• Vitajte v škôlke

• Mesiac september zaklopal na bránu a materská škola sa zaplnila množstvom usmiatych detí, ale aj detí so slzičkami na krajíčku. Tie čo sa usmievali, prostredie materskej školy dobré poznali a tešili sa na kamarátov, učiteľky a na všetko nové čo ich čaká.

Po niekoľkých týždňoch chválime aj detí so slzičkami, ktoré ešte trošku ráno, prelejú pár sĺz, keď sa lúčia s maminou. Aj ony sa tešia na hry v triede, kamarátov a na prekvapenia, ktoré im každý deň pripravia pani učiteľky. Staršie detí, okrem prostredia v materskej škole a blízkom okolí, poznávali aj dominanty mesta a prírodné krásy.

Vitajte všetci, veľkí aj maličkí, tešíme sa na vaše usmiate tváričky.

• Biela pastelka

• 24.9.2021 sme sa aj my v duchu hesla "Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" rozhodli zapojiť do pomoci pre nevidiacich a slabozrakých, preto sa uskutoční zbierka pod názvom "Biela pastelka."

• Plody práce našich rúk

• Milí žiaci, rodičia, učitelia a priatelia.

Vytvorte jesennú dekoráciu z plodov zeme, doneste ju  do školy na výstavu  PLODY PRÁCE NAŠICH RÚK  dňa 27. 9. 2021 (pondelok).

Zapojiť sa môže každý:

žiak s rodičom, skupiny spolužiakov, trieda so svojím učiteľom.

30. 9. 2021 (štvrtok) budeme počas slávnostného požehnania darov zeme ĎAKOVAŤ Pánu Bohu.

Na vaše výtvory sa tešíme.

• Informácia pre rodičov detí v MŠ

• Vážení rodičia,

prosíme, aby ste na začiatku každého týždňa dokladali Prehlásenie o bezpríznakovosti Vášho dieťaťa.

Zároveň Vás prosíme, aby ste hlásili chýbanie Vašich detí triednym učiteľkám. Môžete tak urobiť mailom, telefonicky, sms - správou. Zjednoduší nám to organizovanie a zabezpečovanie chodu Materskej školy.

• Výnimky z nosenia respirátora

• Vážení rodičia žiakov základnej školy.

Od zajtra (pondelok 20. 9. 2021) sa náš okres stáva červeným okresom v rámci Covid automatu.

Náš školský semafor je aktuálne oranžový. Máme zatvorenú jednu triedu, v ktorej vyučujeme dištančne.

V červenej farbe je povinné nosenie respirátora v interiéri a rúška v exteriéri na hromadných podujatiach pre vzdialenosť menšiu než 2 m.

Chceme Vás informovať o tom, že podľa platných nariadení

- žiaci v škole a v školskom zariadení,

- pedagogickí zamestnanci v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu

majú výnimku z nosenia respirátora

Žiaci v škole sú povinní mať prekryté horné dýchacie cesty. (postačuje rúško)

Prosíme, aby ste svoje deti opäť poučili o zásadách ROR.

Ak žiak preruší svoju dochádzku do školy na tri a viac dní (vrátane víkendov), rodič musí pri nástupe žiaka do základnej školy predložiť Prehlásenie o bezpríznakovosti. Môže tak urobiť aj cez Edupage.

ďakujeme

• Samotesty sú pripravené na vyzdvihnutie.

• Vážení rodičia, venujte pozornosť tomuto oznamu.

Tí z vás, ktorí pre svoje deti objednali samotesty, môžu si ich prísť vyzdvihnúť.

Záujem o testy prevýšil očakávania. Zatiaľ sme na každého žiaka, ktorý má testy objednané, dostali 5 ks.

Je nevyhnutné, aby po testy do školy prišiel rodič.

Čas distribúcie testov rodičom:

Pondelok   20. 9. 2021          13. 00 hod. - 15. 30 hod.

Utorok        21. 9. 2021          13. 00 hod. - 15. 30 hod.

Streda        22. 9. 2021          15. 30 hod. - 16. 00 hod.

Miesto distribúcie testov:

priestory základnej školy

• 14. 9. 2021

• riaditeľské voľno a prerušenie prevádzky

Vážení rodičia,

pri príležitosti návštevy Svätého Otca Františka budú mať žiaci základnej školy

dňa 14. 9. 2021 riaditeľské voľno.

V tento deň bude prerušená aj prevádzka materskej školy

Všetci si želáme, aby nás návšteva vzácneho hosťa inšpirovala a posilnila vo viere.