Navigácia

 • Naše výletiky v MŠ
  Všetci sa nám čudovali, kam sme s batohmi denne vyrážali.... Takto sme si v 3.triede užili posledné dni školského roku a posledné chvíle s našimi predškolákmi. Fotografie si pozrite TU.
  26.06.2019 09:57 | viac »
 • Deň na kolesách
  V týždni od 10.6. do 14.6. deti materskej školy v rámci podtémy, "Keď semafor zabliká", učili sa na elementárnej úrovni základne bezpečnostné pravidla ako chodci a ako cyklisti. Najzaujímavejšou aktivitou bol, "Deň na kolesách". Každé dieťa si prinieslo svoj dopravný prostriedok, bicykel, odrážadlo, kolobežku a za pomoci učiteľky, značiek a označeného dopravného ihriska sa snažilo dodržiavať základné pravidlá cyklistu. Prvé pravidlo správneho cyklistu všetky deti dodržali, každé malo prilbu a bicykel v plnej výbave. Fotografie si pozrite TU.
  24.06.2019 09:38 | viac »
 • Vysoké Tatry
  Deti MŠ s elánom zvládli turistickú vychádzku okolo Štrbského Plesa, zaujímali sa o okolitú prírodu, nadchli ich vysoké štíty i hĺbka plesa. Pochutnali si na dobrých buchtách a vyšantili sa na detskom ihrisku. Fotografie si pozrite TU.
  13.06.2019 09:21 | viac »
 • Na potulkách Ľubovnianskym hradom
  Dňa 10.6.2019 sa deti 2. triedy materskej školy vybrali na potulky po Ľubovnianskom hrade. Najprv sa stali súčasťou deja rozprávky, "Čert a káča". V hradnej kaplnke sv. Michala sa deti oboznámili s históriou kaplnky a ako to bolo s pyšnou Katarínou. A ďalej putovali k dreveným domčekom, v ktorých pokračoval dej rozprávky. Privítal ich dedinský richtár,  navštívili dedinskú školu, postrašil ich aj ozajstný čert, ktorý s Káčou tancoval a zobral ju do pekla. Ale, ako to už v rozprávke býva, že všetko sa na dobro obráti aj z Kataríny sa stala usilovná pani mlynárka, ktorá nám napiekla výborné koláče, na ktorých sme si v poslednom domčeku veľmi pochutnali. Potom sme navštívili vojenské múzeum, ktoré deťom prezentoval ocko nášho kamaráta z triedy p. Ján Pečarka, začo mu veľmi pekne ďakujeme. Veľmi pekne ďakujeme aj rodičom p. Klimkovi, p. Tokarčíkovej, p. Fuchsovi, ktorí nám pomohli s dopravou detí na hrad a späť do materskej školy. Bonus pre deti pripravila mamka Filipka Tokarčíka a pozvala nás na jej úžasný dvor, kde sa detí posilnili citrónovou limonádou a hrou v záhrade. Deti do materskej školy prišli plné nových poznatkov a nezabudnuteľných zážitkov. Fotografie si pozrite TU.
  12.06.2019 09:51 | viac »
 • Predplavecký výcvik MŠ

  Keď pršalo mrholilo,

  žabiatko sa narodilo. 

  I my ako žabky malé,

  v bazéne sme boli stále.

  Na leto sme pripravení,

  plaveckým výcvikom posilnení.

  Odteraz je voda skrátka,   

  naša dobrá kamarátka.

  Predplavecký výcvik MŠ sa konal od 21. - 31. mája 2019. Fotografie si pozrite TU.

  07.06.2019 08:07 | viac »
 • Divadelné predstavenie - O čudnom vajíčku
  Dňa 23.5.2019 deti v materskej škole navštívilo Bábkové divadlo od Spišského hradu s divadielkom O čudnom vajíčku. Deti spoločne so zvieratkami na gazdovskom dvore zažívali zrod nového života. Sliepočka zniesla tri vajíčka, z dvoch sa vyliahli kuriatka a to tretie, bolo akési čudné. Nechcelo sa mu svet a tým zvieratká na dvore dostávalo do bláznivých problémov. Deti prostredníctvom divadelného predstavenia si zopakovali, aké domáce zvieratká žijú na dvore, aký zvuk vydávaj a zaspievali známe piesne o zvieratkách. Fotografie si pozrite TU.
  27.05.2019 09:17 | viac »
 • Desaťročnica materskej školy
  Naša materská škola v tomto školskom roku oslavuje desiate výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa v piatok 17.mája 2019 uskutočnil slávnostný program, ktorý si pre hostí pripravili šikovné deti spoločne s pani učiteľkami. Ten pozostával z divadielka, pesničiek či tancov. Popoludnie deťom spríjemnil aj ujo Ľubo. Porozprával im rozprávku o Kubovi, ktorý hľadal šťastie. Nasledovala diskotéka, ktorú svojou prítomnosťou obohatil maskot s podobou bociana. Po nej sme sa už presunuli na slávnostnú recepciu. Fotografie z podujatia zobrazíte kliknutím sem.
  20.05.2019 08:25 | viac »
 • Sadenie do jarného záhonu
  V školskej záhrade v materskej škole pribudol farebný jarný záhon. Deti spoločnej s pani učiteľkami vysádzali pažítku, petržlen a reďkovku. Už teraz sa tešíme na prvé rastlinky a na ich ochutnávku. Fotografie si pozrite TU.
  07.05.2019 09:23 | viac »
 • Deň otvorených dverí
  V septembri materská škola privíta nových kamarátov a práve pre nich v piatok 3.5.2019 učiteľky v materskej škole uskutočnili deň otvorených dverí. Noví kamaráti so svojimi rodičmi si prezreli priestory v materskej škole, hrali sa s hračkami v triede, kreslili, pečiatkovali a potom sa všetci sústredili v priestoroch Átria. Tam ich čakalo prekvapenie, kde ukázali svoju športovú šikovnosť a obratnosť. Domov odchádzali plní dojmov a s darčekom od kamarátov škôlkárov. Nuž, už teraz sa na vás všetci tešíme. Fotografie si pozrite TU.
  07.05.2019 09:20 | viac »
 • Starostlivosť o bábätko
  V prvom  májovom týždni sa deti 2.triedy oboznámili so starostlivosťou o bábätko. Navštívil nás kamarátov brat Félix s mamkou. Jeho mamka nám ukázala ako bábätko prebaľovať, kŕmiť s fľašou. Félixovi sa u nás páčilo, plakal až keď odchádzal preč. Kočíkovali sme svoje bábätka, kúpali ich a zabalili do perinky. Keď sme ich ukladali spať zaspievali sme im uspávanku. Fotografie si pozrite TU.
  07.05.2019 07:54 | viac »
 • Prípravy na Veľkú Noc
  Veľká Noc je už za dverami a preto sme sa aj v materskej škole na ňu pripravili. Deti z 3. triedy si farbami maľovali veľkonočné vajíčka, vyrobili si vlastné korbáčiky a vyrobili veľkonočné vajíčka z rôznych hračiek a predmetov z triedy. Ako môžete vidieť, fantázii sa medze nekladli :) Boli sme sa tiež pozrieť na krásne veľkonočné vajíčka v našom meste. Zúčastnili sme sa tiež krížovej cesty v átriu našej MŠ. Na Veľkú Noc sme teda na plno pripravení :) Fotografie si pozrite TU.
  20.04.2019 09:58 | viac »
 • Jar prichádza
  Príchod jari so sebou prináša veľa radosti, slnka, jarných kvetov, ale aj veľa práce po zime. Preto sa deti z 3. triedy  jarného príchodu ujali, vyzdobili si črepníky, do ktorých spoločne zasadili fazuľu a postarali sa o vyčistenie dvora, ktorý bol plný odpadkov. Fotografie si pozrite TU.
  15.04.2019 10:40 | viac »
 • Jarné skrášľovanie dvora a okolia materskej školy

  Jarné slniečko vylákalo deti, zamestnancov a aj niektorých rodičov, aby v týždni od 1.4. do 5.4.2019 venovali svoj čas a chuť na skrášlenie a upratanie školského dvora a okolia materskej školy. Deti s veľkým elánom a chuťou sa upratovali. Veľmi nás tešilo, že aj niektorí rodičia, konkrétne, mamička dieťaťa z 2. triedy p. N. Klimko  a dedko vnučky zo 4. triedy p. V. Baláž nám učiteľkám pomohli maľovať pneumatiky a tak prispieť k skrášleniu prostredia pre deti. Patrí im veľká vďaka. Fotografie si pozrite TU.

  12.04.2019 10:07 | viac »
 • Peniaze sú už na účte
  Každá dobrá škola sa snaží robiť pre deti, ale aj pre ich rodičov maximum. O tom, že škola sv. Cyrila a Metoda patrí práve k takým, svedčí aj dnešný úspech, ktorý nám priniesol až 1 300 Eur. Dňa 29.03.2019 p. riaditeľka spolu s deťmi prebrala symbolický šek v hodnote 1 300 Eur. VYHRALI SME 1.miesto v projekte "Vy rozhodujete, my pomáhame" spoločnosti TESCO! Veľká vďaka všetkým, čo hlasovali za náš projekt. Fotografie z odovzdávania šeku TU.
  29.03.2019 10:26 | viac »
 • Svetový deň vody v MŠ
  V piatok 22.3.2019 sa materská škola aktivitami zapojila do svetové dňa vody. Mladšie deti si prostredníctvom kreslenia, strihania a lepenia obrázkov, rozprávali prečo je potrebné vodou šetriť a o jej využití doma a v prírode. O šetrenie vody sa sa snažili hlavne pri umývaní rúk a zubov. Z vystrihnutých dažďových kvapiek vytvorili dáždnik dažďovej víly. Staršie deti vytvorili pojmov mapu kolobehu vody v prírode. Deti 3. triedy upratali odpad okolo rieky Jakubianka a deti 4. triedy okolo rieky Poprad. Hotové výtvory zdobia interiér materskej školy. Fotografie TU.
  29.03.2019 09:25 | viac »
 • Nákupné maniačky
  Dňa 28.3.2019 v 2. triede sa nakrúcala relácia, Nákupné maniačky. Pred spustením hry, sa deti oboznámili cez internet, čo je to za relácia a čo sa od nich očakáva. Stylisti (učiteľky) zadali tému, ktorá bola voľná, t.j. každý mal voľný výber oblečenia na svoju vymyslenú postavu. Oblečené deti sa prezentovali na móle a stylisti hodnotili nápady číslom od 1 do 5. Na 1. mieste sa umiestnil tanečník z Jamajjky, na 2. riaditeľ televízie ČT2 a na 3. doktor House. Samozrejme, že každá postava mala svoje čaro a fantáziu a preto boli všetci odmenení. Hra sa deťom veľmi páčila, vytvorila im veselú náladu a zároveň si vyskúšali a základy modelingu. Fotografie z akcie TU.
  29.03.2019 09:21 | viac »
 • Hry na profesie v TV
  Deti 2. triedy v rámci podtémy "Čím budem", sa celý týždeň hrali na profesie, ktoré pracujú v televíznom štúdiu. V pondelok si postavili vlastnú televíznu budovu ŠT2. V utorok boli redaktori a kameramani televíznych novín. Vytvorili si mikrofóny a pomocou nich vo fiktívnych televíznych novinách, informovali verejnosť o počasí na Slovensku, o znakoch jari v Starej Ľubovni a samozrejme, že nechýbala vážna správa,psíkovi horel domček a jeho záchrana požiarnikmi. Teoretické poznatky, deti spojili so zážitkovým učením a navštívili ozajstné štúdio Ľubovnianskej televízie. Skúsili si prácu za kamerou, prácu redaktora v teréne. Naviac sa im páčilo kamerovanie a hlavne to, že sa videli na obrazovke. Fotografie z akcie TU.
  29.03.2019 09:17 | viac »
 • Pinokio
  Do MŠ zavítalo bábkové divadlo Cilliling z Prešova z rozprávkou Pinokio. Deti prostredníctvom bábky a profesionálnych bábkohercov aktívne sledovali dej rozprávky. Spoznali veselého Pinokia, ktorý spieval, tancoval, behal, žongloval, ale mal aj jednú zlú vlastnosť, klamal. Z klamstva mu narástol dlhý nos, ale ako to už v rozprávke býva, všetko sa dobré skončilo. Deti zábavnou formou získali ponaučenie, že klamať sa veru neoplatí, lebo lož má krátke nohy a dlhý nos. Fotografie TU.
  18.03.2019 16:43 | viac »
 • Motivácia k čítaniu

  Zažili sme zaujímavé hodiny čítania s motivátorom čítania Tiborom Hujdičom alias pánom Mrkvičkom.

  Mladším žiakom predstavil niekoľko detských knižiek a pomocou pútavého čítania ich vtiahol do nejedného deja. Žiakom predstavil knihy: Operácia Orech a iné dedkoviny od slovenskej autorky Andrey Gregušovej a Kvak a Čľup nepoznajú nudu od Arnolda Lobela. Na záver čítania deti samy dotvárali príbeh. Pán Mrkvička v najnapínavejšej chvíli skončil s čítaním. Vzbudením zvedavosti namotivoval deti knihy dočítať.

  Pre starších  žiakov mal pripravené knižné hádanky, ktorých cieľom bolo predstaviť 10 súčasných špičkových kníh pre mládež, a čítaním ukážok z nich inšpirovať k ich prečítaniu.

  Pán Mrkvička navštívil aj deti v MŠ. Mal pre nich pripravené predstavenie Ako Alica nechcela spať. Súčasťou predstavenia bolo čítanie z rozprávok Gianni Rodariho, Arnolda Lobela, Maurica Sendaka, Hervé Tulleta a Anny M.G.Schmidt. Fotografie TU.

  18.03.2019 16:48 | viac »
 • Návšteva školskej knižnice
  Tému týždňa Moja naj kniha deti z 2. triedy ukončili v piatok 8.3.2019 návštevou školskej knižnice. Deti zistili ako sú knihy v knižnici uložené a ako sa v knižnici správame. Vypočuli si príbeh o psíkovi Bobimu. Spoločne vyberali mená pre ďalších psíkov. Pán učiteľ Starinský im zaspieval o psíkovi pesničku. Deti mu za to sľúbili, že vymaľujú omaľovanky a prinesú ich do knižnice. Fotografie TU.
  12.03.2019 12:10 | viac »
 • Karneval v MŠ
  "Fašiangy Turice Veľká noc ide, kto nemá masku ten nešťastný bude". Ale v MŠ v stredu 27.2.2019, nebol nik nešťastný. Deti a pani učiteľky sa premenili na rozprávkové postavy a každý sa v tanci vykrúcal, veď bol karneval. Celá materská škola vo fašiangovom sprievode navštívili žiakov ZŠ, zaspievali a školákov potešili sladkosťou. Po príchode do tried, deti čakalo sladké prekvapenie, tety kuchárky im napiekli tradičné fašiangové jedlo šišky. Boli mňam, mňam. Na konci týždňa fašiangovú podtému deti 3. a 4. triedy ukončili fašiangovou tradíciou uložením basy do postieľky. "A keď mesiac nad ránom skryje sa za les, zas budeme rok čakať na maškarný ples". Fotografie TU.
  06.03.2019 12:04 | viac »
 • Čo ukrýva ZUŠ
  Deti 4. triedy MŠ preskúmali, čo sa skrýva za dverami hudobnej triedy. Pani učiteľka Monika im porozprávala o niektorých hudobných nástrojoch, predviedla ako vydávajú tóny. Deti zistili, že kladivko nepoužíva len stolár, ale aj klavír. Väčšina z nich prejavila túžbu naučiť sa hrať na hudobnom nástroji. Fotografie TU.
  05.03.2019 08:14 | viac »
 • "Vesmírny deň"
  V rámci vesmírneho týždňa v MŠ sa deti v jeden deň premenili na kozmonautov a absolvovali cestu "do vesmíru". Vyrobili si vstupenky do vesmíru a v skafandri a vesmírnej helme prekonali na choduliach vesmírnu cestu :) Fotografie TU.
  18.02.2019 20:21 | viac »
 • "Hráme sa s geometrickými tvarmi"
  Maškrtiť sa dá rôznym spôsobom. Deti 3. triedy si z chlebíka povykrajovali rôzne geometrické tvary, natreli sladkou nutelou, postavili z nich rôzne obrázky a nakoniec si na nich pochutili :) Fotografie TU.
  16.02.2019 12:07 | viac »
 • Dávna krása nášho regiónu
  Prostredníctvom podtémy, "Moje ruky, oči objavujú", deti MŠ spoznávali výdobytky techniky dnešnej doby. Zároveň im učiteľky v interakcii s rodičmi pripravili výstavu historických predmetov regiónu Stará Ľubovňa, ktoré predchádzali predmetom dnešnej doby. Deti mali možnosť porovnať dnešok s historickou rozmanitosťou života našich predkov. Predmety vnímali nielen zrakom, ale aj si ich ohmatali a vyskúšali ich funkčnosť. Deti 4. triedy si pripravili tradičné dedinské jedlo, džadky a deti 2. triedy s dávnou minulosťou sa oboznámili prostredníctvom exkurzie v múzeu Meštianskeho domu. Fotografie TU.
  13.02.2019 09:12 | viac »
 • "Predškoláci v knižnici"
  Tento rok predškoláci navštívili mestskú knižnicu, kde sa tentokrát dozvedeli niečo o tom, kto je autor, ilustrátor a ako taká rozprávková kniha vzniká. Vypočuli si rozprávku a mali možnosť poobzerať sa aké knihy v knižnici majú a či nájdu aj tú svoju obľúbenú :) Fotografie TU.
  06.02.2019 10:51 | viac »
 • "Hurá, sánkovačka"
  Z tohtoročnej nádielky snehu máme veľkú radosť. A preto sme neváhali, zobrali kĺzaky na plecia a hor sa na kopec. Poriadne sme sa zabavili, vykĺzali. Už teraz sa tešíme na ďalší rok :) Fotografie TU.
  06.02.2019 10:26 | viac »
 • "Malí bežkári, sladkí lyžiari"
  V rámci týždňa "Zimné športy" si deti 3. triedy vyskúšali bežkovanie. Išlo im to veľmi dobre, zabavili sme sa a sem-tam aj popadali :) V triede si potom pochutnali na vyrobených "sladkých lyžiaroch", ktorých si sami vyrobili z piškót a sladkého džemu :) Fotografie TU.
  06.02.2019 10:13 | viac »
 • Starostlivosť o vtáčiky v zime
  Zima býva dlhá a krutá nielen pre človeka, ale hlavne pre zvieratká. Deti MŠ celý týždeň si rozprávali o zvieratkách o prostredí v ktorom žijú a starostlivosti o nich.  Pre vtáčiky, ktoré často navštevujú dvor MŠ pripravili potravu, semienka s tukom a vložili ju do kŕmidla. Zaviazali sa, že pravidelne kŕmidlo budú kontrolovať a dopĺňať potravou. Fotografie TU.
  06.02.2019 09:57 | viac »
 • Škôlkárska olympiáda
  V materskej škole sa konal 1. ročník spoločnej zimnej škôlkárskej olympiády. Ani zima ani mráz nás neodradil od športovania na čerstvom vzduchu. Deti súťažili v 4. športových disciplinách, v ktorých preukázali svoju šikovnosť a telesnú zdatnosť. Športovali v hode na cieľ, terčom bol snehuliak, chôdzou prekonávali prekážky, zbierali lopatkou pet vrchnáky po určenej trase, triafali puk do bránky a posledná disciplína bola plazenie po snehu pod nízkou prekážkou. Za zvládnutie všetkých športových disciplín  deti boli odmenené sladkou zlatou medailou a strieľalo aj detské šampanské. Olympiáda sa deťom veľmi páčila a už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník. Fotografie nájdete v našej galérii.
  24.01.2019 17:36 | viac »
 • Maľovanie na sneh
  Deti z MŠ sa takto radovali z tohtoročnej nádielky snehu. Svoje výtvarné nadanie ukázali aj na snehu. Fotografie nájdete v našej galérii.
  24.01.2019 10:24 | viac »
 • Predškoláci v 1. ročníku
  Do každej prváckej triedy zavítali predškoláci z MŠ. Po privítaní v jednotlivých triedach prváci s pani učiteľkami ukázali predškolákom, čo ich budúci školský rok čaká a čo všetko sa v škole naučia. Žiakom sa stretnutie so škôlkarmi veľmi páčilo, lebo tam mali veľa mladších kamarátov. Fotografie TU.
  21.01.2019 12:42 | viac »
 • Ježiško v materskej škole
  Deti v materskej škole po vianočných prázdninách čakalo milé prekvapenie. Darčeky pod vianočným stromčekom. Každá trieda si našla tie svoje. Spoločne v triede si ich rozbalili a nezabudli modlitbou poďakovať Ježiškovi za jeho štedrosť. Fotogalériu otvoríte kliknutím TU.
  16.01.2019 11:59 | viac »