• Misijný jarmok 2022

• 28. 10. 2022
          • Dňa 27.10. 2022 sa uskutočnil 29. MISIJNÝ JARMOK. Ráno o 8.00 sa konala sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla. Po sv. omši nasledovala prednáška s prezentáciou, ktorú prezentoval redemptorista Peter Slobodník.

Následne sme sa presunuli do priestorov školy, kde sa začal misijný jarmok. S výnimkou posledných dvoch rokov, aj tento rok si bolo z čoho vyberať, či už podľa vône alebo vzhľadu. Nechýbali rôzne druhy maškŕt - od toastov, zákuskov, vaflí cez palacinky, až po bagety a kávu. 🍰🍿☕️🍭🥪🍔

V ponuke bolo aj mnoho darčekových predmetov, rozličné ozdoby, dekorácie a ručne vyrábané predmety.

Ďakujeme všetkým návštevníkom za ich úsmev, dobrú náladu a štedrosť. Celý výťažok z misijného jarmoku bude použitý na ľudové misie v našej farnosti ako aj na duchovný chod našej školy. 🥳😇 #škola #vyrobky #jarmok #misijnyjarmok

• Okresné majstrovstvá v stolnom tenise starších žiakov.

• 28. 10. 2022
          • Dňa 27.10. 2022 sa v športovej hale v Starej Ľubovni konali OM v stolnom tenise starších žiakov.

V základnej skupine sme prehrali len s celkovým víťazom turnaja ZŠ Za vodou. Z druhého miesta v skupine sme sa tak dostali do zápasu o celkové 3. miesto proti ZŠ Komenského. Tu nám chýbalo aj kúsok šťastia alebo skúsenosti. Keď v rozhodujúcom zápase v tajbrejku náš hráč vyhrával už 9:5 a od celkového 3. miesta nás delili len 2 body. Súperovi sa žiaľ podarilo tento záverečný set otočiť a nám ostalo „len“ pekne 4. miesto.

Ak keď tento moment zanechal žiakom smútok na tvári, je to len šport a hlavné, že sme zdraví ! :)

Vyzdvihnúť musíme hlavne potenciál našich hráčov, keďže po viacerých absenciách nás reprezentovali mladučkí hráči z 5,6,7 a 9. ročníka.

• Hurá knižnica :)

• 27. 10. 2022
          • Žiaci 2.B triedy opäť začali sériu návštev Ľubovianskej knižnice rozprávkou o škriatkoch, kde sa naučili ako sa správať ku knihám. Neskôr si už knihy vyberali sami. Bolo super.

• Myslíme v bublinách ...

• 26. 10. 2022
          • Komiksy sú jedným z najobľúbenejších literárnych žánrov medzi deťmi.

V utorok 25.10.2022 sa žiaci 5.A a 5.B triedy stretli v knižnici s českou autorkou komiksov Klárou Smolíkovou, ktorá im vysvetlila, ako komiksy vznikajú, kto každý sa na tom podieľa a čo znamenajú jednotlivé typy bublín.

Zároveň mali žiaci možnosť sami si skúsiť tvorbu rôznych komiksových situácii. Vymýšľali texty do bublín,
            dokresľovali obrázky, ba dokonca sa stali aj živou súčasťou komiksu. Veľká vďaka patrí aj knižnici,
            ktorá toto stretnutie zorganizovala.

• OM v stolnom tenise starších žiačok.

• 26. 10. 2022
          • Po dlhšom čase sa opäť rozbehol kolotoč športových súťaži a to tým najlepším scenárom. Keď si naše žiačky v športovej hale v Starej Ľubovni vybojovali vynikajúce prvé miesto a obhájili si tak opäť postup na Krajské majstrovstvá Prešovského kraja.

Na druhom mieste skončila ZŠ Jakubany a bronzové medaily si odniesli žiačky zo ZŠ Levočská. Žiačkam blahoželáme a veríme, že nás takto vzorne budú reprezentovať aj na krajských majstrovstvách.

• Misijný jarmok 27.10. 2022 - pozvánka

• 25. 10. 2022
          • Vážení rodičia, milí žiaci,

pozývame Vás na tradičný Misijný jarmok, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 27. októbra v budove školy.

Program: 1.) 08:00 - sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla

2.) po svätej omši budú na Vás v triedach čakať žiaci so zaujímavými aktivitami

Tešíme sa na Vás,

ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda

• MŠ - Lesopark pod hradom

• 24. 10. 2022
          • Šuchotavou cestou plnou lístia sme sa lesoparkom pustili,

aby sme tú nádheru plnú lesných vôní zažili.

Najprv cestou žltým busom, potom lesom skokom, klusom.

Lesopark sme zdolali, šípky, tŕnky trhali.

• Oznam od pána kaplána - zajtrajšia sv. omša bude o 6.50 hod. v škole. :-)