• Posledná sv. omša v tomto školskom roku, spojená s poďakovaním žiakom a rozlúčkou riaditeľa gymnázia 💒

• 28. 6. 2024
          • Posledná sv. omša v tomto školskom roku 2023/2024.

1. Rozlúčka s pánom riaditeľom Chmeliarom z gymnázia a poďakovanie za celý školský rok (úspechy).

2. Zlaté jablko

3. Vysvedčenia

Ďakujeme za priazeň, dôveru a každú pomoc v tomto školskom roku.

Zároveň vám všetkým, rodičom a známym, oznamujeme, že náš zriaďovateľ započal proces spájania škôl ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda a CGSM.

Od budúceho školského roka budeme Spojená škola, Štúrova 383/3, Stará Ľubovňa, s organizačnými zložkami MŠ sv. Cyrila a Metoda, ZŠ sv. Cyrila a Metoda, a Gymnázium sv. Mikuláša.

Prajeme všetkým krásne prežitie leta.

• Vyhodnotenie projektu

• 28. 6. 2024
          • "Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore nadácie ZSE." Predmet rozvoj zručností je výnimočný predmet, v ktorom žiaci realizujú projekty od začiatku až po koniec. Žiaci vyrábali pomôcky pre žiakov so ŠVVP, reagovali na potreby školy o svojho okolia.

• Výlet 5.C

• 27. 6. 2024
          • Dnes zažili žiaci z triedy 5.C spolu s triednou učiteľkou a pani učiteľkou Murdzovou nádherný deň v neďalekej Muszyne: 1. Po príchode do Muszyny sme si pozreli a doslova preliezli zámok, ktorý sa čnie nad mestom. Nádherný výhľad na celé údolie a okolie rieky Poprad stál za ten výstup 200 schodmi na vyhliadku.

2. Presunuli sme sa do biblickej záhrady, ale nezabudli sme ani na kostol sv. Jozefa ženícha Panny Márie. Nádhera kvetov spojená s biblickými výjavmi nás veľmi oslovila.

3. Občerstvili sme sa po príchode na Rynek. Nechýbali hranolky a samozrejme zmrzlina.

4. Ďalšou našou zastávkou boli Záhrady zmyslov. Areál je veľký a v tej horúčave sme dostali poriadne do tela.

5. Dievčatá neodolali fontánam, veľa nechýbalo a okúpali by sa v nich. Nakŕmili rybičky, pozreli minizoo a nádherný park...

6. Pre chalanov bol nezabudnuteľný adrenalínový zážitok lezenie v korunách stromov...Cestou domov sme si podriemali od únavy a určite sa tu ešte vrátime s rodičmi ...Ing. Maníková

• Výlet tried 5.A a 5.B 🗺️🚘🛣️

• 27. 6. 2024
          • 25.6. 2024 zažili žiaci z triedy 5.A a 5.B a spolu s triednymi učiteľmi a s našou skvelou asistentkou Jankou skvelý deň plný zážitkov:

1. Ráno sme vyrazili autobusom do Košíc.

2. Navštívili sme Botanickú záhradu, kde nás očarili tropické motýle a exotické rastliny.

3. Občerstvili sme sa v malom bufete a vychutnali si predzmrzlinu.

4. Vyskákali sme sa v JumpArene.

5. Na ceste späť sme sa zastavili v Lipanoch na osviežujúcu zmrzlinu.

Žiaci sa vrátili šťastní a zdraví, plní nových dojmov a nezabudnuteľných zážitkov. 🤸🏼

• Rozlúčka s predškolákmi

• 21. 6. 2024
          • Dovidenia škôlka milá,veľa si nás naučila. Spievať, kresliť, počítať,krásne básne prednášať. Dovidenia naše hračky,z nás už budú vzorné žiačky. Z chlapcov zasa vzorní žiaci,nevyhnú sa školskej práci.

• Keď semafor zabliká

• 21. 6. 2024
          • Tento týždeň sa niesol v znamení dopravnej výchovy. Deti sa dozvedeli, čo treba dodržiavať ak sme účastníkmi cestnej premávky, ako sa správať a na čo si dávať pozor.

Počas "Dňa na kolesách" boli sami účastníkmi cestenj premávky a riadili sa pomocou značiek. Pripomenuli si tiež dôležitosť záchranných zložiek.Taký veselý týždeň to bol.

• Knieža a jeho hrobka

• 20. 6. 2024
          • Žiaci 6.A odporúčajú navštíviť Unikátnu expozíciu v Podtatranskom múzeu s názvom Knieža a jeho hrobka zo 4.storocia po Kr. Sarkofág kniežaťa objavili v Matejovciach stavbári náhodou s úmyslom postaviť priemyselny park v roku 2005. Všetky originály nálezu sa nachádzajú v klimatizovaných vitrinach s teplotou 17st.Celzia a 50% vlhkosti.

• Štúrova 3, 064 01 Stará Ľubovňa
          06401 Stará Ľubovňa