• Koncoročný výlet 9.A a 9.B – Veľký Lipník 🪵🌳⛰️

• 20. 6. 2024
          • Od 11. do 14. júna sa žiaci 9. ročníka zúčastnili rozlúčkového výletu vo Veľkom Lipníku. Počas štyroch dní prežili množstvo nezabudnuteľných zážitkov a posilnili svoje priateľstvá. Každý deň sme sa vydali na turistiku po okolí, kde sme objavovali krásy prírody a užívali si spoločné chvíle. Okrem turistiky sme mali aj rôzne súťaže, ktoré preverili našu fyzickú kondíciu a tímového ducha. Súťažili sme v športových disciplínach a kreatívnych úlohách, čo všetkým prinieslo veľa zábavy. Večery sme trávili pri táboráku, kde sme spievali, rozprávali sa a spomínali na uplynulé roky strávené spolu v škole. Bolo to krásne obdobie, plné smiechu a radosti, ktoré nás ešte viac spojilo. Všetci si z výletu odniesli krásne zážitky, nové kamarátstva a spomienky, na ktoré budú dlho spomínať. Výlet bol skvelým zakončením deviatich rokov na základnej škole a príjemnou rozlúčkou pred ďalšou etapou ich života. ❤️

• Hepatitída typu A

• 17. 6. 2024
          • Pomôžte nám to zvládnuť.

Rodičia, prečítajte si správy edupage z dnešného dňa.

Rodičia, nechoďte na utorkovú školskú sv. omšu.

Rodičia, poučte svoje deti o nevyhnutnom dodržiavaní hygienických zásad hlavne po použití WC.

Rodičia, dajte svojim deťom dezinfekciu do vrecka a poučte ich o jej častom používaní v nasledujúcich dňoch.

• 🏊 Okresná súťaž v plávaní žiakov a žiačok ZŠ a OG (Fotky + Video)

• 17. 6. 2024
          • Dňa 13. júna 2024 sa uskutočnila súťaž v plávaní, kde si naši žiaci a žiačky zmerali svoje plavecké schopnosti so svojimi rovestníkmi z celého okresu. Súťažilo sa v dvoch kategóriách (mladší a starší žiaci a žiačky).

Žiaci súťažili v nasledujúcich disciplínach: kraul, znak, prsia a v zmiešanej štafete.

Mladší žiaci plávali 25 metrov a starší žiaci 50metrov. Kedže naši žiaci k tejto súťaži pristupovali zodpovedne tým, že absolvovali prípravné tréningy, ktoré im určite pomohli k veľmi dobrým umiestneniam na súťaži.

Umiestnenie:

V štafete zmiešaných družstiev mladších i starších žiakov a žiačok na

4 x 25 m voľným spôsobom získali naši žiaci dve 2. miesta.Tejto disciplíny sa zúčastnili všetci naši žiaci a žiačky.

V individuálnych disciplínach získali ocenenia títo žiaci a žiačky.

Lenka Dubjelová: prsia - 1.miesto a kraul - 2.miesto

Rebeka Špesová: prsia i znak - 2.miesto

Marcus Sipko: kraul - 3.miesto,

Matej Andrejka: prsia - 3.miesto

Samuel Nemec: kraul - 2.miesto a prsia - 3.miesto

Jakub Tokarčík: znak - 2.miesto

Organizácia pretekov bola na vysokej úrovni. Každý zúčastnený pretekár si po skončení pretekov vyzdvihol balíček plný prekvapení.

Súťaž sa končila záverečným vyhodnotením. Žiaci si prevzali zaslúžené medaily,diplomy a darčekové poukážky.

Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME za výbornú reprezentáciu školy.

• 🤝Regionálne kolo v prednese nemeckej poézie a prózy v Kežmarku.

• 12. 6. 2024
          • Dnes sa konalo regionálne kolo v prednese nemeckej poézie a prózy v Kežmarku, organizované Karpatskonemeckým spolkom v rámci regiónu Oberzips. Naša žiačka Melánia Alexanderčíková sa umiestnila skvelo na 1. mieste a tým pádom postupuje na celoslovenské kolo!

Srdečne jej blahoželáme ! A ďakujeme jej za reprezentáciu školy.

• Školský Výlet 8.B a 8.A triedy

• 12. 6. 2024
          • Dňa 7.-8.6. 2024 boli žiaci a žiačky 8. ročníka na koncoročnom výlete v Tatranskej Lesnej vo Vysokých Tatrách. Deň výletu sme začínali svätou omšou v našej škole. Po príchode do Tatranskej Lesnej a dobrom obede sme sa rozhodli pre turistickú vychádzku po žltej značke z Tatranskej Lesnej k vodopádom Studeného potoka. Počasie nám veľmi neprialo, no večerná zábava to všetko vynahradila. Náš koncoročný výlet dopadol dobre,všetci sme sa vrátili v sobotu do obeda s úsmevom na tvári vláčikom domov.

• 🤗👨‍👩‍👦‍👦❤️🙏 Pozývame Vás na zábavné popoludnie "Otcovia s rodinami" v našej komunitnej záhrade už túto sobotu 15.6. od 13:00 hod.

• 11. 6. 2024
          • Pri príležitosti Dňa otcov strávime pohodové popoludnie, pričom otcovia sa budú hrať a zabávať spolu s deťmi aj ich mamami.

Pod vedením už osvedčeného kuchára si spolu uvaríme vynikajúci guľáš, bude ohnisko, hudba aj pitie.

Naši otcovia avizujú, že sa budú hrať ako deti a deti (i mamy) sa budú môcť hrať ako chlapi (športová streľba, hod oštepom, vodný tenis, skok vo vreci, futbal a iné)

Príďte vytvoriť partiu kamarátov a zažiť ju spolu so svojimi deťmi.

PS: Na guláš a občerstvenie bude možnosť dobrovoľne prispieť malou sumou do pripravenej pokladničky.

• Ukončené prijímanie detí do MŠ na šk. rok 2024/2025

• 10. 6. 2024
          • Vážení rodičia,

dnes sme uzavreli prijímanie detí do MŠ.

Informáciu o prijatí/neprijatí ste dnes dostali na mailové adresy, ktoré ste uviedli v prihláškach.

Prosíme rodičov prijatých detí, aby si rozhodnutie o prijatí prišli osobne vyzdvihnúť na sekretariát školy v dňoch

11. 6. 2024 - 19. 6. 2024

v čase

13. 00 hod. - 15. 30 hod.

Rodičom, ktorých deti sme z kapacitných dôvodov neprijali, pošleme rozhodnutie poštou.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavili tým, že ste svoje dieťa prihlásili k nám.

• Štúrova 3, 064 01 Stará Ľubovňa
          06401 Stará Ľubovňa