Navigácia

 • Slávnostné ukončenie školského roka 2018/2019
  Koniec školského roka pripadol tento rok na 28. jún 2019. Ráno sa stretli naši žiaci vo svojich triedach, aby si prevzali vysvedčenia. Následne sa presunuli do kostola sv. Petra a Pavla, kde v tento deň bola slávnostná svätá omša o 9.30 hodine. Po jej skončení riaditeľka školy ocenila žiakov, ktorí úspešne reprezentovali školu a žiakov, ktorí dosiahli v tomto školskom roku mimoriadne výsledky. Album s fotografiami nájdete TU!
  28.06.2019 11:31 | viac »
 • Englishstar - výsledky
  Trpezlivo sme čakali na výsledky súťaže Englishstar a dočkali sme sa. Aj tento rok naši žiaci získali výborne výsledky. Spomenieme najlepších, ktorí získali diplom so zlatou medailou. Tu ich máme:Ivana Majovská 100% (8.A), Ema Repková 99% (4. roč.), Martina Reľovská 97% (7.A), Ema Pavlinská 93% (7.A), Adam Kmeč 91% (7.B), Tadeáš Chobor 90% (2.A), Filip Gostík 87% (3.B), Timotej Vislocký 84% (6.A), Michaela Kormaníková 84% (3.B), Samuel Červeňák 84% (8.B), Adrián Repka 83% (3.A), Samuel Konkoľ 82% (8.B), Katarína Drábová 80% (6.A). Všetkým srdečne blahoželáme! Fotografie si pozrite TU.
  27.06.2019 17:47 | viac »
 • Výlet 6.A a 6.B
  Tento rok sme mali namierené na Veľký Lipník. Luxusné ubytovanie nám poskytol penzión Daniella. Vďaka počasiu ušitému na mieru sme mohli vyraziť do Haligoviec, kde sme navštívili rodný dom pani učiteľky Štellmachovej. Veľmi srdečne sa nás ujal pán Janko Marek s manželkou. Pripravili nám chutné občerstvenie. Hlavnú úlohu však prebrala Iskra, ktorá nás usilovne všetkých povozila na svojom chrbte. Žiaci tak dostali svoju prvú jazdeckú lekciu na koni. V tomto rozprávkovom prostredí sme sa cítili výborne. Večer nás už čakala výdatná večera, po ktorej nás pozval na zmrzlinu náš spolužiak a oslávenec Janko. Nasledovali spoločné hry na ihrisku a všetci už netrpezlivo očakávali skúšku odvahy. Tento rok nabrali odvahu všetci. Po dvojiciach pri svetle sviečky žiaci odhalili záhadu Ernesta. Strach vystriedalo nadšenie a hrdosť nad zvládnutou skúškou. Nový deň priniesol aj novú výzvu v podobe výstupu na Lesnické sedlo. Odmenou nám bol nádherný výhľad. Zablatení až po uši, unavení a plní zážitkov sme sa šťastne vrátili domov. Album s fotografiami nájdete TU!
  27.06.2019 12:29 | viac »
 • Koncoročný turnaj
  Žiaci druhého stupňa si zmerali sily počas koncoročného turnaja 25.06.2019 v malom futbale, midivolejbale a stolnom tenise. Do turnaja sa zapojili aj učitelia, ktorí si zmerali sily so žiakmi v stolnom tenise, učiteľky postavili svoj vlastný volejbalový tím a učitelia futbalový tím. Výsledky koncoročného turnaja: midivolejbal ( 1.miesto - dievčatá mix 8. a 9. roč.), malý futbal (1.miesto - 8.B), stolný tenis ( víťaz - Matej Repka 7.B). Album s fotografiami nájdete TU!
  26.06.2019 13:14 | viac »
 • Výlet 7.B a 8.B
  V dňoch 18. a 19. júna 2019 si 7.B a 8.B vyrazili na hory. Vo výbornom počasí žiaci poznávali okolité turistické miesta a atrakcie. Prvý deň sme absolvovali 6 hodinovú túru z Lesnice cestou do poľskej Szcawnice, do strediska Pálenica. Na vrchole sme mali možnosť vyskúšať bobovú dráhu. Spiatočnú cestu sme absolvovali cez krásnu promenádu na poľskej strane. Kopec sme preleteli lanovkou, z ktorej bol nádherný výhľad na okolitú prírodu. Stravu sme mali zabezpečenú na chate Pieniny, kde si žiaci zahrali plážový volejbal a vyskúšali si rôzne zábavne atrakcie. Aj večerné opekanie s nočnou skrývačkou malo svoje čaro. Spiatočná cesta sa niesla v znamení únavy a pocitu šťastia. Fotografie si pozrite TU.
  25.06.2019 19:28 | viac »
 • Výlet 7.A

  Žiaci 7.A strávili koncoročný výlet  v nádhernom prostredí obce Lesnica. V prvý deň výletu sme sa túrou cez les dostali až do poľskej Szczawnice, kde sa (nielen) žiaci mohli povoziť na bobovej dráhe. Zaujímavou bola aj prechádzka popri Dunajci späť do Lesnice, večerná netradičná „opekačka“ či nočná hra, na ktorú budú poniektorí dlho spomínať  ;-)

  Druhý deň sa niesol v súťažnom duchu. Pre najlepší tím boli pripravené sladké aj vecné odmeny. Fotografie tu.

  24.06.2019 20:13 | viac »
 • Výlet 2.A, 2.B, 3.B
  Vo štvrtok 20.06.2019 sme navštívili jedinú sprístupnenú jaskyňu vo Vysokých Tatrách - BELIANSKU JASKYŇU. Počas prehliadky jaskyne sme obdivovali sintrové vodopády, pagodovité stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie formy jaskynnej výzdoby. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase bola v Hudobnej sieni, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. V tejto sieni sa pre jej výborné akustické podmienky organizovali hudobné koncerty reprodukovanej klasickej hudby. Fotografie si pozrite TU.
  21.06.2019 21:58 | viac »
 • Výlet 8.A
  Spolu so žiakmi 8. A sme sa toho roku vybrali na školský výlet do Veľkého Lipníka, kde nás vrelo prijali a zároveň sa aj postarali o pestrý program manželia Bebkoví. Ubytovaní sme boli v penzióne Daniella, odkiaľ sme podnikli dva pekné výjazdy. V upršaný pondelok nás pred dažďom zachránila návšteva múzea v Červenom Kláštore spojená s výstavou Biblií. Keď sa počasie umúdrilo, zabehli sme ešte skontrolovať výhľad na Tri Koruny a Sokolicu. V utorok nás čakal ešte väčší zážitok- rafting na Dunajci. Aj keď sa nám nechcelo veľa chodiť, premohli sme sa, a odmenou nám, okrem zážitkov, bola zdravá únava. Za pekný čas ďakujeme aj pani Krivoňákovej- tete Zuzke :) Fotografie si pozrite TU.
  19.06.2019 09:03 | viac »
 • ĽUBOVNIANSKE HRY 2019

  Dňa 17.6. 2019 sa v priestoroch kina Tatra v Starej Ľubovni konalo vyhodnotenie Ľubovnianskych hier za rok 2019. Zúčastnili sa ho štyri  ľubovnianske  základné školy. Hodnotili sa jednotlivé športové hry (futbal, florbal, volejbal , basketbal, vybíjaná -1.stupeň ZŠ),  ľahká atletika  a celkové umiestnenie škôl.

  Naše umiestnenia:

  • malý futbal –   1. miesto
  • florbal –           1.miesto
  • basketbal -      3.miesto
  • volejbal -        3. miesto
  • vybíjaná -       2.miesto
  • ĽA : beh na 60 m - Hudáková, E. -3. miesto

          beh na 600 m - Hudáková, E. -3. miesto                                                    

          beh na 1000 m - Poľančík, T.   -3. miesto

          hod kriketovou loptičkou-  Hanečáková, M. – 1. miesto

                                                      Vojteková, M. –    3.miesto

          skok do diaľky  -   Regrut, A. – 2. miesto

          štafeta 4 x 60 m – dievčatá – 2. miesto

                                    –   chlapci  - 3. miesto

    Hodnotenie škôl    : 1. miesto          - ZŠ Komenského      

                                  2. miesto           -  ZŠ Za vodou

                                  3. miesto           -  ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda

                                  4. miesto           -  ZŠ  Levočská

  Víťazom blahoželáme!

  Fotografie si pozrite TU.

  18.06.2019 08:15 | viac »
 • Škola v prírode
  So žiakmi 4. ročníka sme od 3.6.2019 do 7.6.2019 absolvovali školu v prírode na Ranči u Edyho v Námestove. V pondelok sme navštívili rozprávkovú dedinku  Habakuky na Donovaloch, kde boli deťom zahrané 3 rozprávky : Zlatá priadka, Sedliak kráľom a Ďuro Truľo. Obed sme mali pripravený v Hodovni. Výlet sme zakončili jazdou na koni a večerou na Ranči u Edyho, kde sme boli ubytovaní. V utorok nás navštívil pán kaplán Mgr. A. Adamčák a spolu s ním sme sa vybrali na výlet na Rio de Klin, ktorý sme ukončili sv. omšou na Ranči. V stredu sme sa po vyučovaní, plavili 1,5 hodiny po Oravskej priehrade, navštívili sme Slanický ostrov a deň sme zakončili opekačkou. Vo štvrtok po vyučovaní sme sa vybrali na výlet do mesta a pokračovali sme v športových aktivitách. V piatok sme ešte navštívili Oravský hrad, dokúpili darčeky a šťastní sa vrátili k rodičom. Ďakujem za spoluprácu kolegom :  PaedDr.V. Gladišovej za rôzne športové aktivity a Mgr. K. Špesovi za zdravotnú starostlivosť. Tr.uč. Mgr. A. Repková. Fotografie si pozrite TU.
  17.06.2019 09:53 | viac »
 • Vyhodnotenie súťaže Matematický klokan
  Zapojili sme sa do medzinárodnej matematickej súťaže „Matematický klokan“. Organizátorom tejto súťaže v SR je Talentída, n. o. – www.matematickyklokan.sk. Z našej školy sa prihlásilo 60 žiakov. Školským šampiónom sa stal Tadeáš Chobor (2.A), ktorý mal úspešnosť testu 95% a s percentilom 99% sa umiestnil na 98. – 164. mieste v rámci SR. Ďalší úspešní riešitelia boli: Lukáš Tokarčík (1.B), Zuzana Štellmachová, Michaela Timočková (2.B) a Félix Reľovský (2.A). Školskému šampiónovi a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným žiakom prajeme, aby v budúcom roku sa im darilo v dosiahnutí ešte lepších výsledkov.
  14.06.2019 14:20 | viac »
 • Dilongova Trstená
  Každoročne patrí prvý júnový piatok celoslovenskej recitačnej súťaži Dilongova Trstená,  ktorej sa tradične zúčastňujú aj žiaci našej školy. Tohto roku nás reprezentovali siedmak Jakub Olejník a ôsmačka Aneta Stolárová. Konkurencia bola veľká, ale obaja podali skvelý výkon a Jakubovi  sa podarilo získať čestné uznanie. Obom zúčastneným ďakujeme a prajeme veľa ďalších recitačných úspechov. Fotografie si pozrite TU.
  11.06.2019 18:41 | viac »
 • Krajské kolo v atletike žiakov

  Dňa 5.6.2019 sa v Prešove na ZŠ Šmeralova uskutočnilo krajské kolo v atletike žiakov a žiačok. Súťažilo sa v týchto disciplínach: beh na 60 m, 300 m, 800 m(D), 1000 m (Ch), hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky, skok do výšky, vrh guľou a štafeta 4x60 m. Za školu mohlo súťažiť len 10 členné družstvo. V každej disciplíne súťažili 3 žiaci, hoci jeden pretekár sa mohol zúčastniť len v dvoch disciplínach a štafete. Každá disciplína sa hodnotila samostatne, do hodnotenia družstva sa započítavali v každej disciplíne výkony s najvyššou bodovou hodnotou. V porovnaní s okresným kolom,  to bolo oveľa náročnejšie, pretože sa tam stretla elita atlétov prešovského kraja. No napriek tomu sme v niektorých disciplínach dosiahli úspech:

  -vo vrhu guľou získal D. Kormaník krásne druhé miesto (12,57 m) z 22 pretekárov, od postupu na Slovensko ho delilo 42 cm;
  - v behu na 1000 m B. Vislocký získal 10. miesto z 29 pretekárov s časom 3:14:45;
  - v behu na 300 m S. Hrobák 11. miesto (42,10), B. Vislocký 14. miesto (42,97) z 26 pretekárov;
  - M. Haničáková súťažila ako jednotlivec, dosiahla v hode kriketovou loptičkou krásne 6. miesto  z 24 súťažiacich, hodila 45,99 m;
  - ako škola sme sa umiestnili na 7. mieste.

  Všetkým súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za úspešnú  reprezentáciu našej školy. Fotografie si pozrite TU.

  10.06.2019 09:09 | viac »
 • Červená Čiapočka trochu inak
  Žiaci našej školy sa 06.06.2019 zobudili do slnečného rána. Žiakov prvého a druhého ročníka však potešilo nielen slniečko, ale aj výlet do Prešova. Čakalo ich predstavenie známej rozprávky Červená Čiapočka. Predstavenie v podaní hercov Divadla Jonáša Záborského ich veru nesklamalo. Červená Čiapočka bola nebojácne dievča, ktoré sa nebojí nikoho a ničoho. V tejto rozprávke však vlk nebol vôbec zlý. Nezjedol babičku, ani Čiapočku. Mal chuť iba na sladkú tortičku. Rozprávka na motívy bratov Grimmovcov pobavila malých i veľkých. Tí, ktorí v DJZ ešte neboli, nasávali pravú divadelnú atmosféru. Po predstavení sa žiaci presunuli do centra mesta, kde si pochutnali na zmzline a domov sa vracali plní zážitkov. Fotografie si pozrite TU.
  07.06.2019 11:41 | viac »
 • GARDEN PARTY vo veľkom štýle
  3. 6. 2019 mali žiaci primárneho vzdelávania piknik v tráve. MDD sa nieslo v duchu pohody, zábavy, smiechu a tanca. Trávnik bol plný nádherných piknikových dečiek s čajovým servisom a vyberanými pochúťkami od výmyslu sveta. Striekalo aj detské šampanské. Na deti čakali športové aktivity, teambuildingová úloha, kreatívne maľovanie na kamene, záhradná kuchynka, v ktorej si deti pripravili dobroty, zmyslový chodník plný prekvapení i tanečné stanovište. Po tanečnom maratóne prišlo mrazivé ochladenie v podobe už tradičných nanukov. Na záver sme vyhodnotili súťaž o najkrajšiu piknikovú dečku. Víťazi si užili jazdu na novej autíčkovej kosačke. Vozili sa a kosili. Jednoducho GARDEN PARTY vo veľkom štýle. Fotografie si pozrite TU.
  06.06.2019 09:24 | viac »
 • Konferencia o životnom prostredí

  Dňa 5. 6. 2019 zorganizoval ŠKOLSKÝ PARLAMENT Konferenciu o životnom prostredí. Konferencia sa opierala o výzvy sv. otca Františka z encykliky Laudato si. „Buď pochválený, môj Pane, za našu sestru, matku zem, ktorá nás živí a stará sa o nás ...“

  V jednotlivých vstupoch realizátori konferencie:

  - Upozornili na to, že dnešná generácia vyrastá s myšlienkou, že je vlastníkom a vládcom zeme oprávneným na jej drancovanie. Rôzne formy znečistenia planéty prinášajú široké spektrum vplyvov na zdravie predovšetkým tých najchudobnejších ľudí, a má za následok milióny predčasných úmrtí.

  - Predstavili filmový seriál, natočený vo vlastnej dielni, ktorý chce humorne a jednoducho šíriť osvetu ochrany zeme.

  - Zhrnuli aktivity na škole konané v duchu týchto myšlienok. Ocenili víťazku fotografickej súťaže o vode.

  - Vyzvali spolužiakov, aby sa zapojili do zberu použitých zubných kefiek.

  Hlavným bodom programu konferencie bol odborný príspevok Bc. Štefana Kasperkeviča, ktorý je odborníkom v oblasti odpadu v Starej Ľubovni.

  Pri tejto príležitosti vedenie školy ocenilo žiakov, ktorí sa počas aktuálneho školského roka zapojili do zberu papiera.

  Na záver sa všetkým zúčastneným poďakovala vedúca krúžku Školský parlament Mgr. Michaela Fábová.

  Fotografie si pozrite TU.

  06.06.2019 08:23 | viac »
 • Ďalší postup na kraj !

  Po nedávnom úspechu v atletike, prišiel ďalší. Naši chlapci získali 1. miesto v malom futbale starších žiakov ZŠ Futbal cup. Týmto si vybojovali postup na krajské kolo, ktoré sa uskutoční  07.06.2019 v Prešove.

  Okresné kolo sa konalo 03.06.2019 na futbalovom štadióne v Starej Ľubovni. Zúčastnilo sa ho 11 družstiev  rozdelených do  troch skupín. Do finále postupovali len prví z jednotlivých skupín. Naši žiaci vo svojej skupine zvíťazili s veľkým prehľadom, s družstvami z Veľkého Lipníka (6:1) a Za Vodou (5:0). Vo finále sa stretli s Novou Ľubovňou, s ktorou zvíťazili 3:1 a následne skórovali aj s  Plavnicou 3:2. 

  Všetkým  chlapcom gratulujeme k 1. miestu, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy  a prajeme veľa úspechov  aj  na krajskom kole. Fotografie si pozrite TU.

  04.06.2019 09:48 | viac »
 • VÍŤAZSTVO JE NAŠE !

  Dňa 29.05.2019 sa uskutočnilo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok. Súťažilo sa v týchto disciplínach: beh na 60 m, 300 m, 800 m (D), 1000 m (Ch), hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky, vrh guľou a štafeta 4x60 m. Naši žiaci sa v jednotlivých disciplínach umiestnili na popredných miestach, čím si vybojovali krásne prvé miesto v kategórii žiaci a druhé miesto v kategórii žiačky.

  Všetci zúčastnení chlapci nás budú reprezentovať na krajskej súťaží, ktorá sa uskutoční 05.06.2019 v Prešove. Ocenení boli aj jednotlivci, tí ktorí získali prvé miesto, postupujú  na krajskú súťaž.

   

  Ocenení žiaci: kategória žiačky:  300 m – L. Kožíková -3.miesto

                                                         800 m – G. Kovalčíková 2. miesto

                                                         hod kriketkou – M. Haničáková -1. miesto (postup na kraj)

                                                         vrh guľou- S. Solotruková – 2.miesto

                                                štafeta – (Kožíková, Hudáková, Solotruková, Kovalčíková) - 2.miesto

                          kategória žiaci:    60 m  - D. Kormaník – 3.miesto

                                                        300 m – S. Hrobák  -1. miesto (postup na kraj)

                                                      1000 m – J. Kmeč - 2. miesto

                                                      1000 m – Ľ. Sontag - 3. Miesto

                                                       vrh guľou- D. Kormaník – 1. miesto (postup na kraj)

                                   štafeta – (Hrobák, Lorek, Neupauer, Kormaník) - 1. miesto (postup na kraj)

   

  Všetkým súťažiacim gratulujeme, ďakujeme za úspešnú  reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov  na krajskej súťaži. Fotografie si pozrite TU.

  30.05.2019 10:27 | viac »
 • Učili sme sa plávať
  V dňoch 13. – 17. mája sa naši tretiaci zúčastnili plaveckého výcviku. Plavecký výcvik viedla plavecká škola Kvapka. Cieľom výcviku pre neplavcov bolo naučiť sa plávať. Cieľom výcviku plavcov bolo zdokonaliť plavecké štýly. Každý účastník plaveckého výcviku svoj cieľ splnil. Niektorí prekonali seba i svoj strach z vody, iní si výborne zatrénovali. Na konci výcviku sa naši žiaci trénerom poďakovali čokoládami a nezabudli hodiť trénerov do vody. Všetci si užili vodu a odniesli si za svoje výkony i mokré vysvedčenie. Fotografie si pozrite TU.
  21.05.2019 12:44 | viac »
 • Okresné kolo vo futbale starších žiačok
  Dňa 20.05.2019 sa na ZŠ Plavnica konalo okresné kolo v malom futbale. Naše mladé hráčky ukázali veľkú bojovnosť, no na najlepšie tímy to žiaľ nestačilo. Obsadili konečné 4. miesto, nabrali skúsenosti no hlavne sa zabavili čo taktiež k športu patrí. Fotografie si pozrite TU.
  21.05.2019 08:34 | viac »
 • 1. miesto - hokejbalový turnaj
  Na hokejovom štadióne v Novej Ľubovni sa 07.05.2019 konal turnaj pre žiakov 1. stupňa. Účastníci boli rozdelení do dvoch štvorčlenných skupín. Po dvoch vyhratých zápasoch naše družstvo v poslednom zápase o prvé miesto podržal výborný brankár - Juraj Štelmach. Najviac gólov v tomto turnaji nastrieľal Maroš Stesňák. Všetkým zúčastneným gratulujeme a tešíme sa na ďalšiu reprezentáciu školy. Fotografie si pozrite TU.
  17.05.2019 10:51 | viac »
 • E-testovanie 4. ročník
  Naša škola je zapojená do národného projektu "Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ s využitím elektronického testovania". V rámci tohto projektu absolvovali žiaci 4. ročníka 14.05.2019 test z matematiky a 16.05.2019 test zo slovenského jazyka a literatúry. E-testovanie je moderný spôsob testovania, kde žiaci dostanú predbežné hodnotenie hneď po absolvovaní testov. Fotografie z testovania si pozrite TU.
  17.05.2019 10:21 | viac »
 • Prehadzovaná trojíc MIX 1. stupeň
  Dňa 10.05.2019 sa po prvý krát na našej škole organizovala okresná súťaž v prehadzovanej trojíc MIX 1. stupňa. Súťaž sa koná pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie. Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá. Perfektnú atmosféru nám vytvárali žiaci 1. stupňa, čo nás povzbudili k výbornému výsledku. Na 1. mieste sa umiestnilo naše družstvo CaM "B". Gratulujeme našim športovcom a držíme im palce na krajskom kole. Fotografie si pozrite TU.
  16.05.2019 11:21 | viac »
 • Okresné majstrovstva v malom futbale mladších žiačok
  Dňa 14. 5. 2019 sa v športovej hale v Starej Ľubovni konali okresné majstrovstva v malom futbale mladších žiačok. Hneď na začiatku nám žiaľ žreb do skupiny pridelil dve najlepšie školy. Po výsledku 0:0 nad ZŠ Za vodou a taktiež 0:0 nad ZŠ Nová Ľubovňa sa o poradí v skupine muselo rozhodnúť z pokutových kopov. Tam sa šťastie nepriklonilo na našu stranu a obsadili sme tak celkové 5. miesto. Školy, s ktorými sme v našej skupine zremizovali už nezaváhali a vybojovali si 1. a 3. miesto. Mrzieť nás môže hlavne nepremenená veľká šanca pol minúty pred koncom druhého zápasu, ktorá by nás posunula rovno do finále. Žiačkam dávame za predvedený výkon palec hore. Fotografie si pozrite TU.
  15.05.2019 12:04 | viac »
 • English star
  Už druhý rok sme sa zapojili do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku s názvom ENGLISH STAR. V piatok 10.05.2019 si otestovali svoje vedomosti vybraní žiaci prvého aj druhého stupňa. Hlavnou úlohou tejto súťaže bolo propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet. Súťaž umožnila žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie. Na výsledky nedočkavo čakáme a veríme, že súťaž všetkých obohatila a motivovala. Fotografie si pozrite TU.
  13.05.2019 08:17 | viac »
 • Minifutbal žiakov a žiačok ZŠ - McDonald´s Cup
  V piatok 3. mája 2019 sa na ihrisku v Novej Ľubovni konal 21. ročník okresného kola v minifutbale žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠ - McDonald´s Cup. Súťaže sa zúčastnilo 8 družstiev. Naši žiaci  obsadili v silnej konkurencii v skupine 2. miesto a celkovo skončili na 4. mieste. Ďakujeme všetkým za reprezentáciu školy. Fotografie si pozrite TU.
  07.05.2019 09:31 | viac »
 • Okresné majstrovstvá vo florbale starších žiačok

  Na okresnom kole 6.5.2019  v športovej hale v SL naše žiačky ukázali, že prebojovanie sa medzi štyri najlepšie školy v okrese nebolo náhodné. A po jedinej prehre nad ZŠ Levočská, ktorá posledne dva roky skončila na MSR do tretieho miesta obsadili vynikajúce 2. miesto. Tešiť nás môže fakt, že ide o mlade hráčky zo 6. a 7. ročníka (naše ôsmačky sú na duchovnej obnove a z deviatačok sa do tímu dostala iba Gabika Kovalčíková). Len tak ďalej dievčatá. Fotografie si pozrite TU.

  07.05.2019 10:55 | viac »
 • Florbal starších žiakov ZŠ
  Dňa 02.05.2019 - dva dni po tom ako si naše dievčaťa vybojovali postup medzi najlepšie 4 tímy sa im naši žiaci pokúšali vyrovnať. Po vyhratom zápase nad ZŠ Plaveč 9-0 sa zdalo, že to pôjde celkom  ľahko.  No hneď ďalší zápas proti ZŠ Jakubany sme vyhrali len tesne 3-2. Rozhodnúť sa teda malo v poslednom zápase proti domácej škole ZŠ Plavnica, kde nám stačila remíza. Šťastena sa žiaľ od nás odvrátila a už po troch minútach, keď sme z prvých 3 striel inkasovali až tri krát sme prehrávali 3-0. Aj keď chlapci bojovali ako levy do konca zápasu sa im už žiaľ nepodarilo dohnať súperov náskok. Na turnaji sme tak obsadili pekné 2. miesto. Fotografie TU.
  03.05.2019 08:21 | viac »
 • Florbal starších žiačok ZŠ

  Naše staršie žiačky si 30.04.2019 vybojovali na ZŠ Plavnica postup medzi 4 najlepšie družstva okresu. Blahoželáme a budeme im držať palce na okresnom kole, ktoré sa bude konať 06.05.2019 v športovej hale v Starej Ľubovni. Zároveň  02.05.2019 sa na ZŠ Plavnica predstavia na obvodnom kole aj naši starší žiaci, ktorí si zmerajú sily so ZŠ Plaveč, Plavnica a Jakubany. Dúfame, že aj oni si vybojujú 1. postupové miesto. Fotografie TU. 

  03.05.2019 08:11 | viac »
 • Splnené prianie
  Klienti UniCredit Bank si tento rok mohli užiť vianočnú atmosféru a splniť tajné priania svojim blízkym alebo sami sebe. Naša p. učiteľka Janka Mézešová myslela na svojich žiakov. Jej prianie: Oprava jazykovej učebne bolo vyhodnotené ako jedno z desiatich s najlepším nápadom. V utorok, 30.04.2019, si p. učiteľka prevzala vecný dar (magnetická tabuľa, guma na podlahu, farby a dekoračná sieť na stenu) na opravu jazykovej učebne v hodnote 800 eur. Fotografie z odovzdávania "daru" si pozrite TU.
  30.04.2019 16:12 | viac »
 • Prehadzovaná

  Dňa 15.04.2019 sa desaťčlenná výprava pozostávajúca zo žiakov 2. a 4. ročníka (2 tímy) našej školy zúčastnila okresnej súťaže v prehadzovanej trojíc (mix) na ZŠ Levočská v Starej Ľubovni. Naši mladí športovci podávali výborné výkony, vďaka čomu sa naše tímy umiestnili na 1. a 3. mieste. Fotografie z uvedenej akcie TU.

  30.04.2019 16:11 | viac »
 • Krížová cesta
  Pôstne obdobie je časom zamýšľania sa nad našimi životmi, akýmsi spomalením bežných dní a časom na modlitbu. Aj žiaci  našej školy v stredu 17.04.2019 rozjímali o utrpení Ježiša Krista a  pomodlili sa pobožnosť krížovej cesty na Kalvárii. Jednotlivé zastavenia sa spájali s bežným životom na škole, a tak mali žiaci možnosť zamyslieť sa sami nad sebou. Fotografie si pozrite TU.
  17.04.2019 14:55 | viac »
 • Beseda prvákov so šéfredaktorkou časopisu Slniečko
  Dňa 11.4.2019 sa uskutočnilo  stretnutie tried 1.A a 1.B so spisovateľkou a šéfredaktorkou časopisu Slniečko Ľubicou Kepštovou v Ľubovnianskej knižnici. Žiaci sa dozvedeli veľa nových informácii o tom, ako vzniká časopis, čo tomu predchádza a kto sa podieľa na jeho výrobe. Oboznámili sa tiež s jednotlivými rubrikami a článkami, ktoré časopis obsahuje. V diskusii sa dozvedeli aj zaujímavé informácie zo života pani šéfredaktorky, ktorá pútavo odpovedala na zvedavé otázky prvákov. Fotografie TU.
  16.04.2019 13:35 | viac »
 • Od apríla pracujeme na informatike s novou technológiou
  Dňa 11. apríla 2019 bola naša  učebňa informatiky vybavená  novou technológiou, ktorá pracuje na princípe riadeného vyučovania. Všetky žiacke stanice sú riadené cez centrálny server, ktorý ovláda vyučujúci. Počas práce má učiteľ možnosť kontrolovať prácu žiakov v priečinkoch, zbiera ukončené žiacke práce z priečinkov, má možnosť nielen sledovať prácu jednotlivých žiakov, ale priamo cez centrálny server do nej zasahovať a napomáhať žiakovi pri práci, usmerňovať ho pomocou bleskových správ, ale i zakázať mu akúkoľvek činnosť. Okrem zefektívnenia práce pre učiteľa i žiaka sa odstránením počítačových skriniek úplne znížila hlučnosť v učebni a výrazne sa šetrí elektrická energia. Fotografie si pozrite TU.
  15.04.2019 17:57 | viac »
 • Okresné majstrovstvá vo volejbale starších žiačok
  V piatok 12.04.2019 sa na ZŠ Komenského v Starej Ľubovni konalo okresné kolo vo volejbale žiačok. Kostru nášho družstva tvorili predovšetkým mladé hráčky zo 6. a 7. ročníka, ktoré odohrali mimoriadne vyrovnané zápasy. Po jednej remíze nad ZŠ Levočská a tesných prehrách obsadili 5. miesto. Chýbal len kúsok šťastia, aby sa koncovky setov otočili v náš prospech. Dievčatám za predvedený výkon dávame palec hore a už teraz sa tešíme na budúcoročný turnaj. Fotografie si pozrite TU.
  15.04.2019 10:58 | viac »
 • Hviezdoslavov Kubín
  Aj tento rok sa žiačky našej školy úspešne umiestnili na okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. V prvej kategórii nám tretie miesto vybojovala štvrtáčka Timea Heržáková a diplom za výborný prednes získala jej spolužiačka Katarína Dolná. Žiačka piateho ročníka, Anastázia Šimková, sa v druhej kategórii umiestnila taktiež na treťom mieste. Z úspechov sa tešíme a dievčatám srdečne blahoželáme. Fotografie TU.
  15.04.2019 08:09 | viac »
 • Diskutujeme o závislosti
  V rámci prevencie sa 11.4.2019 uskutočnila Diskusia o závislosti v aule našej školy. Tejto diskusie sa zúčastnili naši ôsmaci a deviataci pod vedením školskej psychologičky Mgr. Lucii Homišanovej. Hlavnými prednášajúcimi boli pozvaní hostia: psychológovia Mgr. Kristínka Poláková a Mgr. Matúš Adamkovič, ktorí aktuálne pôsobia v neziskovej organizácii Trolístok so sídlom v Prešove. Hlavný dôraz pri interaktívnej diskusii bol kladený na proces vývinu závislosti, potenciálne dôsledky pokračovania v aktivite prirodzeného experimentovania s psychoaktívnymi  látkami a návykovými  činnosťami. Cieľom bolo rovnocenne diskutovať o závislosti ako o psychickej poruche, odtabuizovať témy v kontexte problematiky psychických porúch. Fotografie si pozrite TU.
  12.04.2019 09:59 | viac »
 • Prednáška docenta Laučeka
  V utorok 9.4.2019 sme na našej škole privítali docenta Antona Laučeka, spisovateľa a pedagóga pôsobiaceho na Fakulte humanitných vied Žilinskej univerzity. Pre siedmakov a ôsmakov si pripravil prednášku na tému „Literatúra v reakcii na mediálnu spoločnosť.“ Podujatie bolo obohatené aj krátkym kultúrnym programom, ktorý si pripravili naši žiaci. Na záver sme nášmu hosťovi zaspievali zborové „Veľa šťastia, zdravia...“, nakoľko nedávno oslávil 69. narodeniny. Docentovi Laučekovi sa u nás veľmi páčilo a podľa jeho vlastným slov sa k nám znova rád vráti. Fotografie TU.
  11.04.2019 12:16 | viac »
 • Jarné upratovanie - čistenie okolia školy

  Našej škole a jej žiakom záleží na životnom prostredí, čistote okolia školy ale aj mesta. Preto sme zorganizovali 5. apríla upratovanie, do ktorého sa zapojila celá škola. V tento deň žiaci vzorne vyčistili vnútorný areál školy a priestory pred školou. Aj takýmito činnosťami sme si pripomenuli Deň Zeme, ktorý je oficiálne stanovený na 22. apríla. Snažíme sa vypestovať v žiakoch vnímavý vzťah k nášmu spoločnému bohatstvu, k prírode okolo nás ale aj estetickému prostrediu našej školy a čistejšiemu mestu. Fotografie z uvedenej akcie si pozrite TU.

  05.04.2019 11:00 | viac »
 • Tanec ako hobby
  V staroľubovnianskom kine Tatra sa 22. marca 2019 uskutočnil XVI. ročník okresnej súťaže moderného tanca TANEC AKO HOBBY, kde sa divákom postupne predstavilo okolo 120 mladých tanečníkov. Súťaže sa zúčastnila aj skupina dievčat z našej školy pod vedením Aleny Súkeníkovej. Fotografie zo súťaže si pozrite TU.
  04.04.2019 08:59 | viac »
 • Voda, voda, vodička ...
  • Kolobeh vody v prírode •Vodné zdroje ochrana vody • Čistička odpadových vôd • Pijem zdravú vodu z vodovodu - Práve tieto témy zazneli dňa 29. 3. 2019 na besede druhákov a tretiakov. Besedu pútavým spôsobom viedli pani Ing. Lichvárová a pani Ing. Sedláková, pracovníčky Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti. Žiaci kládli odborníčkam rôzne otázky. Beseda prerástla do živej diskusie. Fotografie si pozrite TU.
  04.04.2019 08:21 | viac »
 • Opera letí ...

  Čo je to vlastne opera? Prečo sa ľudia rozhodnú stráviť niekoľko hodín v divadle jej sledovaním? Prečo by operný spevák nemal jesť zmrzlinu a hrať futbal? Najnovší program dirigenta a autora Gabriela Rovňáka ml. nám, žiakom primárneho vzdelávania, odpovedal na najzvedavejšie otázky, aké nás o opere mohli napadnúť! V Štátnej filharmónii Košice sme 27.marca 2019 prežili príbeh opery od jej vzniku až po súčasnosť. Zoznámili sme sa s jej najvýznamnejšími predstaviteľmi a stali sme sa súčasťou veľkého príbehu! Vstúpili sme spolu do zákulisia operného domu a spoznali sme jeho tajomstvá... V programe sme počuli diela najslávnejších operných skladateľov G. Bizeta, C. Monteverdiho, G. Verdiho, W. A. Mozarta a G. Pucciniho. Bol to nezabudnuteľný zážitok. Po koncerte sme navštívili aj Dóm Sv. Alžbety, prešli sme sa Hlavnou ulicou a dali sme si zmrzlinu v slávnej cukrárni Aida. Fotografie si pozrite TU.

  04.04.2019 08:12 | viac »
 • Detský beh štyroch mostov
  Dňa 29.03.2019 sa naši žiaci zúčastnili detského behu štyroch mostov v Prešove. Umiestnenie: Michaela Kormaníková (2.miesto zo 40 štartujúcich), Timotej Vislocký (4.miesto), Lenka Gladišová (6.miesto). Všetci zúčastnení získali pamätnú medailu. Fotografie z uvedenej akcie nájdete TU.
  03.04.2019 16:57 | viac »
 • Peniaze sú už na účte
  Každá dobrá škola sa snaží robiť pre deti, ale aj pre ich rodičov maximum. O tom, že škola sv. Cyrila a Metoda patrí práve k takým, svedčí aj dnešný úspech, ktorý nám priniesol až 1 300 Eur. Dňa 29.03.2019 p. riaditeľka spolu s deťmi prebrala symbolický šek v hodnote 1 300 Eur. VYHRALI SME 1.miesto v projekte "Vy rozhodujete, my pomáhame" spoločnosti TESCO! Veľká vďaka všetkým, čo hlasovali za náš projekt. Fotografie z odovzdávania šeku TU.
  29.03.2019 10:25 | viac »
 • Lyžiarsky výcvik

  V dňoch 18.–22. marca 2019 naši žiaci 7.ročníka absolvovali lyžiarsky výcvik v stredisku BACHLEDKA. Lyžovali sme v Bachledovej doline, počasie bolo super, užili sme si prekrásne jarné slniečko. Svahy boli pekne upravené a lyžovačka bola super. Na tieto „lyžovačkové dni“ budeme všetci určite dlho spomínať. Ako nám naozaj bolo, si môžete pozrieť TU.

  26.03.2019 14:51 | viac »
 • Okresné kolo vo volejbale starších žiakov
  Dňa 25.3.2019 sa naši starší žiaci zúčastnili na okresných majstrovstvách vo volejbale v Novej Ľubovni. Chlapci podali bojovný výkon. Aj keď sme viac krát v zápasoch viedli, nepodarilo sa nám koncovky setov dotiahnuť do víťazného konca. Fotografie TU.
  26.03.2019 07:57 | viac »
 • SPOLU SME ČÍTALI 1 699 050 SEKÚND
  Tento rok sa konal už ôsmy ročník projektu Hlasné čítanie. Cieľom projektu bolo zlepšenie techniky čítania. Aj vďaka dobrej technike čítania môže žiak čítať text s porozumením. Úlohou žiakov bolo doma čítať. Za každých 15 minút prečítaného textu si dieťa zakreslilo jedno srdiečko. Žiaci ako dôkaz čítania odovzdali vyplnené záznamy. Záznam obsahoval autora, ilustrácie, popis prečítaného. Za svoje výkony boli žiaci 21. 3. 2019 odmenení. Fotografie TU.
  25.03.2019 10:00 | viac »
 • PONOŽKOVÁ VÝZVA
  Dňa 21. marca si pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu. Symbol rozdielnych ponožiek, oblečených v tento deň, nám každoročne pripomína, že každý sme iný a tak je to správne. Vďaka tomu je náš svet pestrejším, krajším a zaujímavým. Vytvorením páru z dvoch rozdielnych ponožiek sme v tento deň vyjadrili toleranciu k inakosti, akou sa ľudia s Downovým syndrómom vyznačujú. Aj naša škola takýmto spôsobom vyjadrila toleranciu k odlišnostiam, ktorými sa títo ľudia vyznačujú. Do akcie sa zapojili všetky triedy až po učiteľov školy. Fotografie si pozrite TU.
  21.03.2019 09:17 | viac »
 • Biblická olympiáda
  Dňa 20.03.2019 sa v priestoroch našej školy uskutočnilo Dekanátne kolo biblickej olympiády. Naše družstvo získalo skvelé druhé miesto. Blahoželáme a úprimne ďakujeme za odvahu a reprezentáciu školy. Foto z uvedenej akcie nájdete v galérii.
  20.03.2019 12:00 | viac »
 • Motivácia k čítaniu

  Zažili sme zaujímavé hodiny čítania s motivátorom čítania Tiborom Hujdičom alias pánom Mrkvičkom.

  Mladším žiakom predstavil niekoľko detských knižiek a pomocou pútavého čítania ich vtiahol do nejedného deja. Žiakom predstavil knihy: Operácia Orech a iné dedkoviny od slovenskej autorky Andrey Gregušovej a Kvak a Čľup nepoznajú nudu od Arnolda Lobela. Na záver čítania deti samy dotvárali príbeh. Pán Mrkvička v najnapínavejšej chvíli skončil s čítaním. Vzbudením zvedavosti namotivoval deti knihy dočítať.

  Pre starších  žiakov mal pripravené knižné hádanky, ktorých cieľom bolo predstaviť 10 súčasných špičkových kníh pre mládež, a čítaním ukážok z nich inšpirovať k ich prečítaniu.

  Pán Mrkvička navštívil aj deti v MŠ. Mal pre nich pripravené predstavenie Ako Alica nechcela spať. Súčasťou predstavenia bolo čítanie z rozprávok Gianni Rodariho, Arnolda Lobela, Maurica Sendaka, Hervé Tulleta a Anny M.G.Schmidt. Fotografie TU.

  18.03.2019 16:47 | viac »
 • Tréning zručnosti
  Tréning zručnosti si zdokonaľovali žiaci 1.A nielen počas hodín výtvarnej výchovy - šili peňaženky, ale aj počas krúžku - háčkovaním podsedákov. Fotografie TU.
  18.03.2019 11:57 | viac »
 • Zápis prvákov do knižnice
  Dňa 1.3.2019 žiaci 1.A a 1.B navštívili po prvý krát  Ľubovniansku knižnicu.  Žiaci sa spoločne započúvali do rozprávok, dozvedeli sa ako sú uložené knihy, čo si aj prakticky mohli vyskúšať. Všetci odchádzali s prvou vypožičanou knihou, čitateľským preukazom a spokojným srdiečkom. Už teraz  sa tešia na ďalšiu návštevu knižnice. Fotografie TU.
  18.03.2019 11:10 | viac »
 • 1. kolo futsalovej ligy – ZLND
  Dňa 14.3. 2019 sa v športovej hale v Starej Ľubovni odohralo prvé kolo futsalovej ligy. Po výhre nad ZŠ Kamienka  13:0 a remíze so ZŠ Plavnica obsadili naši žiaci delené 1. miesto. O to do ktorej skupiny postúpime sa rozhodne v druhom kole, ktoré sa bude konať v Plavnici. Žiakom blahoželáme a držíme im palce v ďalších kolách. Foto TU.
  18.03.2019 10:06 | viac »
 • Bioprojekt: Jarná ZOO u nás v škole
  Od stredy 13.3. do štvrtka 14.3. si žiaci mohli doniesť do školy svojho domáceho miláčika. Mohli doniesť zvieratko, ktoré bolo v klietke, akváriu alebo teráriu. Mali sme možnosť dotknúť sa živých zvieratiek a dozvedieť sa čo-to z ich života. „Mini ZOO“ bola na chodbe pri školských andulkách. Návštevnosť bola vysoká. Všetci sme z nej mali obrovskú radosť. Fotografie TU.
  18.03.2019 10:07 | viac »
 • Beseda s Braňom Jobusom
  V pondelok 4.3.2019 sa naši siedmaci a ôsmaci zúčastnili besedy so známym slovenským spevákom, hudobníkom, spisovateľom a zakladateľom hudobného festivalu Vrbovské vetry Braňom Jobusom. Ten im svojim nezameniteľným dialektom „povyprával“ o  knihách, ktoré napísal, hudobných zoskupeniach, v ktorých pôsobí a, v neposlednom rade, živote. Zaspieval aj niekoľko autorských piesní. Podujatie sa uskutočnilo vďaka kampani Ľubovnianskej knižnice Stonožkové čítanie. Niekoľko fotografií nájdete kliknutím sem.
  12.03.2019 11:27 | viac »
 • Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína
  Vo štvrtok 7.3.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo už šesťdesiateho piateho ročníka Hviezdoslavovho Kubína. Prvenstvo vo svojich kategóriách a postup do okresného kola si vyrecitovali Katarína Dolná, Timea Heržáková, Martina Štelmachová, Anastázia Šimková, Jakub Olejník a Ema Hlinková. Ani jeden z päťdesiatich piatich recitátorov sa však za svoj výkon hanbiť nemusí. Postupujúcim blahoželáme a držíme palce! Fotografie TU.
  07.03.2019 18:21 | viac »
 • Popolcová streda
  V stredu 06.03.2019 sme sa zúčastnili sv. omše v Kostole sv. Petra a Pavla. Popolcovou stredou sa začína pôstne obdobie. V tento deň je prísny pôst a zdržovanie sa mäsitého pokrmu. Na znak pokánia a obrátenia sme boli v tento deň pri sv. omši poznačení popolom. Fotografie TU.
  06.03.2019 11:17 | viac »
 • Basketbal žiačok ZŠ
  Dňa 26. februára 2019 sa v Starej Ľubovni konalo okresné kolo v basketbale žiačok ZŠ. Naše dievčatá hrali s troma mestskými školami a školou z Jakubian. Po bojovných výkonoch obsadili pekné 3. miesto v skupine. Srdečne gratulujeme. Fotografie si pozrite TU.
  28.02.2019 09:10 | viac »
 • Profesijná orientácia žiakov 7. a 8. ročníka
  Žiaci 7. a 8. ročníka sa dňa 26.2.2019  s pani psychologičkou Mgr. Luciou Homišanovou stretli a  vypracovávali Dotazník profesijnej a študijnej orientácie žiakov. Obsahom profesijnej orientácie je poradenstvo žiakom základných škôl a zároveň je zamerané na informovanosť o možnostiach štúdia na stredných školách a s tým súvisiace individuálne predpoklady a možnosti žiaka pre jeho zvládnutie. Profesijná orientácia sa zameriava predovšetkým na žiakov, ktorí sú profesijne nevyhranení. Ešte  váhajú nad viacerými alternatívami ďalšieho štúdia, prípadne by si radi overili vhodnosť voľby ich strednej školy. Fotografie TU.
  26.02.2019 13:51 | viac »
 • Šiestaci na ľade
  Športom žili aj naši šiestaci 15.02.2019. Užili si fantastické slnečné dopoludnie na ľade. Pri zábavných aktivitách a súťažiach sa tak výborne naladili na jarné prázdniny. Foto TU.
  15.02.2019 22:01 | viac »
 • Druháci v knižnici
  Žiaci 2.A a 2.B triedy v stredu 13.2.2019 počas jednej z pravidelných návštev Ľubovnianskej knižnice absolvovali aj výstavu  časopisu Slniečko. Ponúkla nám stretnutie s ôsmimi veselými postavičkami, ktoré oddávna sprevádzajú a zároveň charakterizujú časopis. Najviac nás pobavil Jožko Mrkvička, ktorý sa veľmi trápi s gramatikou. Každá postavička so sebou priniesla aj súťažnú úlohu, ktorú deti riešili. Zo správnych odpovedí odovzdaných priamo v knižnici budú vyžrebovaní výhercovia, ktorí obdržia odmenu. Držíme si palce! Foto TU.
  15.02.2019 21:20 | viac »
 • Športový deň
  Žiaci druhého stupňa si zmerali sily počas športového dňa 15.02.2018 vo volejbale, vybíjanej a stolnom tenise. Do turnaja sa zapojili aj učitelia, ktorí si zmerali sily so žiakmi v stolnom tenise a postavili svoj vlastný volejbalový tím. Bol to historicky prvý volejbalový zápas medzi žiakmi školy a učiteľmi. Výsledky športového dňa: volejbal ( 1.miesto - 8.B, 2.miesto - 7.B, 3.miesto - 9.roč.), vybíjaná (1.miesto - 8.A dievčatá, 2.miesto - 7.A, 3.miesto - 5.roč. chlapci), stolný tenis ( víťaz - Matej Repka 7.B). Album s fotografiami nájdete TU!
  15.02.2019 16:28 | viac »
 • Žiacky ples "NIGHT OF ROSES"
  Aj v tomto roku sme v duchu tradície zorganizovali žiacky ples, ktorý sa konal 14. februára a niesol názov "NIGHT OF ROSES". Tak ako to na našich plesoch býva, ani na tom tohtoročnom nebola núdza o zábavu, tanec, priateľské stretnutia i bohatú tombolu. Všetci, ktorí prišli za zábavou i tancom, určite neoľutovali. A navyše, aj tento rok sa uskutočnila medzi dievčatami a chlapcami populárna voľba kráľovnej a kráľa plesu. Tými tohtoročnými sa stali Gabika Kovalčíková a Timur Poľančík. Fotografie z plesu si pozrite TU.
  15.02.2019 14:38 | viac »
 • Valentínska ľadová show
  Centrum voľného času v St. Ľubovni dňa 14.02.2019 usporiadalo súťaž s názvom Valentínska ľadová show. Súťažné družstvo tvorili 3 dievčatá a 3 chlapci. Súťažili vo dvojiciach aj skupinovo v rôznych disciplínach, napr. hokej, ťahanie vo dvojici s balónom, srdiečková prekážková štafeta, loptičková show. Každý súťažiaci si zabezpečil korčule a hokejku. Žiaci zažili veľa zábavy a pri tejto zábave vybojovali 2. miesto z piatich mestských škôl. Viď foto.
  15.02.2019 13:32 | viac »
 • Kúzelný karneval
  Ako každý rok, aj teraz sme pripravili pre našich žiakov 1. stupňa karneval. Ten sa v našej škole konal 14. februára 2019. Kúzelný karneval pozostával z magickej show kúzelníka Wolfa. Po nej kúzelník naučil deti sériu jednoduchých, avšak veľmi zábavných tancov z celého sveta (Minidisco). Fotografie z karnevalu si pozrite TU.
  14.02.2019 11:15 | viac »
 • Basketbal starších žiakov
  V utorok 12.02.2019 si naši žiaci zmerali sily v basketbale s najlepšími základnými školami v okrese. V prvej skupine podľahli len domácej škole z Novej Ľubovne. Ďalší zápas však zvládli výborne a so ZŠ Jakubany si poradili hladko 25:2. Z druhého miesta sme sa teda presunuli o boj o celkové 3 miesto. Tu na nich čakali žiaci zo ZŠ Komenského, ktorí si vybojovali postup cez ZŠ Kamienka a ZŠ Za Vodou. Základom pre náš tím bol kvalitný prvý polčas, ktorý sme vyhrali 21:2 a celkovo 30:8. Chlapcom blahoželáme, mrzieť ich môže len fakt, že do prvej skupiny dostali žiakov z Novej Ľubovne, ktorí vo finále zdolali veľmi hladko žiakov z Podolínca. Fotografie TU.
  13.02.2019 09:27 | viac »