• Netradičná biológia

• 9. 5. 2022
          • V apríli sme si v 8.A triede urobili netradičnú hodinu, na ktorej sme si predstavili nového kamaráta Jacka. Povedali sme si všetky zaujímavosti o agamách. Skúšali sme Jacka aj kŕmiť, ale mal diétu ;-).

Chýr o nováčikovi v škole sa rýchlo rozniesol po chodbách, tak sme Jacka zašli predstaviť aj hľadajúcim mladším kamarátom na prvý stupeň.Mnohí sa nebáli a s radosťou ho hladkali aj vzali na ruky. Veď posúďte sami.Týmto ďakujeme aj Laure Jozefikovej, ktorá sa podujala predstaviť svoje domáce zvieratko.

• Okresné Majstrovstvá v malom futbale mladších žiakov.

• 9. 5. 2022
          • Dnes sa naši žiaci postarali o ďalší pekný výsledok, keď si na futbalovom ihrisku v Starej Ľubovni vybojovali výborné 3 miesto. Mohlo to byť aj lepšie, ak by sme premenili čistú 99% šancu do prázdnej brány 5 sekúnd pred koncom zápasu so ZŠ Plavnica v zápase o finále.

Ďalšou smolou bolo, že minútu pred koncom daného zápasu nám rozhodca neuznal strelený gól. Dôvod prečo neponechal výhodu??? “Vraj sa upískol“ Z následného kopu náš najlepší hráč Timothy Kupec z 5.A triedy nastrelil len spojnicu brány. Postúpili sme teda „len“ do zápasu o 3 miesto proti ZŠ Jakubany, v ktorom sme po oduševnenom výkone vyhrali 7:3.

Nemalú úlohu splnil náš pomyselný 6 hráč, čiže náhradníci, ktorí svoj tím hnali búrlivo neustále dopredu.

• Minifutbal žiakov a žiačok 1.stupňa /McDonald´s Cup/

• 9. 5. 2022
          • Dňa 2.5.2022 sa konalo okresné kolo v minifutbale žiakov a žiačok 1.stupňa základných škôl.
            Bol to 23.ročník McDonald´s Cup-u 2021/2022.

Súťaž sa konala na futbalovom ihrisku v Novej Ľubovni. Družstvo tvorilo 10 hráčov a hráčok
            3.a 4.ročníka.

Vo svojej skupine sa nám nepodarilo vyhrať nad dvoma školami /ZŠ Komenského a ZŠ
            Levočskou/. Zápas so ZŠ Levočskou vôbec nebol jednoznačný no nakoniec sme poľahli. Naše
            družstvo sa nezlomilo a všetky sily vrhlo do posledného zápasu, v ktorom vyhralo nad ZŠ
            s Veľkého Lipníka.

Po ťažkých zápasoch, ale vo veľmi príjemnej športovej atmosfére sme skončili na 5.mieste.
            Ďakujeme organizátorom súťaže za milé privítanie a taktiež za občerstvenie pre našich
            žiakov.

Krásny slnečný deň sme zakončili zo zmrzlinou.

Gratulujeme našim malým športovcom za peknú reprezentáciu školy.

• Dobrovoľné čistenie mesta ako spomienka na Elu Štefanovunovú.

• 6. 5. 2022
          • Vo štvrtok 5. 5. 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili na dobročinnom čistení mesta v rámci spomienky na Elu Štefanovú. Prešli sme časť koryta rieky Poprad, kde nás nemilo prekvapilo množstvo odpadkov a fliaš. Pustili sme sa do práce.

Deti nelenili a vrecia sa plnili. Podarilo sa nám nazbierať cca 15 vriec odpadu. Domov sme odchádzali s vedomím, že sme urobili kus dobrej roboty.

• Malý futbal mladších žiačok ZŠ/Okresná súťaž/

• 2. 5. 2022
          • Piatok 29.4.2022 sa organizoval na základnej škole v Plavnici Malý futbal mladších žiačok ZŠ.
            Turnaja sa zúčastnili žiačky 6.a 7.ročníka. Na hraciu plochu nastúpili s počtom hráčok 4+1.
            Súťažili s piatimi školami: ZŠ Za vodou, ZŠ s MŠ Plavnica, ZŠ Jakubany a ZŠ Levočskou.

Prvý zápas zo ZŠ Za vodou tesne prehrali. Ostatné zápasy
            vyhrali z prehľadom, čo im pomohlo získať postup na krajské kolo.

Krajské kolo sa bude konať 25.5.2022 pod vedením KSČ Prešov.

Ďakujeme dievčatám za výborne získané 1.miesto.