• Novinky a archív

     • Krajské kolo geografickej olympiády
      • Krajské kolo geografickej olympiády

       Ďakujeme žiačke Natáli Cenigovej za reprezentáciu našej školy v krajskom kole GEO olympiády, kde sa umiestnila na krásnom 8. mieste zo všetkých súťažiacich Prešovského samosprávneho kraja a zároveň sme boli opäť úplne prví v rámci súťažiacich z okresu SL medzi základnými školami a gymnáziami.

       Ďakujeme a Natálii prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu. 

      • Hviezdoslavov Kubín - krajské kolo

       Štvrtok 28. 4. 2022 bol pre našu školu a najmä pre Anežku Ščurkovú z 5.A triedy mimoriadne úspešný. V krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína v Prešove si v prednese prózy vo svojej kategórii vybojovala Anežka krásne 3. miesto. Srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za vynaložené úsilie a vzornú reprezentáciu našej školy. Vďaka však patrí najmä Bohu za talent, ktorým ju obdaroval, ale aj jej rodičom za podporu a spoluprácu pri rozvíjaní tohto daru.

     • HLASUJTE ZA NAŠU ŠKOLU!
      • HLASUJTE ZA NAŠU ŠKOLU!

       Projekt čerstvé hlavičky

       Milí rodičia, žiaci a priatelia našej školy!

       Veľmi by sme chceli dopriať našim žiakom počas celého budúceho školského roka pravidelný prísun ovocia a zeleniny na týždennej báze - to znamená, že by každý týždeň dostávali rôzne druhy ovocia alebo zeleniny od spoločnosti Kaufland.

       Prvý potrebný krok sme už spravili a to ten, že sme našu školu zaregistrovali do tejto súťaže. 

       No ďalej už budeme potrebovať Vás všetkých - ochotných hlasovať za našu Základnú školu.

       Informácie k hlasovaniu:

       Hlasovanie bude prebiehať od 28.4.-1.6.2022 na stránke www.cerstvehlavicky.sk

       Hlasovať:

       - môže ktokoľvek, po tom čo sa zaregistruje svojím emailom a telefónnym číslom na vyššie uvedenej stránke

       - je možné každý deň, pričom každý deň je možné zahlasovať za školu len raz

       - môžete nielen cez počítač, ale aj cez smartfóny

       Prikladáme návod ako sa na stránke registrovať a ako hlasovať:

       Navod_ako_sa_zaregistrovat_a_hlasovat.pdf

      • Biologická olympiáda

       Dňa 31. marca 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády v kategórii E-botanika. Našu školu úspešne reprezentovali dve žiačky Alexandra Sipková a Aneta Pachová. Ich výborné teoretické vedomosti a snaha boli ocenené:Alexandra Sipková si odniesla výborné 2. miesto a Anetka Pachova sa stála úspešnou riešiteľkou.

       Všetci im srdečne blahoželáme a želáme Alexandre veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční už začiatkom mája.

      • Florbal - staršie žiačky

       Florbal - staršie žiačky

       Deň po peknom výsledku našich chlapcov si dievčatá bez jedinej prehry na turnaji vybojovali vynikajúce 2 miesto. Od postupu na krajské majstrovstvá nás delila veľká chyba rozhodcu, ktorý zo svojho pohľadu nevidel jasný gól v samom závere zápasu o prvenstvo so ZŠ Levočská, v ktorom sme uhrali „len“ remízu 1:1. Ale aj také veci sa stávajú. Treba dať hlavy hore a veríme, že budúci rok sa to podarí nášmu mladému družstvu, ktoré bezpochyby v sebe ukrýva veľký potenciál. Len tak ďalej dievčatá!

        

      • Florbal starších žiakov.

       25. apríla sa v športovej hale v Starej Ľubovni konali obvodné majstrovstvá vo Florbale starších žiakov. Po bojovnom výkone naši chlapci obsadili pekné 3. miesto. Mrzieť nás môže najmä zápas zo ZŠ Levočská, s ktorými sme si za stavu 4:3 pred koncom zápasu vypracovali množstvo vyložených šancí. Nepodarilo sa nám ich žiaľ premeniť. Chlapcom blahoželáme a tešíme sa, čo nám predvedú naše dievčatá už zajtra na okresných majstrovstvách.

      • Beseda so spisovateľkou

       Dňa: 28.3.2022 sa v Ľubovnianskej knižnici konala beseda so spisovateľkou Petrou Nagyovou Džerengovou, ktorá  nim  žiakom 3.A a 3.C triedy predstavila knihy zo svojej tvorby. Deti dôverne poznajú trilógiu príbehov o Kláre: Klára a mátohy, Klára a iglu, Klára a Tity. Pri čítaní úryvku zknihy si deti zahrali divadielko sbábkami, zakúpili knihy s autogramom spisovateľky, vypožičali si knihy z knižnice a po návrate do školy pokračovali v čítaní kníh.  

     • Deň vody
      • Deň vody

       V marci sme oslávili deň vody súťažne. Žiaci jednotlivých tried na druhom stupni súťažili o najkrajšiu nástenku k téme Voda. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí priložili ruku k spoločnému dielu svojej triedy a vytvorili nádherné dielka.

       Okrem niekoľkých fotiek ponúkame aj báseň Jahanky Holotňákovej:

       Niekto stojí na strome, niekoho aj privítame. A ten niekto bude voda,začína kvitnúť priroda. Knižky čítam raz, dva, trinikoho už nevidím. Lebo to je riadna nudadneska ostaň radšej doma.

     • Okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín
      • Okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

       Okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa konalo 5.-7.4.2022 v Dome kultúry v Starej Ľubovni, sa pre našu školu nieslo tohto roku v znamení samých úspechov, a to vo všetkých kategóriách.

       Hneď v prvý deň nás úspešne reprezentovali naši najmladší recitátori – Dominik Senko, ktorý získal diplom za výborný prednes, a Miško Terkanič, ktorý sa umiestnil na krásnom 3. mieste.

       Na druhý deň nás v druhej kategórii svojím úspechom veľmi potešili Viktória Živčáková, ktorá obsadila 3. miesto, a Anežka Ščurková, ktorá získala 1. miesto a bude našu školu reprezentovať na krajskom kole v Prešove.

       No a recitačný maratón ukončili na tretí deň dievčatá zo 7. a 8. ročníka, pričom Timea Heržáková si odniesla diplom za výborný prednes a Anastázia Šimková získala pekné 3. miesto.

       Všetkým recitátorom úprimne ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a Anežke prajeme veľa šťastia v ďalšom kole.

      • OM v stolnom tenise.

       11.apríla 2022 sa v športovej hale v Starej Ľubovni konali okresné majstrovstva v stolnom tenise starších žiakov. Naše družstvo obsadilo výborné 3. miesto, keď za 2. miestom sme zaostali len o malíčky kúsok po nezvládnutej koncovke setu proti ZŠ s MŠ Veľký Lipník.

       Prvé miesto si vybojovalo družstvo žiakov zo ZŠ s MŠ Kráľovnej Pokoja Haligovce.

       Chlapcom blahoželáme a v stredu 13.4.2022 budeme držať palce nášmu družstvu starších žiačok.

      • Krížová cesta na Kalvárii

       V stredu, 13. 4. 2022, sme putovali na Ľubovniansku Kalváriu, kde sme sa so žiakmi základnej školy spojili v modlitbe Krížovej cesty za deti celého sveta. 

       Každá trieda školy si pripravila jedno zastavenie. Prváci a druháci mali špeciálne úlohy: žiaci 1. A nás sprevádzali spevom. Prváci bečkári a druháci prinášali k jednotlivým zastaveniam predmety, ktoré symbolizovali modlitbu zastavenia. Nech aj táto naša malá námaha prispeje k šíreniu dobra, ku ktorému nás Pán Boh všetkých povoláva. 

      • Ďalší úspech v detskej atletike !!!

       Už po druhýkrát v tomto školskom roku sa naším malým atlétom podarilo získať krásne druhé miesto v silnej konkurencii v detskej atletike.

       Krajské postupové kolo v Detskej P-T-S, sa konalo 08.04. 2022 v atletickom areáli na  ZŠ Šmeralová 25 v Prešove. Zúčastnilo sa ho 260 detí (44 družstiev mladšej a staršej kategórie). Súťažilo sa v šiestich disciplínach (beh cez prekážky, štafetový beh, vytrvalostný beh, hod vortexom, hod medicimbalom, trojskok znožmo z miesta). Každé družstvo, v zložení 3 chlapci a 3 dievčatá, postupne súťažilo v jednotlivých disciplínach. Každý člen družstva  musel absolvovať všetky súťaže a v závere disciplíny sa získané body zrátavali. Po absolvovaní všetkých šiestich disciplín, sa družstvu pridelili zrátané body a určilo sa poradie.

       Našu školu reprezentovali dve družstvá len za staršiu kategóriu.

       Družstvo A v zložení : Špesová Rebeka, Štellmach Juraj, Pekárová Hudáková Miriam, Sýkora Peter, 

                                               Štellmachová Zuzana,  Jančišin Jakub

       Družstvo B v zložení: Andrejka Matej,  Kosturková Karin, Marťák Timon, Židová Sofia, Štellmach 

                                                Matej, Tokarčíková Klára

       V silnej konkurencii sme obsadili krásne druhé miesto, vďaka vynikajúcim športovým výkonom družstva A. Darilo sa aj žiakom z  družstva B, hoci sa neprebojovali na stupne  víťazov. Boli v porovnaní s družstvom A o rok až dva mladší hoci patrili do staršej kategórie.

       Všetkým naším atlétom srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú  reprezentáciu školy.

     • ŠALIANSKY MAŤKO - okresné kolo
      • ŠALIANSKY MAŤKO - okresné kolo

       Dňa 30. marca 2022 nás na okresnom kole súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko reprezentovali: v 3. kategórii - Viktória Živčáková (6.A) a v 2. kategórii - Anežka Ščurková (5.A), ktorá si svojím prednesom vybojovala 1. miesto a zároveň aj postup do krajského kola.

       Našim šikovným dievčatkám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.