• Podporme - MARY'S MEALS 👍❤️️

• 23. 3. 2023
          • Viac ako 60 miliónov detí hladuje a nechodí do školy.

Mary’s Meals je medzinárodné charitatívne hnutie bojujúce proti hladu zavádzaním školského stravovania tam, kde chudoba a hlad bránia deťom v prístupe k vzdelaniu.

Žiaci si muffiny nemohli vynachváliť !

Peniaze za maffiny poputujú charitatívnej organizácii MARY’S MEALS

Pre štedrých darcov sme mali pripravené aj nálepky, magnetky, obrázky, ružence a knihy od charitatívnej spoločnosti MARY’S MEALS.

Krátke príbehové video z charitatívnej akcií nájdeš aj na sociálnej sieti FB a INSTA!

Sme aj na FB aj na INSTA ! :)

Sme aj na INSTA ! :)

• Deň vody v 1.A triede.👍🌊

• 22. marec je deň vody.

V 1.A sme v tento deň spoznávali vodu a jej podoby - ľad, vodná para a voda, zároveň sme si precvičovali čítanie a písanie nie len v šlabikári a písanke. Učili sme sa pracovať v skupinách a prezentovať výsledok svojej práce pred spolužiakmi.

• Pem aréna to je Pecka, tešia sa tam všetky detská! “⛸︎”

• Chystaj žiačik korčule,
            na ľade vždy sranda je, hodina Ti odpadne.
            Slovina či Matika sa Ťa dnes už netýka.
            Problémy hoď za hlavu,
            zaži dobrú náladu.
            Dnes keď domov cupitáš,
            na tvári už úsmev máš.
            Hneď keď domov prídeš šťastný,
            v obývačke svetlo zažni,
            s rodičmi o radosť podeľ,
            mobil hoď na svoju posteľ.
            Ocko nech Ti čajík spraví,
            mamke povedz všetky správy.
            Za sebou máš pekný deň,
            príde ďalší počkaj len.

• MŠ - Tr.sv. Jozefa - Deň vody

• 22. 3. 2023
          • Voda, to je poklad veľký, vravia pani učiteľky.

Dnes zážitok sme super mali, keď z Jakubianky na nás...

korytnačie oči pozerali.

Záchrannú akciu sme zahájili, korytnačku Leo zachránili.

Cez FB sme jej domov našli, spokojní do škôlky zašli.

• 22. 3. 2023
          • Kvapka vody svetom beží s ňou je život jasný svieži. Pustá bez nej Zem by bola, žiadná cesta, žiadná škola. Malá milá kvapka z obláčiku na Zem kvapká. Kolobeh je darom Zeme, my ten zázrak chrániť chceme.

Deti triedy sv. Františka "Deň vody", oslávila tak, ako ony najlepšie vedia. Dôležitosť malej kvapky pre život vyjadrili kresbou a dúškom čistej vody. Dali si sľub, že pri každom otočení kohútika sa naučia počúvať vodičku, ktorá hovorí, "Som tu od vekov, budem ťa sprevádzať celý život, rešpektuj ma, naše priateľstvo ti prinesie  zdravie a silu".

• Putovanie s kamarátom Pampúšikom

• 21. 3. 2023
          • Pampúšika sme upiekli, hoc bol z papiera veselé príbehy s ním zažili.

Deti triedy sv. Terezky spoločne s praktikantkou a zástupkyňou vytvorili bábku pampúšika. Bábka ich sprevávadzala pri každej aktivite, počas celého týždňa. Dramatizovali divadielko, namaľovali leporelo, pomocou hudby a pohybu napodobňovali zvieratká, ktoré sa stretli v s pampúšikom v lese. Na vychádzke hľadali dom v ktorom mohol pampúšik bývať. V piatok najprv programovali včielku Bee Bot po cestách kadiaľ putoval pampúšik a potom si s ním zacvičili. Najzaujímavejšia aktivita bola jeho návšteva v rodine. Každé dieťa si pampúšika na víkend zobralo domou a príbeh, prípadne fotografiu z príbehu prezentovalo v pondelok v materskej škole.

• Návšteva školskej knižnice

• 21. 3. 2023
          • Deti triedy sv. Kataríny prežili zaujímavé dopoludnie v školskej knižnici. Dozvedeli sa aké knihy sú v našej knižnici,  spoločne s pani učiteľkou zo základnej školy si prečítali rozprávku a mali možnosť vybrať knihu z police a šetrne si ju prezrieť.

• Muffiny pre Mary's Meals_23. a 24. marca

• 20. 3. 2023
          • Dajte svojmu dieťaťu namiesto desiaty do školy peniaze. Za 50 centov si bude môcť vaše dieťa v škole kúpiť maffin. Peniaze za maffiny poputujú charitatívnej organizácii MARY’S MEALS.

Žiaci môžu prispieť aj inou sumou. Pre štedrých darcov máme pripravené aj nálepky, magnetky, obrázky, ružence a knihy od charitatívnej spoločnosti MARY’S MEALS.