• Exkurzia Tatranskej galérii v Poprade

• 2. 6. 2023
          • Exkurzia Tatranskej galérii v Poprade, sa niesla v znamení Architektúry.
            Veže do neba, hry s umením, uznávaný japonský architekt A. Isozaki - Stavby vo svete a práca s oceľou - diela Joachima Matza. Nakoniec Gusti Popovič v Amerike pri stavbe mrakodrapov.
            Trieda 8.A si tak odnáša mnohé podnety a inšpirácie do budúcna.

• Talentové skúšky - výber žiakov do 5. ročníka športovej triedy.

• 2. 6. 2023
          • Talentové skúšky do piatej triedy s rozšíreným vyučovaním telesnej a športovej výchovy sa budú realizovať:

- pre žiakov ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda vo štvrtok 8.6. 2023 počas vyučovacích hodín v ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda

- pre žiakov zo ZŠ Chmeľnica v piatok 9. 6. 2023 počas vyučovacích hodín v ZŠ Chmeľnica

Otvárame triedu s počtom max. 22. žiakov.

Disciplíny na talentové skúšky:

1. sed - ľah za 1 minútu

2. člnkový beh - 4 x 10 m

3. skok do diaľky z miesta

4. beh 600m

Za jednotlivé disciplíny budú žiaci dostávať body.

Rozhodujúcim kritériom bude dosiahnutie počtu bodov. Prvých 22 žiakov bude prijatých.

Držíme palce!

• Keď slovenčina chutí ...

• 31. 5. 2023
          • Hodinu slovenčiny sme si s deviatakmi spestrili varením a tvorením, a to v rámci blokovej výučby (slovenský jazyk + rozvoj zručností). Žiaci sa s odhodlaním a nadšením pustili do realizácie svojich opisov pracovného postupu, ktoré si v skupinách vytvorili. A tak sa skladali papierové lietadielka, vytvárali ruže zo servítok, piekli palacinky, varil sa puding a robili sa drobné chuťovky z piškót, ovocia či marshmalow.

Výsledok práce každej skupiny bol určený pre ostatných spolužiakov, ktorí jednotlivé produkty hodnotili. Na víťazov čakala sladká odmena. Za spoluprácu a pomoc ďakujeme pani učiteľke Kormaníkovej.

• Ekonomická olympiáda

• 31. 5. 2023
          • V marci sme sa do EKO olympiády zapojili aj my a to  24 žiakov 8. a 9. ročníka. Obsah a okruhy otázok boli náročné, ale naše odhodlanie bolo veľké. Vrámci prešovského kraja sa naši žiaci umiestnili na 9.mieste.

• ROZVOJ ZRUČNOSTÍ

• 31. 5. 2023
          • ROZVOJ ZRUČNOSTÍ je predmet, na ktorom si deti cez praktické činnosti rozvíjajú sociálne zručnosti - spoluprácu, iniciatívu, časový manažment, finančnú gramotnosť. Žiaci 8. a 9. ročníka vymysleli, navrhli a spoločnými silami zhotovili tieto aktivity a hry, ktoré budú slúžiť na ďalšie vzdelávanie žiakov vo výchovno-vzdelávacom procese.