• MŠ - Majáles

• 31. 5. 2022
          • 31. mája - dnes, bol u nás v škôlke Majáles.

S ujom Ľubom sme tancovali a veselo sa zabávali.

• Nanebovstúpenie Pána, prikázaný sviatok

• 26. 5. 2022
          • Vo štvrtok 26. mája oslávime Slávnosť Nanebovstúpenia Pána.

Tento prikázaný sviatok slávime 40 dní po Veľkej noci a desať dní pred Turícami – Zoslaním Ducha Svätého.

Pán Ježiš sa na štyridsiaty deň po svojom vzkriesení posledný raz stretol so svojimi učeníkmi a pred ich očami vystúpil do neba a sedí po Božej pravici.Tento sviatok nie je len historická udalosť, spomienka na Kristovo nanebovstúpenie, ale je to príležitosť k zamysleniu, úvahe, že Pán Ježiš každého z nás pozýva nasledovať ho a stretnúť sa s ním vo večnej sláve.

Aj my sme dnes so všetkými žiakmi tento prikázaný sviatok oslávili v kostole sv. Petra a Pavla v Starej Ľubovni. Sv. omša bola obohatením pre všetkých, žiaci krásne spievali, zodpovedali na otázky z kázn.... :-)

• Krajské kolo v Prešove – Futbal mladších žiačok 25.5.2022

• 26. 5. 2022
          • Krajské kolo v Prešove – Futbal mladších žiačok 25.5.2022

Dámy a páni je to tu. To, o čo sa snažili v minulých rokoch naši chlapci (futbalové triedy), presadiť sa na Krajských majstrovstvách sa nakoniec podarilo našim dievčatám. Z 11 najlepších škôl v Prešovskom kraji si vybojovali vynikajúce 3. miesto. Z 5 odohraných zápasov prehrali len jeden finálový zápas proti celkovým víťazkám z Vranova nad Topľou. Do veľkého finále sa dostali len traja víťazi zo štvorčlenných základných skupín – Vranov, Prešov a my. Vo finále sme remizovali s domácim Prešovom 0:0. Tento zápas sme mohli aj vyhrať, ale Prešov žiaľ podržala výborne chytajúca brankárka. V zápase s Vranovom sme dlho držali nerozhodný stav 0:0, žiaľ 5 minút pred koncom sme už fyzicky nestačili s celkovým favoritom turnaja, ktorý vo svojej základnej skupine nastrieľal desiatky gólov súperom.

Normálne sa zamýšľam, či je toto možné, aby „obyčajné nefutbalové“ dievčatá porážali kvalitné futbalové školy. Ak sa pýtate aj vy, ako je to možne? NEVIEM !!! Opýtajte sa dievčat sami, keď ich zajtra stretnete na chodbe (:

• Úspech našich stolných tenistiek!

• 24. 5. 2022
          • Úspech našich stolných tenistiek!

20. mája 2022 si naše žiačky zmerali sily s najlepšími stolnotenisovými družstvami Prešovského kraja. Krajské majstrovstva sa konali v Spišskej Starej Vsi. Po tuhom boji si dievčatá vybojovali výborne 4. miesto!!!

Dievčatám blahoželáme a veríme, že sa im podobný úspech podarí zopakovať aj o rok.

• Reprezentačný ples 8.A a 8.B

• 23. 5. 2022
          • Dňa 19. 05. 2022 sa uskutočnil reprezentačný ples 8.A a 8.B triedy s názvom Night in New York City (Noc v New Yorku).

Vyzdobená sála, občerstvenie, hudobná produkcia, bohatý program a tombola, ale predovšetkým veľmi dobrá atmosféra, dobrá zábava až do večerných hodín vďaka všetkým prítomným. Za toto všetko ďakujeme tým, ktorí prispeli k úspešnému priebehu plesu, všetkým žiakom a naším skvelým učiteľom RNDr. Ivane Pavelčík a Mgr. Romanovi Soósovi.

• Škola v prírode (4.A a 4.B)

• 23. 5. 2022
          • Po dvojročnej pauze sa tento rok žiaci 4.A a 4.B triedy zúčastnili pobytu Školy v prírode. Obhliadka Oravského hradu, plavba loďou, jazda na koni Ranč u Edyho, sauna, Slanický ostrov či Rio de Klin prispeli k prehĺbeniu našich poznatkov i vzájomných vzťahov.

• Turistická skupina - účelové cvičenie

• 18. 5. 2022
          • Turistická skupina - spolu so šiestakmi a siedmakmi sme sa rozhodli urobiť niečo pre svoje zdravie a vydali sme sa k vysielaču Kotník. Bola to pre nás všetkých riadna výzva, keďže vzdialenosť, ktorá nás delila od vysielača, mala okolo 10 km.

Šiestaci a siedmaci sa ukázali fyzicky zdatní a túru hravo zvládli, dokonca viacerí z nich, už v cieli našej výpravy, zďaleka neboli na konci svojich síl.

Celý čas nás sprevádzalo nielen pekné počasie, ale aj príjemná kamarátska atmosféra- vedeli sme sa podeliť o svoje desiaty, vzájomne sme sa čakali a zabávali sa.

Za tento čas ďakujeme organizátorom, každému zúčastnenému, ale predovšetkým Pánu Bohu, ktorý nám doprial počas dňa mnohé dobrodenia.

• SLÁVIK SLOVENSKA

• 18. 5. 2022
          • 12. mája 2022 sa v CVČ v Starej Ľubovni konala okresná spevácka súťaž SLÁVIK SLOVENSKA. Do súťaže boli zapojené takmer všetky základné a základné umelecké školy z celého okresu Stará Ľubovňa a Kežmarok. Súťaž prebehla v 3. kategóriách. Za II. kategóriu našu školu reprezentovala Viktória Živčáková zo 6.A a za I. kategóriu Nikolas Vislocký z 2. ročníka, ktorý v silnej konkurencii očaril porotu svojim krásnym spevom a získal 2. miesto.

Srdečne blahoželáme a obom prajeme veľa síl a úspechov, aby aj naďalej vytrvali v speve.

• TALENT NAJMENŠÍCH

• 18. 5. 2022
          • Dňa 11. mája 2022 sa v CVČ konala okresná súťaž v prednese a speve TALENT NAJMENŠÍCH. Našu školu reprezentovali títo žiaci: Martin Jančišin z 1.A, ktorý získal čestné uznanie za pekný prednes.

V speváckej súťaži Anastázia Balážová z 1.B, ktorá tiež získala čestné uznanie a Lukáš Baumeister získal krásne 2. miesto za spev.

Lukáškovi Baumeisterovi srdečne gratulujeme a tešíme sa z jeho úspechu.