamarátske vzťahy. Deň detí, mladšie deti oslávili najprv v triede vstupom do rozprávky. Staršie, riešili rôzne veselé interaktívne hry. V každej triede si deti pochutnali na pripravených dobrotách od učiteliek alebo mamičiek. Po hrách čakala ich spoločná diskotéka na školskom dvore. V stredu k nám zavítalo divadlo Babadlo s veselými bájkami - Ako sova líške bájky čítala. Vo štvrtok deti boli na krátkej turistickej vychádzke pri rieke Jakubianka alebo Poprad. Staršie deti mali športový deň na školskom dvore a zároveň boli divákmi aktivity špeciálnej základnej školy - cvičenie policajtov so psami. Záver týždňa sme oslávili tanečne, disco-párty s ujom Ľubom. Bol to týždeň hier, smiechu, zábavy a tanca. Každé dieťa si vybralo to, čo ho najviac oslovilo a prinieslo mu zábavu, radosť a nové zážitky. Fotografie si pozrite TU.

• Týždeň sviatku všetkých detí

Týždeň sviatku všetkých detí, spoločne sme slávili.

maličkými krokmi spolu, 1. výlet pri "Popradke" zažili.

Svet je veľký, plný krás,

rôznych detí, rôznych rás.

Ak raz veľkí budeme,

všade nazrieť pôjdeme.

NAJmenší z triedy sv.Terezky

Fotografie si pozrite TU.

• VÝNIMOČNÝ DARČEK PRE VŠETKY DETI

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky spojilo sily s Ministerstvom školstva pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, aby prekvapili každé dieťa na Slovensku, bez ohľadu na to, z akého prostredia prichádza. Spoločne s troma štátnymi umeleckými inštitúciami pripravili online projekciu svojich predstavení a moderovaných koncertov. Sledovať ich je možné zadarmo.

🤩 Na online linkoch vytvorených danými inštitúciami špeciálne pre túto príležitosť bude 1. júna 2021 od 11. hodiny prístupný určený umelecký program pre deti. Následne od 12. hodiny si už bude možné kedykoľvek počas zvyšku dňa kliknúť na dané linky a ľubovoľne si tieto programy pozrieť.

• Vyhodnotenie okresného kola matematickej Pytagoriády

Šikovnosť a bystrosť žiakov sa opäť ukázala aj na okresnom kole Pytagoriády. V dňoch 13. a 14. apríla 2021 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Do tejto súťaže sa online zapojili 11 úspešní riešitelia školského kola. Usilovná a dôsledná príprava priniesla svoje ovocie v podobe 5 úspešných riešiteľov: Jakub Jančišin (3.B), Tadeáš Chobor (4.A), Filip Kafka (4.B), Dávid Kuruc a Daniel Kuruc (8.A). Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

• Na gazdovskom dvore

Týždenná podtéma, Na gazdovskom dvore, deti veľmi zaujala. Dôvod je prostý, skoro každé dieťa má doma nejaké to zvieratko o ktoré sa stará, ba dokonca máme deti, ktorých rodičia sú farmári. Bez problémov pomenovali dospelé jedince a ich mláďatá v hre Farmárka včielka a stratené mláďatká. Nakreslili svoje obľúbené domáce zvieratko. Na Deň mlieka sa oboznámili s profesiou dojička a učili sa dojiť kravu. Staršie deti dojili kravu Milku a mladšie Eličku. Prostredníctvom vzdelávacieho interaktívneho programu - Objav mlieko s kamarátkou kravičkou Eličkou, deti spoznali ich život a úžitok pre človeka. Škoda, že pandemická situácia nám nedovolila zorganizovať výlet na niektorú farmu, lebo zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Fotogradie si pozrite TU.