Navigácia

 • Olympiáda v nemeckom jazyku
  V Centre voľného času bolo vo štvrtok 17.1. 2019 naozaj rušno. Paralelne s recitačnou súťažou Šaliansky Maťko tu prebiehalo aj okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku, ktorého sme sa tiež zúčastnili. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci 9. ročníka – Bianka Gallyová a Pavol Haničák. Obaja využili svoje vedomosti a jazykové zručnosti, aby dosiahli čo najlepší výsledok. A podarilo sa. Paľo sa umiestnil na krásnom 4. mieste a Bianka si vybojovala fenomenálne 1. miesto a 14.2.2019 nás bude reprezentovať na krajskom kole v Prešove. Blahoželáme a držíme palce na ceste za ďalšími úspechmi. Fotografie zobrazíte kliknutím sem.
  21.01.2019 10:13 | viac »
 • Krajské kolo súťaže „...a Slovo bolo u Boha...“
  Tretia januárová sobota bola na Základnej škole sv. Jána Pavla II. v Poprade venovaná krajskému regionálnemu kolu súťaže v prednese spirituálnej poézie a prózy „...a Slovo bolo u Boha...“. Našu školu na ňom reprezentovali Júlia Arendáčová, Lea Sikorjaková a Aneta Stolárová. Aj keď sa dievčatám nepodarilo umiestniť na stupňoch víťazov, zanechali výborný dojem a domov si odniesli veľa nových skúseností a pekných zážitkov.  Fotografie zobrazíte kliknutím sem.
  21.01.2019 10:04 | viac »
 • Šaliansky Maťko
  Vo štvrtok 17.1.2019 sa v Centre voľného času uskutočnilo okresné kolo už 26. ročníka súťaže v umeleckom prednese povestí Šaliansky Maťko. Našu školu v ňom reprezentovala Elia Arendáčová, žiačka  7.A triedy. V silnej konkurencii deviatich recitátorov obsadila fantastické 2. miesto. Elia, blahoželáme :) Fotografie nájdete v našej galérii.
  18.01.2019 12:48 | viac »
 • Netradičná hodina TSV – korčuľovanie
  Netradičnú hodinu TSV – korčuľovanie si užili dievčatá 4. a 8. ročníka dňa 10.01.2019. Podobnú hodinu TSV mali dievčatá zo 7.A triedy 14.01.2019. Žiačky získali nové pohybové zručnosti v korčuľovaní na ľade a vyskúšali si rôzne hry na korčuliach. Viď foto.
  18.01.2019 12:47 | viac »
 • ZLND – Basketbalová liga
  Dňa 09.01.2019 sa v športovej hale v Starej Ľubovni konalo posledné kolo basketbalovej ligy ZLND. Naši žiaci si zmerali sily s troma školami. ZŠ Kamienka a ZŠ Plavnica sme zdolali hladko. So ZŠ Nová Ľubovňa sme žiaľ po nepremenených čistých šanciach v závere stretnutie prehrali o jeden bod 21:22. V závere sa konala ešte súťaž v streľbe na kôš. Našu školu reprezentovala ešte len šiestačka Miriam Haničáková, ktorá si vybojovala vynikajúce 2. miesto. Žiakom blahoželáme. Album s fotografiami nájdete TU!
  10.01.2019 10:17 | viac »
 • Požehnanie priestorov školy
  Po návrate z vianočných prázdnin sme nemohli zabudnúť na požehnanie priestorov školy. V utorok 08.01.2019 náš duchovný správca prešiel spolu s miništrantami po celej škole a pokropil ju svätenou vodou. Na chodbe bola spoločná modlitba a v každej triede pokropenie svätenou vodou. Miništranti chodili s kadidlom a kriedou, ktorou sa na dvere napísalo "20 - C + M + B - 19", čo znamená Christus mansionem benedicat - Kristus nech žehná tento dom. Poďme teda s Božím požehnaním do celého roku 2019! Fotogalériu otvoríte kliknutím TU.
  08.01.2019 11:14 | viac »
 • ...a Slovo bolo u Boha...

  V piatok 14.12.2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese spirituálnej poézie a prózy „...a Slovo bolo u Boha...“, do ktorej sa každoročne zapájajú aj žiaci nášho 2. stupňa. V tomto školskom roku si postup na januárové krajské kolo v Poprade vybojovali Júlia Arendáčová, Maximilián Sipko a Aneta Stolárová. Držme im palce! Fotografie nájdete v galérii.

   
  23.12.2018 11:39 | viac »
 • Povedz drogám nie, zvoľ si umenie
  V celoslovenskej literárnej súťaži Povedz drogám nie, zvoľ si umenie získala žiačka VII.A Elia Arendáčová skvelé 2. miesto v kategórii 7. - 9. ročník ZŠ PRÓZA - Čo ma v živote robí šťastným. K úspechu srdečne blahoželáme.
  21.12.2018 14:47 | viac »
 • 21.12.2018 14:33 | viac »
 • Vianočný program
  V piatok 21.12.2018 bolo už od  rána na našej škole bolo cítiť tú pravú sviatočnú atmosféru. Všade sa šíril duch Vianoc, najkrajších sviatkov v roku. Práve preto, sme sa rozhodli spríjemniť si posledný školský deň nielen pred Vianocami, ale aj v tomto kalendárnom roku krásnym programom plnom scénok, básní a piesní, ktorý si pripravili žiaci I. a II. stupňa. Poďakovanie patrí všetkým účinkujúcim, učiteľom, ale aj divákom, ktorý sa na program prišli pozrieť. Prajeme Vám krásne,pokojné a požehnané Vianočné sviatky. Album s fotografiami nájdete TU!
  21.12.2018 14:32 | viac »
 • Vianočné oblátky
  Učitelia našej školy v posledný deň vyučovania pred Vianocami obdarovali žiakov pri príchode do školy oblátkou. Oblátky symbolizujú to, že kresťania pristupujú k eucharistii, svätému prijímaniu, telo Ježiša Krista predstavuje oplátka. Okrem toho si prichádzajúci mohli pochutnať aj na čerstvom ovocí. Pár fotografií si môžete pozrieť vo fotogalérii.
  08.01.2019 11:17 | viac »
 • Vianočný turnaj O KRÁĽA ŠACHU
  Pre začínajúcich šachistov je určená súťaž Vianočný turnaj O kráľa šachu, ktorý je organizovaný s cieľom nájsť nové talenty v oblasti šachu. Centrum voľného času v Starej Ľubovni zorganizovalo vianočný turnaj v šachu, kde sa 19.12.2018 bojovalo o titul Kráľa šachu. Z našej školy sa turnaja zúčastnilo 5 chlapcov a 3 dievčatá. V náročnej konkurencii sa nestratili. Musíme podotknúť, že dievčatá sa turnaja zúčastnili po prvýkrát. Na vynikajúcom druhom mieste sa umiestnila Júlia Arendáčová (V.ročník). Matej Repka (VI.B) sa umiestnil na štvrtom mieste pri rovnakom počte bodov ako tretie miesto. Dávid Kuruc (VI.A) a Juraj Matfiak (VI.B) skončili v skupine na treťom mieste. Postup do finálovej skupiny im ušiel o vlások. K úspechu im blahoželáme a držíme palce na nasledujúcich turnajoch. Foto z turnaja TU.
  19.12.2018 18:52 | viac »
 • Rorátna sv. omša
  Dňa 18.12.2018 sa na našej škole uskutočnila sv. omša v skorých ranných hodinách za svetla sviec. Touto sv. omšou sme si chceli viac uvedomiť podstatu adventného obdobia - SVETLO prichádza osvetliť našu tmu. Po sv. omši nasledovalo občerstvenie, kde sme rovnako vytvorili pekné spoločenstvo, ktoré sa delí s tým, čo má. Fotografie nájdete v galérii.
  18.12.2018 18:47 | viac »
 • Defibrilátor je už na škole...
  Dnešný deň (18.12.2018) bol mimoriadne výnimočný pre všetky deti 1. stupňa. Spoločnosť FALCK nám odovzdala výhru z projektu ZÁCHRANA SOM JA. Súčasťou výhry bol okrem automatického externého defibrilátora aj zážitkový kurz prvej pomoci so sanitkou pre celý 1. stupeň ZŠ a kurz prvej pomoci pre učiteľov. Tradičné vyučovanie nahradilo vyučovanie so záchranármi. Získaním automatického externého defibrilátora bola naša škola zaradená do siete defibrilátorov - je evidovaná ako škola, v ktorej bude tento život zachraňujúci prístroj k dispozícii pre prípad potreby okamžitého zásahu pri záchrane života. Externý defibrilátor je nainštalovaný vo vestibule školy. Vďaka nemu sme ako škola získali ďalší benefit, a to benefit "BEZPEČNÁ ŠKOLA". Album s fotografiami nájdete TU!
  18.12.2018 16:27 | viac »
 • Česko-slovenské Vianoce

  Vo štvrtok 13.12.2018 sa žiaci našich šiestych ročníkov zúčastnili zaujímavého podujatia s názvom Česko-slovenské Vianoce v Ľubovnianskej knižnici. Mgr. Ivana Šipošová, riaditeľka knižnice, ich nielen teoreticky, ale aj prakticky, oboznámila s históriou slávenia týchto krásnych sviatkov a s tradíciami s nimi spojenými. Fotografie nájdete v galérii.

   
  17.12.2018 07:53 | viac »
 • „Príď si zatriediť “
  Kolégium Zelenej školy, ktoré je súčasťou školského parlamentu učí mladších žiakov správne triediť odpad. Príď si zatriediť je názov akcie, ktorú pripravili a zorganizovali žiaci školského parlamentu. Cieľom tohto projektu bolo motivovať žiakov našej školy k dôkladnejšiemu triedeniu odpadu. Dňa 6. 12. 2018 si počas prestávky mohli žiaci zatriediť odpad za malú sladkú odmenu. O triedenie bol skutočne veľký záujem. Album s fotografiami nájdete TU!
  11.12.2018 08:21 | viac »
 • NOC OČAKÁVANIA
  Aj v tomto roku sa naša škola zapojila do celoslovenskej akcie Noc čítania Biblie. Žiaci 4. ročníka strávili noc  zo 7. na 8. decembra v škole, aby si hlbšie uvedomili zmysel radostného očakávania nášho Ježiša Krista. Prostredníctvom zaujímavých aktivít v skupinkách poznávali starozákonné postavy, ktoré predpovedali príchod Spasiteľa. Taktiež si vychutnali atmosféru pravej židovskej večere.  Vyvrcholením tejto duchovnej akcie bola ranná svätá omša v deň sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Album s fotografiami nájdete TU!
  10.12.2018 08:50 | viac »
 • Basketbal - Zober loptu, nie drogy
  Dňa 07.12.2018 sa na ZŠ v Podolínci konalo ďalšie kolo turnaja Basketbal - Zober loptu, nie drogy o celkové 4. až 6. miesto. Odohrali sme dva zápasy - proti ZŠ Podolínec a ZŠ Jakubany. Hneď v prvom zápase sa nám po prvom vyhratom polčase, proti ZŠ Podolínec, zranila naša najlepšia hráčka Sára Solotruková. Tento nepríjemný moment ovplyvnil ďalší priebeh hry. Aj napriek tomu naši žiaci vyhrali nad ZŠ Jakubany. Chýbal nám kúsok šťastia, aby sme porazili aj ZŠ Podolínec. Obsadili sme tak konečné 5. miesto z 9. najlepších ZŠ okresu. Album s fotografiami nájdete TU!
  09.12.2018 17:00 | viac »
 • Opäť k nám prišiel sv. Mikuláš
  Našu školu navštevujú samé dobré deti, čo si všimol aj sv. Mikuláš a prišiel rozdávať darčeky pre deti Materskej školy a žiakov Základnej školy. Tešili sa škôlkári, prváci, druháci,..., ale aj starší žiaci. Sv. Mikulášovi zarecitovali básničky a zaspievali pesničky. Anjelici pomáhali sv. Mikulášovi, lebo mal veľa práce. Radosť detí a milé úsmevy potešili sv. Mikuláša. Sľúbil, že k nám určite príde aj na budúci rok. Album s fotografiami nájdete TU!
  06.12.2018 20:25 | viac »
 • Mikulášsky turnaj
  "Na svätého Mikuláša, neučí sa, neskúša sa." V tomto zmysle sa niesol dnešný Mikulášsky deň. Žiaci druhého stupňa si zmerali sily vo florbale (chlapci) a vo vybíjanej (dievčatá). Do turnaja sa zapojili aj učitelia, ktorí postavili svoj vlastný tím. Víťazmi sa stali vo vybíjanej žiačky 6.A (1.kategória) a žiačky 7.A (2.kategória). Vo florbale zvíťazili žiaci 8.B. Album s fotografiami nájdete TU!
  06.12.2018 20:24 | viac »
 • Posvätenie adventných vencov
  Začal sa advent. V nedeľu sme zapálili prvú sviečku na adventnom venci. Na tých našich školských sme tak urobili v pondelok. Pred vyučovaním sme v aule zhromaždili vence, ktoré spoločne vyrobili žiaci s triednymi učiteľmi. Pán kaplán ich požehnal a zapálil prvú sviečku na adventnom venci. Spoločne sa budeme modliť pri našich vencoch počas celého adventného obdobia, času veľkého očakávania a prípravy na narodenie Pána Ježiša. Album s fotografiami nájdete TU!
  03.12.2018 18:07 | viac »
 • Ľubovnianske hry - vybíjaná
  Naša škola dňa 30.11.2018 organizovala ĽUBOVNIANSKE HRY vo vybíjanej. Svoju bojovnosť, zapálenie pre hru a športového ducha preukázali naši štvrtáci. V silnej konkurencii mestských základných škôl obsadili 2. miesto. Album s fotografiami nájdete TU!
  03.12.2018 17:55 | viac »
 • Futsal
  Dňa 29.11.2018 sa v Športovej hale v Starej Ľubovni konalo okresné kolo vo futsale starších žiakov. Naši žiaci vyhrali 3 zápasy (Nová Ľubovňa, Jakubany,  Veľký Lipník) a jeden remizovali (Plavnica). Žiaľ, len o skóre nám ušiel postup na kraj. V rozhodujúcom zápase o prvé miesto proti ZŠ Plavnica sme viedli už 3:1. Náskok sme si neustrážili, súper v závere zápasu vyrovnal a kvôli horšiemu celkovému skóre sme obsadili celkové pekné 2. miesto. Fotografie si môžete pozrieť TU.
  30.11.2018 15:27 | viac »
 • Basketbal - Zober loptu, nie drogy
  Dňa 26.11.2018 sa na ZŠ v Plavnici konalo prvé kolo turnaja Basketbal - Zober loptu, nie drogy. Naši žiaci obsadili v skupine 2. miesto, keď po víťazstve nad  domácou školou ZŠ Plavnica sa nám nepodarilo poraziť ZŠ Za vodou. Z druhého miesta v skupine sme postúpili do ďalšej fázy, kde budeme bojovať o celkové 4.-6. miesto. Našimi súpermi budú ZŠ Jakubany a ZŠ Podolínec. Album s fotografiami nájdete TU!
  27.11.2018 08:21 | viac »
 • Majstrovstvá okresu v šachu
  Dňa 22. novembra 2018 sa v priestoroch Centra voľného času konali pre žiakov základných škôl Majstrovstvá okresu v šachu.  Súperilo 30 najlepších šachistov ZŠ a v týchto súbojoch sa vynikajúco prezentovali aj žiaci z našej školy. V A skupine sa Filip Kroták umiestnil z 8. účastníkov na 5. mieste, v B skupine z 8. účastníkov sa umiestnili - Timotej Vislocký na 4. mieste a Dávid Kuruc na 7. mieste. V najväčšej C skupine, kde bolo 9. účastníkov sa Matej Repka umiestnil na 4. mieste a Juraj Matfiak na výbornom 3. mieste, kde postup do finálových kôl mu tesne ušiel (pri rovnakom počte vyhraných zápasov rozhodol vzájomný zápas). Pozrite si fotky vo fotogalérii.
  27.11.2018 08:20 | viac »
 • Testovanie 5 - 2018
  V stredu 21. novembra 2018 sa uskutočnilo testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ (T5-2018). Pozrite si testy, ktoré absolvovali v školskom roku 2018/2019 žiaci 5. ročníka: MATEMATIKA, SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA. Fotografie z testovania si môžete pozrieť TU.
  21.11.2018 15:48 | viac »
 • KONŠTRUKČNÝ DEŇ

  Hra je účinný pomocník pri výchove a vzdelávaní. Konštrukčná hra vedie deti k manipulácii s prirodzeným alebo umelým materiálom. Ku konštrukčným hrám patria všetky druhy činností so stavebnicami. Preto sa žiaci primárneho vzdelávania 20.11.2018 v škole hrali. Každá vyučovacia hodina znamenala novú konštrukčnú hru. Pri stavaní plastového potrubia zistili, že ak chcú loptičku pustiť dolu potrubím, potrubie musí byť postavené v spáde. Na dvoch hodinách pracovali s legom, kde bolo ich úlohou konštruovať roboty podľa návodu. Na ďalšej hodine pracovali s programovacími hračkami. Pre včielku a bager museli naprogramovať cestu do cieľa. Tu si precvičovali logické myslenie a premýšľali nad jednotlivými krokmi dopredu. Ďalej konštruovali geometrické tvary, pomocou drevenej stavebnice vytvárali dopravné prostriedky budúcnosti, zvieratá, či písmená do priestoru. Ďalšími konštrukčnými hrami, ktoré si žiaci mohli vyskúšať boli SEVA a MERKUR. Zapájali aj elektrické obvody a naučili sa niečo o elektrickej energii. Dali do chodu vrtuľku, žiarivku, vypínač. Počas tohto konštrukčného dňa mali naši žiaci priestor na hru, cez ktorú si mohli rozvíjať nielen logické myslenie, praktické zručnosti, ale aj sociálne kompetencie - spoluprácu, aktívne počúvanie a flexibilitu. Album s fotografiami nájdete TU!

   
  21.11.2018 10:25 | viac »
 • Návšteva divadla

  V pondelok, 19.11.2018 sme celý prvý stupeň navštívili SPIŠSKÉ DIVADLO v Spišskej Novej Vsi. Pozreli sme si predstavenie Tri zlaté vlasy deda Vševeda. Bola to rozprávka o chudobnom Plavčíkovi, ktorý sa vybral na dlhú dobrodružnú cestu za tajomným dedom Vševedom, aby získal od neho tri zlaté vlasy a mohol sa tak oženiť s princeznou. Videli sme, ako Plavčík s pomocou troch sudičiek prekonal nástrahy a prekážky zlého kráľa. Dozvedeli sme sa, že vytrvalosť, dobré srdce a láska sú tou najmocnejšou zbraňou proti zlu a pýche. K nezabudnuteľnému zážitku z predstavenia prispel aj fakt, že po predstavení sme mali možnosť odfotiť sa spolu s účinkujúcimi hercami... Fotografie si pozrite TU.

   
  21.11.2018 08:49 | viac »
 • Vŕbová píšťalka
  Dňa 14.11.2018 sa konala v CVČ okresná súťaž v ľudovom speve sólistov pod názvom Vŕbová píšťalka. Cieľom súťaže je rozvíjať spevácke nadanie detí, uchovať ľudové piesne v autentickej podobe. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách : 1. kategória : žiaci 1. – 4. ročníka a 2. kategória : žiaci 5. – 9.ročníka. Z každej školy sa mohol súťaže zúčastniť jeden spevák v každej kategórii. Do speváckej súťaže regionálnych ľudových piesní sa zapojilo 24 spevákov z nášho okresu. Odborná porota konštatovala veľmi dobrú úroveň. Všetci súťažiaci boli doprevádzaní hudobným doprovodom a súčasne všetci súťažiaci vystúpili v nádherných krojoch. Našu školu reprezentovala v 1. Kategórii : Elenka Vojteková – žiačka 4. ročníka a v 2. Kategórii : Tatiana Bebková – žiačka 8.A triedy. Na akordeóne ich tradične doprevádzal Filip Lorek – žiak 8.B triedy. Aj keď sa tento rok nepodarilo získať žiadnu z cien, všetci sme si užili folklórny sviatok na ľudovú nôtu. Súťažiacim ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu našej školy. Fotografie si pozrite TU.
  21.11.2018 08:48 | viac »
 • Turnaj - hokejbal 1. a 2. ročník
  Dňa 13.11.2018 sa na ZŠ v Novej Ľubovni konal turnaj súťaže Tipsport hokejová prípravka - región Stará Ľubovňa. Na turnaji bojovali žiaci 1. a 2. ročníka ôsmich základných škôl z okresu Stará Ľubovňa. Naši žiaci získali pekné 3. miesto. Malým a statočným reprezentantom našej školy ĎAKUJEME a GRATULUJEME!!! Album s fotografiami nájdete TU!
  21.11.2018 08:47 | viac »
 • iBobor - informatická súťaž
  Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Na našej škole sa súťaže zúčastnili v pondelok 12. novembra Kadeti (8. a 9. ročník ZŠ), v utorok 13. novembra Drobci (2. a 3. ročník ZŠ), v stredu 14. novembra Benjamíni (6. a 7. ročník ZŠ) a v piatok 16. novembra Bobríci (4. a 5. ročník ZŠ). Fotky zo súťaže sú vo fotogalérii.
  16.11.2018 11:04 | viac »
 • Turnaj - hokejbal 3. a 4. ročník
  Dňa 08.11.2018 sa na ZŠ v Novej Ľubovni konal turnaj súťaže Tipsport hokejová prípravka - región Stará Ľubovňa. Na turnaji bojovali žiaci 3. a 4. ročníka ôsmich základných škôl z okresu Stará Ľubovňa. Naši žiaci získali pekné 4. miesto. Malým a statočným reprezentantom našej školy ĎAKUJEME a GRATULUJEME!!! Album s fotografiami nájdete TU!
  12.11.2018 10:45 | viac »
 • Bezbolestný dejepis
  Žiaci 6.A  sa 08.11.2018 v triede preniesli do obdobia starovekých civilizácií a tak "bezbolestne" nasávali nové informácie a navzájom si odovzdávali nové poznatky. Fotografie si pozrite TU.
  08.11.2018 20:17 | viac »
 • Stolný tenis starších žiakov
  V pondelok 05.11.2018 sa naši starší žiaci zúčastnili na okresných majstrovstvách v stolnom tenise. Hráči podali výborný výkon, ale o lepšie umiestnenie nás však pripravil žreb. Do našej skupiny pripadli minuloroční víťazi z Haligoviec a silná ZŠ Levočská. Po 3. mieste v skupine sme bojovali o celkové 5-6 miesto. Tento zápas sme s prehľadom zvládli  a vyhrali 7:0 na zápasy. Chlapci tak obsadili konečné 5. miesto. Foto z uvedenej akcie TU.
  07.11.2018 14:19 | viac »
 • E-TESTOVANIE 5-2018
  Aj v tomto školskom roku NÚCEM ponúkla školám, ktoré majú licencie pre systém e-Test elektronickú formu prípravy na celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ v šk. roku 2018/2019. E-TESTOVANIE 5-2018 sú elektronické testy slúžiace pre prípravu žiakov na Testovanie 5. Na našej škole absolvovali žiaci 5. ročníka túto prípravu na testovanie dňa 07.11.2018. Obsahové zameranie a štruktúra testov je porovnateľná s testami riadneho termínu Testovania 5-2018, ktoré sa uskutoční 21. novembra 2018.
  07.11.2018 13:50 | viac »
 • Stolný tenis – školské kolo
  29. 10. 2018 sa na našej škole konal kvalifikačný turnaj v stolnom tenise. Zmerali si v ňom sily najlepší stolnotenisti školy. Štyria najlepší postúpili na okresné majstrovstvá v stolnom tenise žiakov, ktoré sa budú konať 5. 11. 2018 v športovej hale. Budeme im držať palce.  Postup si vybojovali: Folvarčík Manuel, Vasilík Kamil, Repka Matej a Kormaník Daniel. Fotografie nájdete TU.
  05.11.2018 08:16 | viac »
 • Misijný jarmok
  Dňa 29.10.2018 sa uskutočnil jubilejný 25. MISIJNÝ JARMOK. Ráno o 8.00 sa konala sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla, po jej ukončení bola prednáška s prezentáciou o. Petra Majerníka. Priblížil nám misijnú prácu v Tanzánii. Následne sme sa presunuli do priestorov školy, kde sa začal misijný jarmok. Ako každý rok, aj tento si bolo z čoho vyberať, či už podľa vône alebo vzhľadu. Nechýbali rôzne druhy maškŕt - od toastov, zákuskov, waflí cez palacinky, až po bagety a kávu. V ponuke bolo  aj mnoho darčekových predmetov ako rozličné ozdoby, dekorácie a ručne vyrábané predmety. Nechýbalo ani 5D KINO. Ďakujeme všetkým návštevníkom za ich úsmev, dobrú náladu a štedrosť. Celý výťažok z misijného jarmoku bude použitý na misie. Priblíženie jarmočnej atmosféry nájdete TU.
  30.10.2018 21:40 | viac »
 • Poďakovanie starým rodičom
  Stáva sa tradíciou, že koncom októbra v našej škole vyjadrujeme vďaku našim starkám a starkým. Ináč to nie je ani v tomto školskom roku. V piatok 26.10.2018 sme si na základe prác, ktoré odovzdávali žiaci, pozvali  už po druhýkrát niekoľko starých rodičov. Tým sme sa poďakovali krátkym programom a pani riaditeľka im odovzdala pamätné listy a obdarovala ich drobnými pozornosťami. Fotografie z podujatia zobrazíte kliknutím tu.
  26.10.2018 19:47 | viac »
 • FAREBNÝ TÝŽDEŇ
  V týždni od 22.10. do 26.10.2018 prebiehal na našej škole FAREBNÝ TÝŽDEŇ. Zmyslom akcie bolo prepojenie na misijný ruženec, ktorý je päťfarebný, každá farba pritom symbolizuje jeden kontinent. Žiaci a zamestnanci školy túto symboliku vyjadrili oblečením danej farby (fotografie z každého dňa si pozrite TU). Žltá farba, ktorej bol venovaný pondelok, odkazuje na pleť ázijských obyvateľov. Utorňajšia modrá farba predstavuje Austráliu a Oceániu a ostrovy v nej. Biela farba, symbolizujúca pleť obyvateľov Európy, sa chodbami školy niesla v stredu. Afriku sme si pripomenuli vo štvrtok oblečením zelenej farby, predstavujúcej africké trópy a týždeň sme uzavreli červenou farbou, ktorá je znakom pôvodných obyvateľov Ameriky. Vyučovanie sme v tieto dni začínali modlitbou desiatka svätého ruženca, ktorá bola obetovaná za jednotlivé kontinenty. Farebný týždeň vyvrcholí  Misijným jarmokom, ktorý sa bude konať v pondelok 29.10.2018.
  26.10.2018 19:46 | viac »
 • Testovanie pohybových predpokladov žiakov ZŠ

  Testovanie žiakov 1. ročníka sa na našej škole uskutočnilo dňa 25. októbra 2018.

  Testovanie pozostávalo z nasledovných testov:

  • Váženie a meranie k zisteniu telesnej váhy a výšky
  • Predklon v sede dosahovaním
  • Sed – ľah
  • Opakovaná zostava s tyčou
  • Výdrž v zhybe nadhmatom
  • Skok do diaľky z miesta
  • Kotúľanie troch lôpt
  • Člnkový beh 4x10 m
  • Viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 m
  • Vlajková naháňačka


  Fotografie nájdete v galérii Testovanie pohybových predpokladov žiakov ZŠ

  30.10.2018 21:52 | viac »
 • 23.10.2018 11:18 | viac »
 • Ľubovnianske hry – atletika

  Vo štvrtok 18. 10. 2018 sa na ZŠ Komenského SL konali Ľubovnianske hry v atletike mladších žiakov a žiačok. Pekne počasie sa podpísalo na výborných výkonoch našich žiakov. Žiaci siahli až na dno svojich síl a úspešne reprezentovali školu. Z dievčat sa najlepšie darilo:

  hod kriketovou loptičkou – 1. miesto – Hanečáková Miriam

  beh na 600 metrov – 3.miesto – Hudáková Emília

  beh na 60 metrov -– 3.miesto – Hudáková Emília

  štafeta 4x60m  – 2 miesto /Lenka Kožíková, Nina Gladišová, Emília Hudáková, Martina Reľovská/

  Najlepšie umiestnenie našich chlapcov:

  beh na 600 metrov – 3. miesto - Timur Poľančík

  skok do diaľky – 2. miesto -  Adrián Regrút

  Foto z akcie TU.

  23.10.2018 09:16 | viac »
 • FAREBNÝ TÝŽDEŇ
  Bude prebiehať od 22.10.2018 do 26.10.2018. Pre nováčikov – celý týždeň sa každý deň bude vyznačovať inou farbou a deti a dospelí v škole budú mať odev príslušnej farby: tričko, sveter, rolák, ...
  Zmyslom akcie je prepojenie na misionársky ruženec - je päťfarebný: zrnká pre Áziu sú žlté, Austrália a Oceánia má modrú farbu, Európa má bielu farbu, zrnká zelenej farby symbolizujú Afriku a červená farba predstavuje Ameriku.
  22.10.2018 18:27 | viac »
 • Projekt "Záchrana som JA" už pozná svojich víťazov ..... a MY sme medzi nimi!

  Naši žiaci 1. stupňa sa zapojili do projektu "ZÁCHRANA SOM JA.“  Úlohou projektu bolo vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl, naučiť deti dbať na svoju bezpečnosť, myslieť dopredu a predchádzať tak úrazom v školských zariadeniach. Výstupom nášho projektu bola tvorba príbehov, kresby, ale aj naše mimoškolské aktivity. Snažili sme sa a pracovali s veľkým nasadením. Oplatilo sa, pretože sme sa dostali medzi ocenených víťazov. A čo sme vyhrali pre školu? Externý automatický defibrilátor, ukážky prvej pomoci pre celý prvý stupeň ZŠ a kurz prvej pomoci pre všetkých pedagógov.

  Čo je automatický externý defibrilátor?

  AED je prístroj, ktorý zachraňuje ľudské životy. Po celom svete každý deň náhle zomrie až 2 000 ľudí. Pritom až v 80 % je príčinou porucha srdcového rytmu, ktorá je liečiteľná elektrickým výbojom (defibrilácia). A to je práve ten čas, kedy je možné zachrániť ľudský život automatickým externým defibrilátorom. Ten sám vyhodnotí stav človeka a podľa toho výboj buď uskutoční, alebo nie, pričom pokyny pre používateľa vydáva v slovenskom jazyku. Zachrániť život s ním tak dokáže aj laik.

   
  22.10.2018 18:24 | viac »
 • Deň na kolesách
  Dnes bola ŠKOLA NA KOLESÁCH. Žiaci primárneho vzdelávania sa zaoberali ochranou života a zdravia. Naučili sa najdôležitejšie dopravné značky. Zistili, čo patrí k povinnej výbave bicykla. Ak sa  predsa len prihodí nejaký  úraz, naši žiaci  už budú vedieť, ako pomôcť. Na dopravnom ihrisku si vyskúšali to, čo sa predtým na rôznych stanovištiach naučili. Mali sme tu  bicykle, kolobežky i kolieskové korčule. Žiakov okrem pani učiteliek učili aj odborníci z praxe. Člen policajného zboru Slovenskej republiky a člen Asociácie samaritánov Slovenska. Učenie na kolesách nám prinieslo veselé zážitky prežité so spolužiakmi. Album s fotografiami nájdete TU.
  18.10.2018 18:42 | viac »
 • Miništrantské putovanie
  17. októbra sa miništranti našej školy vydali na púť, ktorá mala byť aj istou odmenou za ich službu. Bolo to putovanie prírodou, kde si mohli ešte viac uvedomiť veľkosť Boha a utvrdiť sa vo svojej službe počas sv. omší. Výstup na Téryho chatu sa chlapcom podaril v neobyčajnom 45 minútovom predstihu. Nakoľko súčasťou skupiny boli žiaci od 3.ročníka až po 9. a skupina sa držala počas celého výstupu pokope, bol tento čas skutočne excelentný. Na ceste späť, počas zostupu, sa odvážili vyznať svoju vieru modlitbou ruženca spojenou s rôznymi úlohami medzi jednotlivými desiatkami, čo pútalo oči aj mnohých turistov. Milí miništranti, vďaka vám za vašu službu pri oltári v priestoroch našej školy. Album s fotografiami nájdete TU.
  18.10.2018 18:24 | viac »
 • Milión detí sa modlí ruženec
  Do iniciatívy projektu Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a jednotu vo svete, ktorý zjednotil deti v modlitbe posvätného ruženca o 09.00 h v stredu 18. októbra, sa zapojili aj deti našej školy. Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Ako povedal páter Pio: "Keď sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení."  Album s fotografiami nájdete TU! Info o akcii: plagat_2018.pdf  -  letak_2018.pdf - list_detom_2018.pdf
  18.10.2018 12:57 | viac »
 • Deň zdravej výživy
  V rámci dňa zdravej výživy - na tému „Prevencia boja proti obezite“, ktorý sa konal v našej školskej jedálni dňa 17.10.2018, kolektív ŠJ pripravil pre všetkých stravníkov chutný, zdravý obed plný vitamínov, ktorý pozostával z polievky - Mňam, mňam a druhého jedla - Bulgurový pilaf s bravčovým mäsom, zeleninou a tofu syrom a šaláty - mrkvový s marhuľami a srbský šalát. Za obedom bol podávaný jablkový nápoj s čiernou ríbezľou. Na olovrant si žiaci v spolupráci s vedúcou ŠJ pripravili ovocný špíz. ŠKD odprednášala vedúca ŠJ „O obezite a jej následkoch“. Album s fotografiami náj
  18.10.2018 12:56 | viac »
 • Krajské kolo v cezpoľnom behu
  Dňa 11.10.2018 sa žiaci našej školy Jakub Kmeč, Benjamín Vislocký a Jakub Novák zúčastnili krajského kola v cezpoľnom behu. Ako trojica sa umiestnili na 4. mieste z 12 škôl. Album s fotografiami nájdete TU!
  12.10.2018 13:53 | viac »
 • Ľubovnianske hry - volejbal
  Dňa 11. 10. 2018 sa na ZŠ Levočská konal volejbalový turnaj mladších žiakov a žiačok. Naše družstvo odohralo dva ťažké zápasy so ZŠ Za vodou a ZŠ Komenského, ktorí mali tímy vystužené žiakmi z VKM SL. Naši žiaci bojovali ako vedeli a po výbornom výkone sa žiaľ šťastena neobrátila na našu stranu, keď v oboch zápasoch prehrali tesne v tajbrejku 15:12 a 15:13. Obsadili sme tak na turnaji konečné 3 miesto. žiakom dávame klobúk dole za predvedenú hru. Album s fotografiami nájdete TU!
  11.10.2018 19:21 | viac »
 • Ľubovnianske hry – basketbal
  Dnes 10.10.2018 si naše basketbalové družstvo zmeralo sily na ZŠ Komenského SL. V turnaji obsadili pekné 3. miesto. Mrzieť nás môže zápas s domácou školou, nad ktorou sme celý čas viedli. Žiaľ, v posledných sekundách otočili zápas a vyhrali 12:10. Ak by sme daný zápas zvládli mohli sme o skóre obsadiť prvenstvo na turnaji. Ale na keby sa nehrá. Radosť nám robili predovšetkým naše mladšie žiačky z 5. a 6. ročníka, na ktoré sa budeme spoliehať aj na budúcoročnom turnaji. Album s fotografiami nájdete TU!
  10.10.2018 19:56 | viac »
 • Prednáška - Šikanovanie
  Dňa 9. 10. 2018 sa žiaci II. stupňa zúčastnili prednášky na tému:  "Predchádzanie a prevencia šikanovania a kyberšikanovania." Cieľom tejto prednášky bolo, aby žiaci vedeli, ako sa vysporiadať s prípadnou šikanou, ktorá sa vyskytne v triede alebo v škole. Prednášky sa zhostila naša nová školská psychologička Mgr. Lucia Homišanová a Koordinátorka prevencie drogových závislostí Mgr. Lucia Palšová. Fotografie z prednášky zobrazíte kliknutím tu.
  10.10.2018 10:06 | viac »
 • Turnaj - hokejová prípravka
  Dňa 05.10.2018 sa na ZŠ v Novej Ľubovni konal turnaj súťaže Tipsport hokejová prípravka - región Stará Ľubovňa. Na turnaji bojovali žiaci 1.-2. ročníka ôsmich základných škôl z okresu Stará Ľubovňa. Naši žiaci získali pekné 3. miesto. Malým a statočným reprezentantom našej školy ĎAKUJEME a GRATULUJEME!!! Album s fotografiami nájdete TU!
  10.10.2018 08:05 | viac »
 • VIA HISTORICA
  Šermiarsko-divadelná kumpánia Via Historica zavítala aj do našej školy. 8.10.2018 nám šermiarsko-divadelná kumpánia Via Historica ponúkla štylizovanú hodinu dejepisu, so zameraním na slovenské dejiny. V predstavení previedli našich žiakov významnými obdobiami slovenských dejín (Slovania, Turecké nájazdy, stavovské povstania, Jánošík, Štúr).Žiaci mali možnosť vidieť dobové kostýmy, historické zbrane i šermiarske súboje v humorných divadelných scénkach, zážitkovou formou sa dozvedeli historické fakty a boli interaktívne zapájaní do programu. Ďakujeme! Album s fotografiami nájdete TU!
  08.10.2018 18:05 | viac »
 • Imatrikulácia „Pasovanie prvákov“
  Stať sa prvákom je veľká vec. Treba si zvyknúť na toľko nových ľudí, povinností, pravidiel,…. Začína sa nová etapa života malého človiečika, taká prelomová, pamätná. Aby na toto obdobie deťom zostali krásne spomienky, čakal na prvákov slávnostný deň. Dňa 08.10.2018 sa uskutočnila veľká udalosť – PASOVANIE PRVÁČIKOV. Na začiatku celého programu pasovania sa žiaci 1. až 5. ročníka zúčastnili vystúpenia VIA HISTORICA. Pred pasovaním museli zložiť sľub, v ktorom sľubovali, že sa budú učiť a správať sa tak, ako sa na správneho školáka patrí. Následne pristúpili k slávnostnému obradu. Teraz čaká všetkých našich prvákov dlhá cesta, na ktorej im želáme, aby sa ich všetky túžby a predstavy o škole splnili, aby sa v nej cítili dobre, aby okrem vedomostí zažili i kopec radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobre vykonanej práce. Želáme im veľa úspechov, dobré a milé pani učiteľky a veľa skvelých kamarátov. Album s fotografiami nájdete TU!
  08.10.2018 15:30 | viac »
 • Deň jazykov
  Prvý októbrový piatok bol v našej škole venovaný poznávaniu jazykov a kultúr niektorých európskych krajín. Počas prestávok medzi hodinami žiaci ochutnali typické španielske, ruské, anglické či nemecké dobrôtky, vypočuli si zopár piesní v týchto jazykoch a naučili sa niekoľko fráz. Atmosféra bola dotvorená maľovaním na tváre. Fotografie z podujatia zobrazíte kliknutím tu.
  06.10.2018 11:48 | viac »
 • CEZPOĽNÝ BEH
  4. 10. 2018 sa pod Ľubovnianskym hradom konali okresné majstrovstvá v cezpoľnom behu. Najlepšie z našich žiačok sa darilo Gabike Kovalčíkovej, ktorá dobehla do cieľa na peknom 12. mieste. Ešte väčšie prekvapenie nám však pripravili naši chlapci, ktorí si vybojovali fantastické 1. miesto a prebojovali sa tak na majstrovstvá Prešovského kraja. Ako prvý dobehol Benjamín Vislocký. Na 4. mieste dobehol Ľuboš Sontag a na výbornom 7. mieste dobehol Jakub Kmeč. Tešiť nás môže fakt, že našu školu reprezentovali žiaci z mladších ročníkov, ktorí ešte určite v sebe ukrývajú potenciál. Žiakom gratulujeme a držíme im palce na krajských majstrovstvách.  Album s fotografiami nájdete TU!
  04.10.2018 17:28 | viac »
 • Atlantis center Levice
  Zážitky z objavovania, smiech a dobrá nálada, ... spoločne prežitý čas v zábavnom centre Atlantis v Leviciach. Viac ako 70 exponátov, interaktívne programy ako je vesmír, život v kozme, vývoj zemegule, bublinkový svet, vynálezy 21. storočia - roboty v akcii, umelá inteligencia či 9D simulátor mohli vidieť a vyskúšať si žiaci našej školy dňa 03.10.2018. Album s fotografiami nájdete TU!
  04.10.2018 12:59 | viac »
 • Ľubovnianske hry – malý futbal
  V stredu 26.9.2018 sa naši mladší žiaci a žiačky zúčastnili na Ľubovnianskych hrách v malom futbale. Cieľom bola obhajoba minuloročného prvenstva. Hralo sa na umelej tráve na ZŠ Za vodou. Družstvo podalo bojovný výkon a po víťazstvách nad ZŠ Levočská, ZŠ Za vodou a ZŠ Komenského obsadilo na turnaji krásne 1. MIESTO. Najbližšie našich mladších žiakov čakajú športy - basketbal 10.10. a volejbal 11.10.2018. Budeme im držať prsty. Album s fotografiami nájdete TU!
  02.10.2018 21:02 | viac »
 • Stretnutie s Martinom Hakom
  V stredu 26.9.2018 sa aj žiaci našej školy zúčastnili stretnutia s profesionálnym rozprávačom príbehov Martinom Hakom, ktoré zorganizovala Ľubovnianska knižnica. Ôsmaci si vypočuli príbeh z 2. svetovej vojny o odvahe šestnásťročného dievčaťa, žiaci 7.A a 6.B neskôr bájku o rozhnevanej muche, ktorá všetkým robila zle. Reportáž z podujatia priniesla aj Ľubovnianska mediálna spoločnosť, pozrieť si ju môžete kliknutím na tento odkaz:  https://www.youtube.com/watch?v=0wInvxxJRHw. Fotografie zobrazíte kliknutím sem. .
  02.10.2018 20:49 | viac »
 • Poďakovanie a požehnanie úrody
  Tradične, ako každý rok, sme sa dňa 02.10.2018 všetci pri rannej svätej omši poďakovali nášmu Stvoriteľovi za úrodu, ktorú nám požehnal aj v tomto roku. Žiaci z našej školy sa na poďakovaní podieľali prípravou košíkov zo všetkých plodov našich záhrad. Po skončení si žiaci odniesli svoje košíky do tried a každý sa mohol ponúknuť a ochutnať z prinesených darov – čerstvej zeleniny a ovocia. Album s fotografiami nájdete TU!
  02.10.2018 09:22 | viac »
 • Okresná súťaž v aranžovaní kvetov
  Dňa 25.9.2018 sa konala okresná súťaž v aranžovaní kvetov v Ľubovnianskej knižnici, ktorú usporiadal Okresný výbor zväzu záhradkárov v Starej Ľubovni. Súťažilo 11 dievčat zo štyroch škôl v súťažnej disciplíne : Jesenná dekorácia. Našu školu reprezentovalo 6 dievčat.  Mária Palubová 8.A, Aneta Stolárová 8.A,  Dorota Fábová 8.A,  Katarína Palubová 5. ročník, Laura Jozefíková 5. ročník a Juliana Repková 4. ročník.
  Napriek tomu, že porota to nemala s výberom jednoduché, pretože všetky práce dievčat boli veľmi pekné, sme radi, že prvé tri miesta obsadili dievčatá práve z našej školy v poradí : 1. miesto : Juliana Repková 4. ročník, 2. miesto : Dorota Fábová 8.A, 3. miesto : Anetta Stolárová 8.A . Víťazom blahoželáme a všetkým ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy. Album s fotografiami nájdete TU!
  01.10.2018 09:04 | viac »
 • Banánový beh 2018
  Dňa 27.9. 2018 sa konal už XXVII. ročník štafetového behu žiakov mestských škôl, tzv. banánový beh. V štafetách súťažili žiaci druhého stupňa piatich Ľubovnianskych škôl. Za každý ročník štartovali 4 žiaci v poradí chlapec- dievča- dievča- chlapec. Naši žiaci úspešne reprezentovali našu školu, o čom svedčia aj dosiahnuté výsledky. Získali sme dve prvé miesta (siedmaci, ôsmaci) jedno druhé miesto (deviataci), jedno tretie miesto ( šiestaci) a jedno štvrté miesto ( piataci). Celkovo sme sa umiestnili na krásnom druhom mieste s celkovým hodnotením 11 bodov, čo od prvého miesta sa líšilo o 1 bod. Všetkým súťažiacim ďakujeme za výbornú  reprezentáciu našej školy a gratulujeme za medailové umiestnenie. Album s fotografiami nájdete TU!
  28.09.2018 10:54 | viac »
 • Turnaj - hokejová prípravka
  Dňa 20.9.2018 sa na ZŠ v Novej Ľubovni konal turnaj súťaže Tipsport hokejová prípravka - región Stará Ľubovňa. Na turnaji bojovali žiaci 1.-2. ročníka ôsmich základných škôl z okresu Stará Ľubovňa. Naši žiaci získali pekné 3. miesto. Malým a statočným reprezentantom našej školy ĎAKUJEME a GRATULUJEME!!! Album s fotografiami nájdete TU!
  28.09.2018 10:54 | viac »
 • Ľubovnianske hry - FLORBAL

  V stredu 19. 9. 2018 sa naši mladší žiaci zúčastnili na Ľubovnianskych hrách. Na ZŠ Komenského si zmerali mestské školy sily vo florbale. Našu školu reprezentovalo 7 chlapcov a 3  dievčatá. Žiakom sa darilo výborne. Prvý zápas s domácou školou ZŠ Komenského sme vyhrali 6:2. Aj zápas o prvenstvo sme zvládli na jednotku. Po výhre 6:1 nad ZŠ Za Vodou sme obsadili na turnaji konečné prvé miesto. Žiakom blahoželáme. 😊     

  20.09.2018 16:01 | viac »
 • Detská atletika - Mini MARATÓN
  Dňa 14.09.2018 našu školu reprezentovali v Prešove žiaci v dvoch vekových kategóriách v behu na 150m. Okrem behu si žiaci vyskúšali aj rôzne detské atletické disciplíny, ktoré boli nesúťažné. Získali sme dve druhé miesta v kategórii 10-12 roční, vďaka Timotejovi Vislockému a Emílii Hudákovej. Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a gratulujeme k medailovému umiestneniu. Album s fotografiami nájdete TU!
  17.09.2018 16:14 | viac »
 • Po stopách nášho mesta!
  Aj tento rok počas hodín dejepisu pokračujeme v našom malom projekte: Po stopách nášho mesta. Dňa 14. 9. 2018  žiaci 6. A a 6. B objavovali krásy farského kostola sv. Mikuláša. Históriou nás previedol žiak Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša z bilingválnej triedy Adam Sikorjak a o nových archeologických nálezoch v našom kostole a jeho okolí nám porozprával pán dekan Pavol Lacko, ktorý nás následne privítal aj na fare.Žiaci tak mali možnosť bližšie poznávať, čo všetko je v náplni jeho práce ako správcu dekanátu i práce našich kňazov.  Album s fotografiami nájdete TU!
  15.09.2018 21:44 | viac »
 • Hodina dejepisu inak ...
  Vďaka ponuke Ľubovnianskeho múzea naši piataci dňa 12.09.2018zažili jedinečnú atmosféru vyučovacej hodiny dejepisu na Ľubovnianskom hrade. Tá bola zameraná na predstavenie spracovania ľanu a jeho využitia.  Vyučovanie bolo doplnené o praktické ukážky s možnosťou pre žiakov prakticky si vyskúšať túto neľahkú prácu. Súčasťou tejto hodiny bola aj ukážka zbierkových predmetov súvisiacich s touto tematikou. Album s fotografiami nájdete TU!
  13.09.2018 10:00 | viac »
 • Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019
  Pondelok 3. septembra sa aj u nás niesol v znamení opätovného nástupu na cestu vzdelávania. Stretli sme sa pred kostolom sv. Petra a Pavla, kde bola slávnostná svätá omša o 8.30 hodine. Po jej skončení v telocvični školy p. riaditeľka privítala všetkých žiakov, špeciálne prvákov. Následne si žiaci pozreli svoje vynovené triedy. Album s fotografiami nájdete TU!
  06.09.2018 17:02 | viac »

Fotogaléria