• Krajské kolo geografickej olympiády

• 29. 4. 2022
          • Ďakujeme žiačke Natáli Cenigovej za reprezentáciu našej školy v krajskom kole GEO olympiády, kde sa umiestnila na krásnom 8. mieste zo všetkých súťažiacich Prešovského samosprávneho kraja a zároveň sme boli opäť úplne prví v rámci súťažiacich z okresu SL medzi základnými školami a gymnáziami.

Ďakujeme a Natálii prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

• Hviezdoslavov Kubín - krajské kolo

• 29. 4. 2022
          • Štvrtok 28. 4. 2022 bol pre našu školu a najmä pre Anežku Ščurkovú z 5.A triedy mimoriadne úspešný. V krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína v Prešove si v prednese prózy vo svojej kategórii vybojovala Anežka krásne 3. miesto. Srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za vynaložené úsilie a vzornú reprezentáciu našej školy. Vďaka však patrí najmä Bohu za talent, ktorým ju obdaroval, ale aj jej rodičom za podporu a spoluprácu pri rozvíjaní tohto daru.

• Výtvarná súťaž - KRAJINA PRÍBEHOV

• 29. 4. 2022
          • Školský klub detí sa zapojil do výtvarnej súťaže, ktorá sa konala v Ľubovnianskej knižnici. Téma bola KRAJINA PRÍBEHOV. Žiačka Katarína Dudiaková získala za svoju prácu krásne ocenenie a to CENU RIADITEĽKY ĽUBOVNIANSKEJ  KNIŽNICE.

Srdečne jej blahoželáme!!!

• HLASUJTE ZA NAŠU ŠKOLU!

• 28. 4. 2022
          • Projekt čerstvé hlavičky

Milí rodičia, žiaci a priatelia našej školy!

Veľmi by sme chceli dopriať našim žiakom počas celého budúceho školského roka pravidelný prísun ovocia a zeleniny na týždennej báze - to znamená, že by každý týždeň dostávali rôzne druhy ovocia alebo zeleniny od spoločnosti Kaufland.

Prvý potrebný krok sme už spravili a to ten, že sme našu školu zaregistrovali do tejto súťaže.

No ďalej už budeme potrebovať Vás všetkých - ochotných hlasovať za našu Základnú školu.

Informácie k hlasovaniu:

Hlasovanie bude prebiehať od 28.4.-1.6.2022 na stránke www.cerstvehlavicky.sk

Hlasovať:

- môže ktokoľvek, po tom čo sa zaregistruje svojím emailom a telefónnym číslom na vyššie uvedenej stránke

- je možné každý deň, pričom každý deň je možné zahlasovať za školu len raz

- môžete nielen cez počítač, ale aj cez smartfóny

Prikladáme návod ako sa na stránke registrovať a ako hlasovať:

Navod_ako_sa_zaregistrovat_a_hlasovat.pdf

• 27. 4. 2022
          • Dňa 31. marca 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády v kategórii E-botanika. Našu školu úspešne reprezentovali dve žiačky Alexandra Sipková a Aneta Pachová. Ich výborné teoretické vedomosti a snaha boli ocenené:Alexandra Sipková si odniesla výborné 2. miesto a Anetka Pachova sa stála úspešnou riešiteľkou.

Všetci im srdečne blahoželáme a želáme Alexandre veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční už začiatkom mája.

• Florbal - staršie žiačky

• 27. 4. 2022
          • Florbal - staršie žiačky

Deň po peknom výsledku našich chlapcov si dievčatá bez jedinej prehry na turnaji vybojovali vynikajúce 2 miesto. Od postupu na krajské majstrovstvá nás delila veľká chyba rozhodcu, ktorý zo svojho pohľadu nevidel jasný gól v samom závere zápasu o prvenstvo so ZŠ Levočská, v ktorom sme uhrali „len“ remízu 1:1. Ale aj také veci sa stávajú. Treba dať hlavy hore a veríme, že budúci rok sa to podarí nášmu mladému družstvu, ktoré bezpochyby v sebe ukrýva veľký potenciál. Len tak ďalej dievčatá!

• APRÍLOVÁ VÝSTAVA OBRAZOV

• 26. 4. 2022
          • V Provinčnom dome v Starej Ľubovni sa konala výstava obrazov regionálnych
            výtvarníkov, na ktorej sa zúčastnili triedy 6.B a 7.A triedy. Naši žiaci si odniesli
            z výstavy príjemný umelecký zážitok.

• Florbal starších žiakov.

• 25. 4. 2022
          • 25. apríla sa v športovej hale v Starej Ľubovni konali obvodné majstrovstvá vo Florbale starších žiakov. Po bojovnom výkone naši chlapci obsadili pekné 3. miesto. Mrzieť nás môže najmä zápas zo ZŠ Levočská, s ktorými sme si za stavu 4:3 pred koncom zápasu vypracovali množstvo vyložených šancí. Nepodarilo sa nám ich žiaľ premeniť. Chlapcom blahoželáme a tešíme sa, čo nám predvedú naše dievčatá už zajtra na okresných majstrovstvách.

• Beseda so spisovateľkou

• 22. 4. 2022
          • Dňa: 28.3.2022 sa v Ľubovnianskej knižnici konala beseda so spisovateľkou Petrou Nagyovou Džerengovou, ktorá  nim  žiakom 3.A a 3.C triedy predstavila knihy zo svojej tvorby. Deti dôverne poznajú trilógiu príbehov o Kláre: Klára a mátohy, Klára a iglu, Klára a Tity. Pri čítaní úryvku zknihy si deti zahrali divadielko sbábkami, zakúpili knihy s autogramom spisovateľky, vypožičali si knihy z knižnice a po návrate do školy pokračovali v čítaní kníh.

• 22. 4. 2022
          • V marci sme oslávili deň vody súťažne. Žiaci jednotlivých tried na druhom stupni súťažili o najkrajšiu nástenku k téme Voda. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí priložili ruku k spoločnému dielu svojej triedy a vytvorili nádherné dielka.

Okrem niekoľkých fotiek ponúkame aj báseň Jahanky Holotňákovej:

Niekto stojí na strome, niekoho aj privítame. A ten niekto bude voda,začína kvitnúť priroda. Knižky čítam raz, dva, trinikoho už nevidím. Lebo to je riadna nudadneska ostaň radšej doma.