• Medzinárodné športové preteky mládeže!

• 13. 6. 2022
          • Dňa 2.-4.6.2022 sa konali Medzinárodní sportovní závody mládeže vo Vsetíne. Súťaže sa zúčastnili žiaci a žiačky viacerých škôl- napr. ZŠ Levočská, ZŠ Komenského a naši štyria žiaci a žiačky , ktorí reprezentovali našu školu a mesto Stará Ľubovňa.

Našu školu reprezentovali dve žiačky z 8.A triedy: Julka ArendačováLenka Gladišová. Chlapcov zastupovali žiaci z 8.A triedy: Adam Dolný a z 9.A triedy: Tomáš Urda. Žiaci a žiačky súťažili v rôznych atletických disciplínach.(napr. beh na 60m,skok do diaľky, skok do výšky, vrh guľou...)

Naši žiaci získali 2.miesto zmiešaných štafiet na 4x200m.

Okrem súťaženia naši žiaci a žiačky zažili výborný program od hlavných usporiadateľov. Po ich rozhovore o pocitoch z pretekov, by si to v budúcnosti veľmi radi zopakovali.

Chcem poďakovať mestu Stará Ľubovňa a učiteľom zo ZŠ Komenského za výbornú spoluprácu , podporu pri súťažení a starostlivosť o našich žiakov.

Ďakujeme našim žiakom a žiačkám za výbornú reprezentáciu školy. Viď foto.

• Krajské kolo v atletickom 4-boji mladších žiačok a žiakov.

• 13. 6. 2022
          • Dňa 03.06.2022 sa konalo krajské kolo v atletickom 4-boji na ZŠ Šmeralovej v Prešove.

Súťaže sa zúčastnili žiačky 7.B a 9.A triedy. Žiačky pretekali v štyroch disciplínach: beh na 60m, skok do diaľky, hod raketkou Nerf Vortex a poslednou disciplínou bol beh na 600m.Pod horúcim slnkom v náročných disciplínach žiačka 7.B triedy Kristína Dubjelová skončila na 15.mieste.

Kristínka  si všetky atletické disciplíny vyskúšala v silnej konkurencii, čím získala nenahraditeľné športové skúsenosti.

Ďakujeme za  reprezentáciu a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

• MŠ - Spišská Nová Ves ZOO

• 9. 6. 2022
          • Deti z tried sv. Jozefa a sv. Kataríny sa zúčastnili výletu do ZOO v Spišskej Novej Vsi. Deti si výlet užili, videli zvieratá, ich kŕmenie, dokonca niektoré zvieratá aj sami kŕmili. Počasie nám prialo.  Deti mali radosť nielen z návštevy ZOO, ale aj cesty v autobuse.

• Senzorická podložka pre prvákov.

• 9. 6. 2022
          • Žiaci 8. a  9. ročníka v rámci predmetu Rozvoj zručnosti, vyrobili pre malých prvákov senzorické
            podložky
            , ktoré môžu posilniť svalstvo chodidla. Pri výrobe použili rôzne materiály (drevo, kameň, motúz, ....), ktoré zatavili na kartónovú podložku. Využili pri tom svoju tvorivosť a naskladali jednotlivé materiály tak, aby čo najviac stimulovali detské chodidlo. Verím, že prváčikom sa to bude
            páčiť a spestria si prestávky.

• Projekt VEDIEŤ VIAC

• 8. 6. 2022
          • Dňa 03. 06. 2022 sa na našej školy uskutočnil Projekt VEDIEŤ VIAC od organizácie SEEDs n.o., na kt. sa zúčastnili žiaci 8. a 9. roč. vďaka podpore Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Projekt žiakom priniesol nové informácie, vzbudzoval zvedavosť a túžbu spoznávať našu Zem zábavnou a interaktívnou formou očami geografov a environmentalistov. Žiaci sa v rámci projektu zapojili aj do súťaže poskladaj si „Mapucle na čas“.

• DEŇ DETÍ

• 4. 6. 2022
          • Deň detí sa v našej základnej škole už tradične niesol v športovo-zábavnom duchu, veď nahliadnite sami ;)

• MŠ - Rady od uja policajta

• 2. 6. 2022
          • Ako predísť nehode a byť stále v pohode?

Vieme teraz všetci, nie sú to tajné veci.

Prilba a chrániče sú dobré tlmiče.

• Rozlúčka s korčuľovaním na hodine TSV

• 2. 6. 2022
          • Dňa 31.5.2022 sa žiaci a žiačky 3.B triedy a  8.A triedy spoločne stretli v PEM aréne. Obidve triedy sa správali veľmi disciplinovane. Starší žiaci a žiačky nezištne pomáhali mladším žiakom a  tí na oplátku svojím úsmevom, spoločnou hrou a pekným slovom poďakovali za ich pomoc pri zdokonaľovaní sa v korčuľovaní.

Týmto dátumom sa uzatvára PEM aréna, takže sme veľmi radi, že sme našim žiakom umožnili užiť si to naplno.

• MŠ - Deň detí

• 1. 6. 2022
          • Naša škôlka zmenila sa na farebné Safari,

skákali tu opice, tancovali žirafy,

striehli na nás veľké levy, nechýbali koaly.