• Misijný jarmok 24.10. 2023

• 24. 10. 2023
          • Dňa 24.10. 2023 sa uskutočnil 30. MISIJNÝ JARMOK. Ráno o 8.30 sa konala sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla. Po sv. omši nasledovala prednáška s prezentáciou, ktorú prezentoval kňaz, MacHenry z Ghany.

Následne sme sa presunuli do priestorov školy, kde sa začal misijný jarmok. S výnimkou posledných rokov, aj tento rok si bolo z čoho vyberať, či už podľa vône alebo vzhľadu. Nechýbali rôzne druhy maškŕt - od toastov, zákuskov, vaflí cez palacinky, až po bagety, hotdogy a kávu, ale mali sme výnimočne aj zvieratka a to mačičky na pobavenie  🍰🍿☕️🍭🥪🍔

V ponuke bolo aj mnoho darčekových predmetov, rozličné ozdoby, dekorácie a ručne vyrábané predmety.

Ďakujeme všetkým návštevníkom za ich úsmev, dobrú náladu a štedrosť. Celý výťažok z misijného jarmoku bude použitý na misie v  Afrike ako aj na duchovný chod našej školy. 🥳

• Prípravy na misijný jarmok 24.10. 23

• 22. 10. 2023
          • Aj žiaci z predmetu Rozvoj zručností sa pripravujú na misijný jarmok. Ich jesenné a dušičkové aranžmány si môžete kúpiť a podporiť skvelú vec. Žiaci vyrábali všetko, od prútených vencov a krížikov, úpravu a zber bylín až po samotnú tvorbu.

• Majstrovstvá Slovenska vo floristike

• 15. 10. 2023
          • Dňa: 20.9.2023 sa konali v Piešťanoch Majstrovstvá Slovenska vo floristike - 30. národná súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou VICTORIA REGIA 2023.

Aj našu školu reprezentovalo 5 dievčat : Viktória Šlampiaková a Kamila Štellmachová z 8.A, Karin Kosturková, Klára Pješčáková a Klára Tokarčíková z 5.B.

Súťažilo 29 súťažiacich v troch súťažných úlohách. 1. Kytica pre svoj idol 2. Minecraft- aranžmán do detskej izby 3. Venček na stenu Dievčatá vytvorili naozaj prekrásne práce a každá z nich dostala od poroty orchideu v črepníku a certifikát o účasti na tejto súťaži.

Ďakujem ŠKOLE aj SLOVENSKÉMU ZVÄZU ZÁHRADKÁROV za finančnú podporu a RODIČOM za prejavenú dôveru.

Mgr. Anetta Repková

• Farebný misijný týždeň na našej škole.

• 15. 10. 2023
          • Je pred nami farebný misijný týždeň, počas ktorého sa modlíme za pokoj a šírenie dobra vo svete. Svoju solidaritu vyjadrujeme aj svojim oblečením vo farbách jednotlivých kontinentov.

• DETSKÝ ČIN ROKA 2023

• 10. 10. 2023
          • DETSKÝ ČIN ROKA 2023

Hlasujme za dobré skutky, ktoré urobili deti na Slovensku!

Zapojme sa do detskej poroty  i do  dospeláckej  ankety!

→  do 30. novembra 2023

Jedného dňa jeden úžasný chalan z našej školy veľmi pomohol jednej svojej kamarátke. O jeho úžasnom dobrom skutku sme napísali do celoslovenskej ankety Detský čin roka 2023 a výberová komisia dospelých ho nominovala medzi 40 najlepších spomedzi mnohých dobrých skutkov, ktoré deti vykonali.

HLASUJME teda aj za dobrý skutok žiaka našej školy. Nájdeme ho v brožúre v 3. kategórii – Pomoc rovesníkom – list C.

Príbehy si stačí prečítať v uvedenej brožúre alebo vypočuť  na YOUTUBE načítané Katarínou Brychtovou a Ludwigom Baginom: https://www.youtube.com/playlist?list=PLXW5AgGCikrJzQvRGbQHEWa0_9Wvfg5R4

V každej kategórii je potrebné vybrať  1 z 5 príbehov a dať mu svoj hlas.

So žiakmi sa do detskej poroty zapojíme v rámci tried a hlasovať budeme spoločne. Bližšie informácie majú poverení učitelia. Hlasovacie lístky, umiestnené na konci vyššie uvedenej brožúry (aj online na www.detskycin.sk), musia byť  odoslané do 30. novembra.

Detská porota rozhodne o tom, ktorých osem skutkov získa ocenenie Detský čin roka 2023. Deti, ktorých dobré skutky získajú najväčšiu podporu detskej poroty, budú ocenené na slávnostnom vyhodnotení projektu v decembri 2023.