• Včielky na návšteve v škôlke.

• 28. 5. 2024
          • V škôlke nás navštívili ujovia včelári. Deti sa dozvedeli zaujímavé a nové informácie zo života včiel,práci včelára,ochutnali sladký medík a mali možnosť aj včely pozorovať.Ďakujeme za krásnu prednášku.

• Deň detí v našej škole s perfektným programom. 👨‍👨‍👧‍👦🎤⚽🍔🍿

• 28. 5. 2024
          • Ráno mali deti prvú vyučovaciu hodinu s triednymi učiteľmi v triede, následne sme sa všetci presunuli na zadné ihrisko, kde nás čakal spevák z druhej série Superstar, Martin Krausz. 🎤 Po skvelom koncerte, na ktorom sa bavili malí aj veľkí, sme si pochutnali na Mary Meals popcorne 🍿 a cukrovej vate.🍧Potom sa uskutočnil futbalový zápas žiakov proti učiteľom. 🏃🏻‍♂️ ⚽ Popri tom sa rozdávali nanuky a na záver, keď boli všetci hladní, pani kuchárky pripravili výborné hamburgery.  🍔

• Okresné kolo v školskej atletike dievčat a chlapcov. 🏃‍♀️🤾🏽

• 28. 5. 2024
          • Dňa 22.05. 2024 sa konala súťaž v okresnom kole v školskej atletike dievčat a chlapcov. Súťaže sa zúčastnilo osem škôl. Žiaci a žiačky súťažili v nasledujúcich disciplínach: v behu na 60m a 800m, v skoku do diaľky, v hode kriketkou, vo vrhu guľou a v štafete.

Naše dievčenské družstvo obsadilo na súťaži 3. miesto a chlapčenské družstvo 2.miesto.

Za výbornú reprezentáciu školy žiakom a žiačkám gratulujeme a srdečne ďakujeme.

• Oznam ku Dňu detí - 27.5. 2024 🍔🎉🎶

• 24. 5. 2024
          • Oznamujeme, že v pondelok sa v našej škole bude konať Deň detí. Školský program bude nasledovný:

Žiaci prídu do školy normálne a prvá vyučovacia hodina sa bude konať v triedach so svojimi triednymi učiteľmi. Ak nám počasie bude priať, okolo 9:00 hod. sa na ihrisku uskutoční koncert speváka zo Superstar. V prípade nepriaznivého počasia sa program presunie do telocvične. Nasledovať bude piknik s hudbou a futbalový zápas medzi žiakmi a učiteľmi. Na ochladenie budú k dispozícii nanuky a na obed si žiaci môžu vychutnať hamburgery, ktoré pripravia naše vynikajúce kuchárky. Tešíme sa na tento príjemný a zábavný deň! 🍔🎉🎶

PS: Ešte nezabudnúť na Mary´s meals, 1 euro, ak chcete prispieť dobrej veci. (Kúp si curkovú vatu alebo popcorn) a pomôž deťom v chudobe.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V MŠ

• 24. 5. 2024
          • 21. mája sa dvere našej materskej školy otvorili pre rodičov a deti, ktoré čakali rôzne aktivity v triedach. Deti boli spontánne, s radosťou tvorili,  vytvárali rôzne práce , experimentovali s farbami,oboznámili sa s priestormi a hrali sa. Bol to vydarený deň, srdečne očakávame našich nových škôlkárov a tešíme sa na Vás.

• Svetový deň MLIEKA.

• 24. 5. 2024
          • Aj v našej MŠ si každý rok pripomíname Svetový deň mlieka. Tento deň nám pripomína význam konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov ako dôležitej zložky výživy.

Mliečko, mliečko, to je veda,

bez neho sa vyrásť nedá.

Bez neho vraj budem malý,

nebudem mať žiadne svaly.

Nebudem mať zuby zdravé,

ani pevné kosti práve.

• Krajské majstrovstvá vo florbale dievčat

• 22. 5. 2024
          • Krajské majstrovstvá vo florbale dievčat 21. 5. 2024 sa v Prešove konali krajské majstrovstvá vo florbale starších žiačok. Naším cieľom bolo obhájiť minuloročné 3. miesto. Žiaľ, hneď prvý zápas proti domácemu Prešovu sme nezvládli, pohoreli sme efektivite a po nastrelení troch tyčiek a spálení množstva šancí prišlo známe pravidlo „nedáš – dostaneš“! Prehra 1:0 nám skomplikovala naše ciele dostať sa na Slovensko. Nepomohli nám ani dve víťazstvá nad minuloročnými víťazkami 3:1 z Humenného, ani 6:0 nad Spišskou Belou. V zápase o všetko so Svitom sme hrali pekný florbal, opäť sme mali množstvo šancí a tyčiek. Ale na tyčky a šance sa nehrá. V športe je to niekedy tak, že potrebujete aj trošku šťastia, to však dnes nestálo pri nás, ale pri našich súperkách. Aj napriek tomu treba vyzdvihnúť kvalitu a bojovnosť našich hráčok, ktoré mali v každom zápase herne navrch. A to ich určite mrzí najviac. Pre nás ste dievčatá aj tak víťazky a to nie len herne, ale hlavne svojimi srdiečkami. Dievčatá ste super.

• Krajská súťaž chlapcov vo florbale. 🏑

• 21. 5. 2024
          • Včera sa konala krajská súťaž chlapcov vo florbale. Chalanom ďakujeme, že to zvládli a dostali sa až tak ďaleko. Bojovnosť bola neskutočná. Hrali sa dve skupiny. V našej skupine sme skončili na 2. mieste Porazili sme Svidník 2:0 a s Bardejovom sme remizovali 3:3.

Potom sme hrali o umiestnenie, ale bohužiaľ sme prehrali s majstrami z Lipian 0:1.

Ďakujeme žiakom za aktívnu a disciplinovanú reprezentáciu školy !

• Štúrova 3, 064 01 Stará Ľubovňa
          06401 Stará Ľubovňa