• "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok" ❤️

• 5. 12. 2023
          • "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok" ❤️

(Vyzbieraných 66)

To je nádherná iniciatíva! Žiaci so srdcom plným dobroty napĺňali krabičky lásky a tepla, odovzdávajúc jedlo a ponožky, aby zahriali srdcia tých, ktorí to potrebujú.Ďakujeme vám za spoluprácu a účasť v tejto nádherné a dojímavej iniciatíve.

Pán Boh zaplať vám všetkým!🤝😇

• Zúbky ako perličky

• 3. 12. 2023
          • Deti z materskej školy sa  vybrali na návštevu zubnej ambulancie.  Mali  možnosť vidieť ako prebieha dentálna hygiena a dozvedeli sa dôležité informácie ako predchádzať zubným kazom. Za svoju statočnosť si vyslúžili medailu.

• Zbierka KILO NA POMOC !

• 27. 11. 2023
          • Vážení rodičia, milí žiaci.

Tento rok sa na našej škole bude konať dobročinná zbierka potravín KILO.

KILO je charitatívna zbierka, ktorú organizuje Mládežnícky parlament Stará Ľubovňa už od roku 2008. Jedná sa o zbierku trvanlivých potravín, ktoré sa každoročne zbierajú v predvianočnom období a následne sú rozdelené medzi sociálne slabšie rodiny v Starej SL. Hlavným "zberným miestom" je stánok na pešej zóne, no každoročne sa do zbierky zapájajú aj základné a stredné školy v meste. Touto zbierkou chceme pomôcť tým rodinám, ktoré to potrebujú a spríjemniť im tak Vianoce.

Zbierka bude na našej škole prebiehať od zajtra, t.j 28.11. do 1.12. 2023. Potraviny, ktorými chcete prispieť aj vy môžu žiaci priniesť na zberné miesto, na 2. stupni (CHODBA), ku Cyrilovej čitárni.

• Plavecký výcvik siedmakov!

• 27. 11. 2023
          • Od 20.11.2023 do 24.11.2023 naši siedmaci absolvovali plavecký výcvik na zrekonštruovanej
            mestskej plavárni v Starej Ľubovni. Výcviku sa zúčastnilo 28 žiakov 7.A a 7.B triedy.

Žiaci boli rozdelení do troch skupín podľa pohybových zručností v oblasti plávania: začiatočníci, mierne
            pokročilí a pokročilí.

Hlavným cieľom bolo zvládnuť základy techniky plaveckého spôsobu prsia. Vedľajším cieľom
            výcviku bolo žiakov naučiť ponárať sa, skákať a naučiť ich kraulové a znakové nohy s doskou.

Pri nácviku jednotlivých prvkov plaveckej techniky: prsia, znak a kraul ,žiaci využívali plavecké
            dosky a plavecké pásy. Po namáhavom každodennom výcviku mali žiaci možnosť využiť i wellness plavárne, na čo sa vždy veľmi tešili.

Na záver výcviku naši žiaci vykonali previerku úrovne pohybových zručností prostredníctvom
            kontrolných cvičení. Za ich snahu boli odmenení absolventským diplomom z plávania a sladkou
            odmenou.

Veľká vďaka patrí inštruktorom plávania a triednym učiteľkám za ich obetavosť, trpezlivosť
            a ľudský prístup počas plaveckého výcviku.

Gratulujeme všetkým žiakom za úspešné absolvovanie plaveckého výcviku.

• Aranžovanie/Tvorivé dielne

• 15. 11. 2023
          • Dňa 10.11.2023 deti na krúžku vykúzlili soba z uterákov a osušiek. Teším sa na ďalšie tvorenie s nimi.

Mgr. Anetta Repková

• Volejbalový turnaj cirkevných škôl spišskej diecézy

• 13. 11. 2023
          • Nadšení a športový duch nám zahrial srdcia na volejbalovom turnaji, ktorý sa počas víkendu uskutočnil v športovej hale v Kežmarku. Tento tradičný turnaj, ktorý sa organizuje každý rok, ponúka učiteľom možnosť stretnúť sa mimo tried a zmerať svoje sily na volejbalovom ihrisku.

V tomto ročníku sme dosiahli výnimočný úspech, keď sme sa mohli tešiť z prvého miesta. Naša tímová koordinácia, odhodlanie a športový duch nám pomohli prekonať všetky prekážky a dosiahnuť tento významný triumf.

Okrem radosti z víťazstva sme zažili aj niečo nečakané a výnimočné. Počas turnaja sme mali tú česť stretliť nového otca biskupa, Františka, ktorý nám venoval svoj čas a povzbudil nás k ďalším úspechom. Jeho prítomnosť pridala turnaju ešte viac vzrušenia a zvýšila jeho výnimočnosť.

• iBobor - hlavná súťaž

• 12. 11. 2023
          • V dňoch 6. až 10. novembra 2023 prebehla celoslovenská informatická súťaž   iBobor do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy.

V hlavnej online súťaži súťažilo 71 žiakov v jednotlivých kategóriách.