• SERVICE LEARNING ALEBO AKO (SA) UČIŤ PROSTREDNÍCTVOM SLUŽBY V KOMUNITE

• 10. 6. 2024
          • Dňa 5. júna sa Ing. Blažena KORMANÍKOVÁ a Ing. Monika MANÍKOVÁ zúčastnili zážitkovej konferencie: „Dobrovoľníctvo ako nástroj zmeny v škole“ na Prešovskej univerzite.

Mali sme možnosť vypočuť si zaujímavé informácie o Výchove a vzdelávaní k dobrovoľníctvu a o projekte Angažovaná škola.

V ďalšom príspevku sme si vypočuli informácie o Generácii Z a v rámci nadväzujúceho workshopu o trendoch, hodnotových postojoch a “odkazoch” mladých.

Lektorka z Regionálneho centra podpory učiteľov v Prešove  hovorila o postupoch a konkrétnych krokoch ako zavádzať zmenu a dobrovoľníctvo do škôl a lektorky z Pedagogickej fakulty UMB v Banskej Bystrici sa podelili o svoje dlhoročné lektorské skúsenosti so service learning-om.

Ing. Monika Maníková

• Týždeň detskej radosti

• 9. 6. 2024
          • Tento týždeň sa niesol v znamení zábavných aktivít. Spoločne sme si zašli na zmrzlinu, pripravili si občerstvenie na piknik, našli sme zakopaný poklad, zvládli krátku turistickú vychádzku  a opäť máme veľa spoločných zážitkov.

• MDD - Sviatok všetkých detí

• 4. 6. 2024

• Deň, ktorý je pre všetky deti sveta asi najkrajší. Všetky majú svoj sviatok a vtedy je všetko možné - ako v rozprávke.

Od rána bolo v celej škôlke veselo pri ozdobovaní tried. Úsmev na tvári vykúzlila krásna rozprávka "Šaško a Kráľ". Na mini disco so Šašom sa deti vyšantili pri naháňaní bubliniek. A na koniec si domov odniesli sladký darček.

Ale aj sviatku detí zazvonil zvonec a tak ako každá rozprávka aj MDD v materskej škole mal svoj koniec.

• Steelpark Košice

• 4. 6. 2024
          • Návšteva žiakov v Steelparku v Košiciach: Žiaci sa zúčastnili praktickej ukážky využitia železa, ktorá spojila teoretické vedomosti z fyziky a chémie s reálnou aplikáciou. Táto exkurzia umožnila žiakom lepšie pochopiť princípy a procesy spojené s využitím kovov v priemysle a vede.

• Interaktívna výstava VEDECKÁ HRAČKA KOLESO

• 3. 6. 2024
          • 5.C trieda prežila hodiny matematiky trocha inak. Navštívili sme interaktívnu výstavu Vedecká hračka KOLESO. Bolo zaujímavé sa pozerať ako piatakov zaujali hračky s ktorými sa hrali ešte ich rodičia či starí rodičia. Zaujali nás magnetické hračky, hudobné nástroje, ktoré využívajú koleso, nitkový telefón, drevené hračky, kaleidoskopy, . . . Mohli sme sa na svet pozrieť očami muchy, zajaca či špióna. Ale asi najviac sme si to užili na rôznych autíčkach a odrážadlách, ...

Ing. Monika Maníková

• Prijímacie konanie do MŠ

• 31. 5. 2024
          • Vážení rodičia, dňa 31. 5. 2024 uzatvárame prijímacie konanie do MŠ na školský rok 2024/2025.

Žiadame rodičov, aby sledovali svoju mailovú poštu a v prípade prijatia odpovedali záväzným potvrdením, že dieťa do MŠ nastupuje.

Termín potvrdenia záväzného nástupu je do 5. 6. 2024 do 24. 00 hod.

• Naše literárne úspechy 📚🧑‍🏫

• 31. 5. 2024
          • Mesiac máj bol bohatý na úspechy našich žiakov v literárnej tvorbe i v prednese.

Výnimočné 1. miesto v prednese poézie v 1. kategórii krajského kola Hviezdoslavovho Kubína, a tým aj postup na celoštátne kolo do Dolného Kubína získal Nikolas Vislocký (4. roč.).

V celoslovenských súťažiach vo vlastnej literárnej tvorbe nás úspešne reprezentoval Patrik Daňko, ktorého básne obsadili v silnej konkurencii na súťaži Dúha – 1. miesto a v súťaži Literárne Košice – 2. miesto.

Zo súťaže Dúha si čestné uznanie odniesla aj Sofia Daňková.

Ďakujeme, blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v ďalších súťažiach.

• Výlet do ZOO

• 30. 5. 2024
          • Bolo krásne slnečné ráno a my sme sa vybrali na školský výlet do  ZOO v Spišskej Novej Vsi. Návšteva zoologickej záhrady je  vždy radostnou udalosťou.Cesta autobusom bola pre deti zážitkom, pretože mnohé autobusom ešte necestovali .

V ZOO pozorovali rôzne zvieratá a živočíchy, pestrofarebné vtáčiky.  Výlet nás tak unavil, že po ceste naspäť si deti zatvorili očká a vybrali sa do ríše snov. A tak sme sa vracali do materskej školy  veselí s množstvom zážitkov.

• Štúrova 3, 064 01 Stará Ľubovňa
          06401 Stará Ľubovňa