• Zimná olympiáda

• Túžobne očakávaná pani zima so snehovou nádielkou konečne dorazila aj do Starej Ľubovne. Pre deti materskej školy pani učiteľky pripravili zimnú olympiádu s pútavými športovými úlohami. Triafali do bránky, brodili sa po snehu, prekonávali prekážky, podliezali gumu, prekračovali palice, tvorili snehové gule, triafali na terč, stavali zo snehu stavbu a samozrejme postavili snehuliaka. Na dodržiavanie pravidiel prihliadal snehuliak Dodo, ktorý je zároveň strážcom materskej školy a veľvyslancom pani Zimy. A samozrejme, tak ako pri každej olympiáde, aj pri našej nechýbala vlajka a sladká odmena. "HIP, HIP, HURÁ, NECH ŽIJE NAŠA OLYMPIÁDA". Foto si pozrite TU.

• Vianoce trochu inak

• Každý rok pre rodičov pripravujeme vianočné posedenie s kultúrnym programom. Bohužiaľ, pandemická situácia nám nedovolila osláviť spoločne s rodičmi tieto vianočné sviatky. Ale nám to nezabránilo, aby každá trieda individuálne pripravila vianočné posedenie s vianočnými zvykmi, ktorých súčasťou bolo vianočná výzdoba, pečenie medovníkov, štedrovečerný stôl, hostina, spev kolied a modlitba. Detí si zahrali divadielko o narodení Ježiška a každé dieťa rodičov potešilo vlastnoručne vyrobeným vianočným pozdravom. Fotografie a spomienky nám pripomínajú, že aj tento rok boli Vianoce nádherné. Foto si pozrite TU.

• Školský klub detí otvoril svoje dvere 18. januára 2021

• V pondelok 18.januára 2021 sme otvorili náš Školský klub detí (Fotografie si pozrite TU).

Činnosť klubu počas dňa :

8.00 do 11.30 : Vzdelávacia činnosť  - žiaci sú rozdelní do viacerých skupín. Mladší žiaci pracujú s vychovávateľkami a asistentkami učiteľa podľa pokynov triednych učiteliek, starší pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

Žiaci so ŠVVP z 2.stupňa pracujú v malých skupinách pod dohľadom špeciálnej pedagogičky.

11.30 do 12.30 : Obed

12.30 do 16.00 : Záujmová a oddychová činnosť - spoločenské hry, športové aktivity, . . .

• Obnovená prevádzka MŠ od 11.1.2021

• Od 11. januára sme obnovili v obmedzenom režime prevádzku materskej školy. Nastúpilo 19 detí a vôbec sa nenudia. Tému tohto týždňa  - ZIMNÉ RADOVÁNKY, umocnil novonapadnutý sneh. To bolo radosti ! Fotografie si pozrite TU.

• Otvorenie ŠKD od 18.januára 2021

• Riaditeľka školy oznamuje že  18. januára 2021 ( pondelok ) bude spustená prevádzka Školského klubu detí základnej školy pre žiakov rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a žiakov rodičov ktorých povaha práce neumožňuje  vykonávať prácu z domu.

Činnosť bude prebiehať v miestnosti č. 21 - vstup pre 2.stupeň. Vchod pre 1.stupeň je pre stavebné úpravy uzavretý !

Rodičia musia nahlásiť žiaka na stavovanie vedúcej školskej jedálne

Všetky platné nariadenia a epidemiologické  opatrenia ostávajú zachované.

Zákonný zástupca je povinný pri nástupe žiaka do školského klubu detí predložiť Potvrdenie  o bezinfekčnosti.

• Oznam pre rodičov materskej školy

• Riaditeľka školy oznamuje že, na základe rozhodnutia ministra č: 2021/9418: 1- A1810 zo dňa 5.1.2021  dňa 11. januára  2021 bude obnovená prevádzka materskej školy v obmedzenom režime pre deti zákonnných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje  vykonávať prácu z domuRodičia boli oboznámení telefonicky.

Všetky platné nariadenia a epidemiologické  opatrenia ostávajú zachované.

Zákonný zástupca je povinný pri nástupe dieťaťa do materskej školy Potvrdenie  o bezinfekčnosti.

• Oznam pre rodičov základnej školy

• Riaditeľka školy oznamuje, že na základe rozhodnutia ministra č: 2021/9418: 1- A1810 zo dňa 5.1.2021 od  11. januára 2021 bude vyučovanie  na 1. a 2. stupni základnej školy prebiehať len dištančnou formou pre všetkých žiakov školy.

Nové informácie budú zverejnené na stránke školy a cez aplikáciu Edupage.