• Olympiáda v nemeckom jazyku

• 24. 1. 2024
          • Ema Gajdošová, žiačka 8.A triedy, úspešne reprezentovala našu školu.

V súťaži okresného kola dosiahla 1. miesto.

Ďakujeme a srdečne jej blahoželáme. Tešíme sa na KRAJ!

• Vysoká chorobnosť - prerušenie vyučovania

• 24. 1. 2024
          • Riaditeľstvo ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda, Stará Ľubovňa (po konzultácii s RÚVZ a s vedomím zriaďovateľa)

z dôvodu vysokej chorobnosti prerušuje výchovno-vzdelávací proces

v MŠ (chorobnosť 60%) v dňoch 24. - 26. 1. 2024

v ZŠ triedy 1.A ( chorobnosť 60%) a 2.A (chorobnosť 70%) v dňoch 25. - 26. 1. 2024.

Obnovenie výchovno-vzdelávacieho procesu bude v pondelok 29. 1. 2024

Deťom prajeme skoré uzdravenie.

Rodičom ďakujeme za porozumenie.

• Turistika v Tatrách!

• 24. 1. 2024
          • V sobotu o šiestej ráno sa desať skutočných milovníkov turistiky z turistického krúžku vydalo na cestu
            vláčikom motoráčikom do Popradu, odkiaľ sa ďalším elektrickým vláčikom TEŽ dopravili do Starého
            Smokovca, východzieho bodu ich turistickej trasy.

Cieľom turistickej vychádzky bol Hrebienok a Rainerova chata. Na Hrebienku si pozreli Tatranský ľadový dóm, kde bola postavená ľadová replikachrámu z Westminsterského opátstva v Londýne. Potom sa vydali k Rainerovej chate, kde si v teple chaty oddýchli. Pri chate videli ľadový Betlehém.

Mladý turisti strávili krásny deň v slnkom zaliatych Vysokých Tatrách. Už teraz sa nevedia dočkať ďalšieho tatranského dobrodružstva.

• 19. 1. 2024
          • Našu školu úspešne reprezentoval Adam Jozefik, žiak 8.A triedy.

V obvodnom kole súťaže obsadil 3. miesto.

Srdečne blahoželáme !

• Upozorňujeme na zmenu svätej omše v dôsledku rekonštrukcie v aule. Sväté omše sa budú konať v priestoroch chodby 2. stupňa základnej školy.

• 9. 1. 2024
          • Milí rodičia, žiaci a zamestanci školy,

s touto správou by sme vás radi informovali o dôležitej zmene, ktorá sa dotýka našich sv. omší. Vzhľadom na prebiehajúcu rekonštrukciu v aule, ktorá takisto slúži ako miesto našich duchovných zhromaždení, sme nútení presunúť bohoslužby na iné miesto.

Od dňa 9. 1. 2024 sa sväté omše budú konať v priestoroch chodby 2. stupňa ZŠ. Čas svätých omší zostáva nezmený, čiže o 06:50 hod.

Sme si vedomí, že táto situácia môže spôsobiť nejaké nepríjemnosti, no dúfame, že pochopíte dôvody za touto zmenou. Tento prechodný režim je nutný, aby sme mohli pokračovať v našej duchovnej oblastí a zabezpečiť plynulý priebeh našich bohoslužieb.

Ďakujeme vám za pochopenie a za vašu trpezlivosť počas tohto obdobia.

• Oznam!

• 8. 1. 2024
          • Milí rodičia a žiaci,

vzhľadom k tomu, že sme začali prerábať aulu, budú od zajtra sv. omše a sv. liturgie na hornej hlavnej chodbe. Prosím  tých z Vás, ktorí na sv. omši nebudú prítomní, aby  počas sv. omše nechodili po schodoch a nešli do tried. V tichu čakajte vo vestibule školy až do ukončenia sv. omše.

Zajtra počas prvej hodiny bude prebiehať aj požehnanie tried - koleda.

• Odišiel prvý riaditeľ...

• 1. 1. 2024
          • Mgr. Anton Novajovský bol riaditeľom našej školy 10 rokov. Zakladal a zariadzoval školu na jej počiatku.Školu viedol v rokoch 1991 -1993, 1995 - 2003.

Zajtra sa s ním rozlúčime na sv. omši o 10. 00 hod. v kostle sv. Mikuláša a tiež na starom cintoríne.

Zopár slov riaditeľa Mgr. Antona Novajovského:

...chceme svedomitou prácou presvedčiť váhajúcich či dokonca neprajníkov.

...chceme sa stať hodnými označenia byť soľou zeme.