• Cykloprístrešky
    Cez prázdniny aj pri našej škole pribudli prístrešky pre Vaše dvojkolesové tátoše.  Takže od teraz bicykle, kolobežky už len tu !
    02.10.2020 12:03 | viac »
  • Európsky deň jazykov na našej škole

Tradícia slávenia 26. septembra ako Európskeho dňa jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy, siaha až do roku 2001. Tento deň si už tradične pripomíname aj na našej škole. Keďže 26. september pripadol tohto roku na sobotu, v našej škole sme sa rozhodli pripomenúť si ho o niečo neskôr, a to v utorok 29.9.2020. Epidemiologická situácia nám nedovolila osláviť ho spoločne na chodbe, a preto učitelia jazykov na 3. vyučovacej hodine pripravili pre žiakov „kvíz cez rozhlas“, v ktorom medzi sebou súťažili jednotlivé triedy. Žiaci sa, veríme, nie len niečo nové dozvedeli, ale aj sa zabavili.

Poradie víťazných tried bolo pomerne prekvapujúce - na 1. mieste sa umiestnili žiaci 9.A a 6.A triedy s rovnakým počtom 39 bodov, o jeden bod menej mali a pomyselnú bronzovú medailu si odniesli žiaci 8.A triedy. Víťazom blahoželáme.

Zopár fotografií z tohto netradičného podujatia si môžete pozrieť kliknutím sem.

02.10.2020 11:59 | viac »
  • Stretnutie so známou etnologičkou
    9. septembra sa naši ôsmaci z 8.A v ľubovnianskej knižnici stretli s jednou z najznámejších slovenských etnologičiek Mgr. Katarínou Nádaskou PhD. Zanietená popularizátorka etnológie, etnografie i histórie počas  prednášky porozprávala množstvo zaujímavostí nielen z histórie, etnológie, ale aj z vlastného etnografického výskumu v rôznych častiach Slovenska.
    02.10.2020 12:03 | viac »
  • PRVÝ DEŇ V ŠKOLE
    Po mesiacoch domáceho vyučovania a prázdnin sme sa stretli opäť v škole. Prvý deň bol netradičný, bez oficiálneho otvorenia školského roka. Deťom sme merali teplotu a dezinfikovali ruky. Pani riaditeľka sa prihovorila k žiakom prostredníctvom školského rozhlasu. Špeciálny deň to bol hlavne pre našich prváčikov, ktorí si prvýkrát sadli do školských lavíc (fotky z ich prvého dňa nájdete TU).
    02.10.2020 11:55 | viac »