• ZAPOJ SA DO PONOŽKOVEJ VÝZVY AJ TY!

• 20. 3. 2024
          • Obuj si aj ty 21. marca dve odlišné ponožky, odfoť sa a zdieľaj fotku na svojich sociálnych sieťach s hashtagom #PonozkovaVyzva.

Ak sa chceš vidieť aj na našej školskej sociálnej sieti, označ @zscmsl ;)

Takto spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.

• MISS BÁBIKA - okresné kolo súťaže

• 19. 3. 2024
          • 12. 3. 2024 sa v CVČ v Starej Ľubovni uskutočnilo okresné kolo súťaže MISS BÁBIKA. Našu školu reprezentovala Ella Sikorjaková z 2. A a Terezka Ilkovičová z 1. A. Zo 17 súťažiacich sa porota rozhodla udeliť 1. miesto a titul MISS BÁBIKA Elle, Terezka nadobudla nové skúsenosti a kamarátstva.

• Vybojovali si postup na krajské majstrovstvá (Ping Pong)

• 18. 3. 2024
          • Tretíkrát za sebou sme sa dostali na krajské majstrovstvá!

Dňa 15. 3. 2024 sa naše žiačky stretli v športovej hale v Starej Ľubovni s najlepšími družstvami v okrese. Bez straty bodu si vybojovali postup na krajské majstrovstvá, ktoré sa budú konať 19. 4. 2024 v Spišskej Starej Vsi.

Dievčatám blahoželáme a budeme im držať palce.

• Kráľovstvo varešiek

• 15. 3. 2024
          • Tématicky nás v MŠ prekvapilo Divadlo Babadlo, v ktorého predstavení dostali druhú šancu staré varešky, premenené v interakcii s deťmi na zábavné postavičky.

• 🏓 Stolný tenis - okresné kolo, starší žiaci. 🏓

• 11. 3. 2024
          • Dňa 11. marca 2024 sa naši žiaci zúčastnili okresných majstrovstiev v stolnom tenise v športovej hale v Starej Ľubovni. Cesta až do finále bola neskutočná, pretože sme sa do neho dostali bez straty jediného setu.

Napriek tomu sme vo vyrovnanom zápase vo finále prehrali 4-3 na zápasy so ZŠ Jakubany. Sme hrdí na naše mladé družstvo, ktoré ukázalo veľký potenciál. Tento výsledok nás motivuje a tešíme sa na ďalšie športové výzvy.

Gratulujeme našim hráčom a v piatok sa už všetci tešíme na reprezentáciu našich dievčat.

• 2. miesto vo vybíjanej dievčat

• 8. 3. 2024
          • Dňa 7.3. 2024 sa osem ZŠ zúčastnilo okresného kola vo vybíjanej dievčat. Hralo sa v dvoch
            skupinách. V každej skupine hrali 4 družstvá na vybratých ZŠ, systémom každý s každým a
            do finále postúpili len prvé dve družstvá. Prvý zo skupiny hrali o 1. a 2. miesto a druhý zo
            skupiny hrali o 3. a 4. miesto.

Naše dievčatá si počínali v skupine na výbornú, s prehľadom ovládli všetky tri školy, získali
            plných 6 bodov a tým aj postup o 1.a 2. miesto. Vo finále bojovali so ZŠ Levočskou. Prvý
            polčas bol pre nás trochu náročný, protisúperky mali dobrú taktiku, ale v druhom polčase ich
            už dokázali „prečítať“, bolo vyrovnané, hoci na víťazstvo to už nestačilo. ZŠ Levočská
            zvíťazila o 5 vybitých dievčat a tým získala postup na kraj.

Každá jedna súťažiaca si zaslúži pochvalu, boli bojovné, rýchle, presné, šikovne sa uhýnali ,
            ešte ak sa naučia využívať očný klam pri vybíjaní (ako ZŠ Levočská) , bude super .

Všetkým dievčatám k veľkému úspechu gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu
            našej školy.

• Divadelné predstavenie Budík

• 3. 3. 2024
          • V škôlke nám bolo opäť veselo, do nového dňa nás prebudilo a naladilo divadelné predstavenie Budík. Veruže, od dnes už budeme vstávať do škôlky zavčasu, aby sme neprišli o veselé zážitky.

• Lyžiarsky výcvik 19.2. - 23.2. 2024 🎿👌

• 25. 2. 2024
          • Milí rodičia a žiaci,

s radosťou oznamujeme, že aj tento rok sme uskutočnili úspešný lyžiarsky výcvik s triedami 7.A, B a 8.A. Napriek náročným podmienkam snehu spôsobeným skoro jarým počasím, lyžiarsky výcvik dopadol skvelo.

Deti si užívali zjazdovky a zdokonaľovali svoje lyžiarske zručnosti. Vďaka angažovanosti a trpezlivosti inštruktorov - učiteľov sa naše deti pekne naučili lyžovať.

Na záver ešte video pre našich žiakov nech zostáva ako nezabudnuteľná spomienka, inšpirujúca ich obetavosť a neustále úsilie zdokonaľovať sa vpred ...