• Oznam pre rodičov materskej školy   NOVÉ
            • Oznam pre rodičov materskej školy NOVÉ

• Prevádzka v materskej škole bude v dňoch 30.10.2020 a 2. 11.2020 prerušená z organizačných dôvodov - zhoršená epidemiologická sitácia (karanténa viacerých zamestnankýň školskej jedálne).

O obnovení prevádzky budeme informovať na stránke školy.

• Oznam pre rodičov žiakov 1.stupňa -  NOVÉ
            • Oznam pre rodičov žiakov 1.stupňa - NOVÉ

• Na základe usmernenia RÚVZ v Starej Ľubovni a súhlasom zriaďovateľa školy - Biskupský úrad Spišská kapitula, Spišské Podhradie, Vám týmto oznamujeme, že riaditeľka prerušuje výchovno - vzdelávací proces žiakom 1. stupňa (1.- 4.ročník) v dňoch 26.10.2020 -  2.11.2020 (vrátane) z organizačných dôvodov - šírenie ochorenia COVID-19 v škole.

Vyučovanie bude prebiehať dištančnou formou.

V tomto období je prerušená činnosť v Školskom klube detí a všetci žiaci sú odhlásení z obeda. Nové informácie budú zverejnené na stránke školy a cez aplikáciu Edupage.

• Oznam pre rodičov žiakov 2. stupňa ZŠ  -  NOVÉ
            • Oznam pre rodičov žiakov 2. stupňa ZŠ - NOVÉ

• Na základe rozhodnutia ministra školstva č. 2020/17949:1-A1810 zo dňa 23.10.2020 a so súhlasom zriaďovateľa školy - Biskupský úrad Spišská kapitula, Spišské Podhradie, Vám týmto oznamujeme, že sa prerušuje školské vyučovanie pre žiakov piateho až deviateho ročníka v čase od 26.10.2020 až do odvolania.

V tomto období budú žiaci vzdelávaní dištančnou formou.

• FAREBNÝ TÝŽDEŇ

• Farebný týždeň je na podporu misií vo svete, vyjadrenie spolupatričnosti. Bude prebiehať od 19.10.2020 do 23.10.2018. Pre nováčikov – celý týždeň sa každý deň bude vyznačovať inou farbou a deti a dospelí v škole budú mať odev príslušnej farby: tričko, sveter, rolák, ...

Zmyslom akcie je prepojenie na misijný ruženec - je päťfarebný: zrnká pre Áziu sú žlté (štvrtok), Oceánia má modrú farbu (streda), Európa má bielu farbu (pondelok), zrnká zelenej farby symbolizujú Afriku (utorok) a červená farba predstavuje Ameriku (piatok).

Keďže máme protiepidemické opatrenia - nebudeme robiť spoločné fotografie.

• Oznam pre rodičov MŠ - NOVÉ

• O14.10.2020 sa obnovuje prevádzka v materskej škole v plnom rozsahu.  Rúško pre deti od 3 rokov sa dôrazne odporúča.

Povinnosťou zákonného zástupcu je predložiť pri návrate dieťaťa  "potvrdenie o chorobe" vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast, ak bolo dieťa označené ako úzky kontakt bez ohľadu na dĺžku trvania jeho neprítomnosti (Opatrenia ministerstva školstva zo dňa 12.10.2020).

Ing. Monika  Maníková, riaditeľka školy

• Oznam pre rodičov MŠ

• Na základe usmernenia RÚVZ v Starej Ľubovni a so súhlasom zriaďovateľa školy Biskupský úrad Spišská kapitula Spišské Podhradie Vám týmto oznamujeme, že riaditeľka naďalej prerušuje deťom materskej školy školský výchovno-vzdelávací proces, a to

v dňoch 12.10.2020 (pondelok) – 13.10.2020 (utorok)

z organizačných dôvodov súvisiacich s prevenciou šírenia ochorenia COVID-19

Ing. Monika Maníková, riaditeľka školy

• Oznam pre rodičov MŠ

• Na základe usmernenia RÚVZ v Starej Ľubovni a v súlade s rozhodnutím ministra školstva č. 2020/15801:1-A1800 zo dňa 28.08.2020 a so súhlasom zriaďovateľa školy Biskupský úrad Spišská kapitula Spišské Podhradie Vám týmto oznamujeme, že riaditeľka prerušuje deťom materskej školy školský výchovno-vzdelávací proces  v dňoch  06.10.2020 (utorok) – 09.10.2020 (piatok)

Trieda sv. Jozefa ( predškoláci )        karanténa

Triedy sv. Terezka, sv. František, sv. Katarína  z organizačných dôvodov súvisiacich s prevenciou šírenia ochorenia COVID-19

• Na potulkách mestom

• Pandemická situácia nám nedovolia priamo navštíviť kultúrne pamiatky v našom meste, ale nezabránila turistickým potulkam. Navštívili sme mesto, vizuálne sa pokochali novým šatom kostola  sv. Mikuláša, prešli okolo všetkých významných budov. Oddýchlisme si pri rieke Jakubianka pohľadom na Ľubovniansky hrad a načerpali síl pri stánku so zmrzlinou. Deti získané poznatky, zážitky a pocity z potuliek zobrazili výtvarne a tvorivo. Fotografie si pozrite TU.

• Európsky deň jazykov na našej škole

• Tradícia slávenia 26. septembra ako Európskeho dňa jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy, siaha až do roku 2001. Tento deň si už tradične pripomíname aj na našej škole. Keďže 26. september pripadol tohto roku na sobotu, v našej škole sme sa rozhodli pripomenúť si ho o niečo neskôr, a to v utorok 29.9.2020. Epidemiologická situácia nám nedovolila osláviť ho spoločne na chodbe, a preto učitelia jazykov na 3. vyučovacej hodine pripravili pre žiakov „kvíz cez rozhlas“, v ktorom medzi sebou súťažili jednotlivé triedy. Žiaci sa, veríme, nie len niečo nové dozvedeli, ale aj sa zabavili.

Poradie víťazných tried bolo pomerne prekvapujúce - na 1. mieste sa umiestnili žiaci 9.A a 6.A triedy s rovnakým počtom 39 bodov, o jeden bod menej mali a pomyselnú bronzovú medailu si odniesli žiaci 8.A triedy. Víťazom blahoželáme.

Zopár fotografií z tohto netradičného podujatia si môžete pozrieť kliknutím sem.

• Bio - záhrada

• Školská záhrada materskej školy nám rozkvitla nielen do krásy ale aj do úžitku. Pri relaxácii sa môžete pokochať farebnými kvetmi v skalke, v črepníkoch, z ktorých sa usmievajú veselé postavičky. V záhonoch, aj keď sme neskoro vysádzali, si ešte pochutnáte na baraních rohoch. Dopestovali sme aj cibuľu a paradajky. V skalke máme bylinky na čaj, pažitku, na prázdne a nevyužité miesta sme zasadili skalné ruže. V záhonoch, po zbere úrody sú už sadenice jahôd. Fotografie si pozrite TU.