• Ekonomická olympiáda 2023

• 7. 4. 2023
          • V dňoch 30. a 31. marca 2023 sme sa zapojili do pilotného roč. Ekonomickej olympiády pre základné školy. Okruhy otázok sa týkali oblasti makroekonómie, mikroekonómie, medzinárodnej ekonómie a finančnej gramotnosti. Olympiáda prebiehala online a do riešenia náročných úloh sa zapojili 24 žiaci 8. a 9. ročníka.

• Naša tvorivá "PAŠKÁLOVÁ" dielnička.

• 7. 4. 2023
          • Žiaci 1. stupňa si vyrobili krásnu veľkonočnú sviecu - Paškál, ktorá nám už o chvíľu bude v našich rodinách pripomínať Vzkrieseného Krista.

Ďakujeme p. Majke Habajovej za čas a ochotnú pomoc pri výrobe sviec.

• Detská krížová cesta

• 4. 4. 2023
          • Deti materskej školy tento veľký týždeň zasvätili pôstnym aktivitam, ktorými si pripemenuli ťažké obdobie, ktoré prežíval Pán Ježiš pred ukrížovaním. O udalosti, ktorá na stala na Veľký piatok, deti počúvali prostredníctvom detskej krížovej cesty. Jednotlivé zastavenia boli doplnené textom, obrázkami, deti sa spoločne modlili a spevom piesne, "Ľubim ťa Ježiš môj", vyjadrili ľútosť nad skutkami, ktorými si znečistili svoje srdiečka. Na záver krížovej cesty, symbolicky poukladali svoje papierové srdcia na kríž, aby ukrížovaný Ježiš svojou krvou, ktorú prelial za nás, ich očistil. Veĺmi sme sa potešili, že na spoločných modlitbách bola aj pani riaditeľka školy, pán zástupca a otec Miroslav, ktorý na záver, udelil všetkým požehnanie.

• OZNÁMENIE O SKRÁTENÍ VYUČOVANIA, 28. MAREC

• 27. 3. 2023
          • Vážení rodičia, milí žiaci!

Vedenie školy ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda si Vás dovoľuje informovať o skrátení vyučovania z dôvodu osláv Dňa učiteľov.

V utorok 28. marca 2023 bude vyučovanie skrátené nasledovne:

1.stupeň - končí po 4. vyuč. hodine.

2. stupeň - končí po 5. vyuč. hodine.

MŠ bude do 12:00 hod.

ŠKD bude v prevádzke do 13:30 hod.

Ďakujeme.

• English breakfast

• 27. 3. 2023
          • Na netradičnej hodine anglického jazyka si žiaci 6.ročníka mohli ochutnať čierny čaj s mliekom a pripraviť typické anglické raňajky - toast with jam, honey or peanut butter.

• Hviezdoslavov Kubín 2023 👍

• 27. 3. 2023
          • Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín sa pre našu školu nieslo tohto roku v znamení samých
            úspechov. Najprv nás v 1. kategórii úspešne reprezentovali Nikolas Vislocký, ktorý získal 2. miesto
            v poézii
            ,
            Dominik Senko, ktorý si v próze vyrecitoval nádherné 1. miesto a bude nás reprezentovať
            na krajskom kole v Prešove.

Podobný úspech sme dosiahli aj v 2. kategórii. V prednese prózy bola úspešná Anežka Ščurková, ktorej patrí 2. miesto, a pochvalu spolu s diplomom a cenou dostala aj Sofia Budziňáková za výborný prednes.

V poézii sa z krásneho 1. miesta tešila Janka Filičková, ktorá takisto bude našu školu reprezentovať na krajskom kole. Sériu úspechov uzavrela v 3. kategórii Anastázia Šimková, ktorá sa aj napriek silnej konkurencii umiestnila na 2. mieste. Všetkým recitátorom úprimne ďakujeme a postupujúcim držíme palce.

• VODA – MODRÉ ZLATO

• 25. 3. 2023
          • Niektoré kultúry vodu volajú aj „modré zlato“. Je cennejšia a vzácnejšia ako zlato a je naozaj dôležitá pre život každého človeka. SVETOVÝ DEŇ VODY (22.3) sme si pripomenuli aj na hodine NÁBOŽENSTVA. Snažili sme sa vnímať vodu ako veľmi vzácny Boží dar. Vo Svätom Písme sa so symbolom vody stretávame veľmi často (stvorenie sveta, Potopa, Krst, Prvý zázrak...)

Žiaci si na kvapku mali nakresliť a napísať situácie, v ktorých sa pre nás voda stáva darom. V modlitbe sme ďakovali Bohu za dar vody. Rozprávali sme aj o tom, ako zodpovedne máme používať vodu a ako sa naučiť šetriť vodou v bežných činnostiach, ktoré vykonávame. Bože, vďaka za DAR VODY!