Navigácia

 • E-TESTOVANIE 5-2018

  E-TESTOVANIE 5-2018

  Aj v tomto školskom roku NÚCEM ponúkla školám, ktoré majú licencie pre systém e-Test elektronickú formu prípravy na celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ v šk. roku 2018/2019. E-TESTOVANIE 5-2018 sú elektronické testy slúžiace pre prípravu žiakov na Testovanie 5. Na našej škole absolvovali žiaci 5. ročníka túto prípravu na testovanie dňa 07.11.2018. Obsahové zameranie a štruktúra testov je porovnateľná s testami riadneho termínu Testovania 5-2018, ktoré sa uskutoční 21. novembra 2018. Základné informácie o testovaní žiakov 5. ročníka nájdete tu: Základné informácie.pdf

 • Stolný tenis starších žiakov

  Stolný tenis starších žiakov

  V pondelok 05.11.2018 sa naši starší žiaci zúčastnili na okresných majstrovstvách v stolnom tenise. Hráči podali výborný výkon, ale o lepšie umiestnenie nás však pripravil žreb. Do našej skupiny pripadli minuloroční víťazi z Haligoviec a silná ZŠ Levočská. Po 3. mieste v skupine sme bojovali o celkové 5-6 miesto. Tento zápas sme s prehľadom zvládli  a vyhrali 7:0 na zápasy. Chlapci tak obsadili konečné 5. miesto. Foto z uvedenej akcie TU.

 • Misijný jarmok

  Misijný jarmok

  Dňa 29.10.2018 sa uskutočnil jubilejný 25. MISIJNÝ JARMOK. Ráno o 8.00 sa konala sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla, po jej ukončení bola prednáška s prezentáciou o. Petra Majerníka. Priblížil nám misijnú prácu v Tanzánii. Následne sme sa presunuli do priestorov školy, kde sa začal misijný jarmok. Ako každý rok, aj tento si bolo z čoho vyberať, či už podľa vône alebo vzhľadu. Nechýbali rôzne druhy maškŕt - od toastov, zákuskov, waflí cez palacinky, až po bagety a kávu. V ponuke bolo  aj mnoho darčekových predmetov ako rozličné ozdoby, dekorácie a ručne vyrábané predmety. Nechýbalo ani 5D KINO. Ďakujeme všetkým návštevníkom za ich úsmev, dobrú náladu a štedrosť. Celý výťažok z misijného jarmoku bude použitý na misie. Priblíženie jarmočnej atmosféry nájdete TU.

 • Stolný tenis – školské kolo

  Stolný tenis – školské kolo

  29. 10. 2018 sa na našej škole konal kvalifikačný turnaj v stolnom tenise. Zmerali si v ňom sily najlepší stolnotenisti školy. Štyria najlepší postúpili na okresné majstrovstvá v stolnom tenise žiakov, ktoré sa budú konať 5. 11. 2018 v športovej hale. Budeme im držať palce.  Postup si vybojovali: Folvarčík Manuel, Vasilík Kamil, Repka Matej a Kormaník Daniel. Fotografie nájdete TU.

 • Svet vo farbách - Misie

  Svet vo farbách - Misie

  Aj v materskej škole od 22.10. do 26.10.2018 deti prostredníctvom hier, aktivít, obrázkov a prezentácií spoznávali misijné kontinenty. Každý deň chodili vo farbe kontinentu a s postavičkou misionára Petra navštivili krajiny na kontinente. Praktickou formou spoznávali život ľudí danej krajiny. Každý deň sa spoločne modlili, aby aj deti v krajinách sveta spoznali Ježiška, jeho lásku a dobrotu, tak ako oni. Fotografie v galérii TU.

 • Sadenie jablone

  Deti materskej školy 3. triedy posadili v školskej záhrade mladý stromček jablone. Každý deň ho polievali, aby korienky mali dostatok vlahy a našli svoj domov v našej záhrade. Už na jar budeme netrpezlivo čakať na jej nové listy a časom aj na plody. Fotografie v galérii TU.

 • Poďakovanie starým rodičom

  Poďakovanie starým rodičom

  Stáva sa tradíciou, že koncom októbra v našej škole vyjadrujeme vďaku našim starkám a starkým. Ináč to nie je ani v tomto školskom roku. V piatok 26.10.2018 sme si na základe prác, ktoré odovzdávali žiaci, pozvali  už po druhýkrát niekoľko starých rodičov. Poďakovali sme sa im krátkym programom, pani riaditeľka im odovzdala pamätné listy a obdarovala ich drobnými pozornosťami. Fotografie z podujatia zobrazíte kliknutím tu.

 • FAREBNÝ TÝŽDEŇ

  FAREBNÝ TÝŽDEŇ

  V týždni od 22.10. do 26.10.2018 prebiehal na našej škole FAREBNÝ TÝŽDEŇ. Zmyslom akcie bolo prepojenie na misijný ruženec, ktorý je päťfarebný, každá farba pritom symbolizuje jeden kontinent. Žiaci a zamestnanci školy túto symboliku vyjadrili oblečením danej farby (fotografie z každého dňa si pozrite TU). Žltá farba, ktorej bol venovaný pondelok, odkazuje na pleť ázijských obyvateľov. Utorňajšia modrá farba predstavuje Austráliu a Oceániu a ostrovy v nej. Biela farba, symbolizujúca pleť obyvateľov Európy, sa chodbami školy niesla v stredu. Afriku sme si pripomenuli vo štvrtok oblečením zelenej farby, predstavujúcej africké trópy a týždeň sme uzavreli červenou farbou, ktorá je znakom pôvodných obyvateľov Ameriky. Vyučovanie sme v tieto dni začínali modlitbou desiatka svätého ruženca, ktorá bola obetovaná za jednotlivé kontinenty. Farebný týždeň vyvrcholí  Misijným jarmokom, ktorý sa bude konať v pondelok 29.10.2018.

 • Projekt "Záchrana som JA" už pozná svojich víťazov ..... a MY sme medzi nimi!

  Projekt "Záchrana som JA" už pozná svojich víťazov ..... a MY sme medzi nimi!

  Naši žiaci 1. stupňa sa zapojili do projektu "ZÁCHRANA SOM JA.“  Úlohou projektu bolo vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl, naučiť deti dbať na svoju bezpečnosť, myslieť dopredu a predchádzať tak úrazom v školských zariadeniach. Výstupom nášho projektu bola tvorba príbehov, kresby, ale aj naše mimoškolské aktivity. Snažili sme sa a pracovali s veľkým nasadením. Oplatilo sa, pretože sme sa dostali medzi ocenených víťazov. A čo sme vyhrali pre školu? Externý automatický defibrilátor, ukážky prvej pomoci pre celý prvý stupeň ZŠ a kurz prvej pomoci pre všetkých pedagógov.

  Čo je automatický externý defibrilátor?

  AED je prístroj, ktorý zachraňuje ľudské životy. Po celom svete každý deň náhle zomrie až 2 000 ľudí. Pritom až v 80 % je príčinou porucha srdcového rytmu, ktorá je liečiteľná elektrickým výbojom (defibrilácia). A to je práve ten čas, kedy je možné zachrániť ľudský život automatickým externým defibrilátorom. Ten sám vyhodnotí stav človeka a podľa toho výboj buď uskutoční, alebo nie, pričom pokyny pre používateľa vydáva v slovenskom jazyku. Zachrániť život s ním tak dokáže aj laik.

 • FAREBNÝ TÝŽDEŇ (pozvánka)

  Bude prebiehať od 22.10.2018 do 26.10.2018. Pre nováčikov – celý týždeň sa každý deň bude vyznačovať inou farbou a deti a dospelí v škole budú mať odev príslušnej farby: tričko, sveter, rolák, ...

  Zmyslom akcie je prepojenie na misionársky ruženec - je päťfarebný: zrnká pre Áziu sú žlté, Austrália a Oceánia má modrú farbu, Európa má bielu farbu, zrnká zelenej farby symbolizujú Afriku a červená farba predstavuje Ameriku.

 • Ľubovnianske hry – atletika

  Ľubovnianske hry – atletika

  Vo štvrtok 18. 10. 2018 sa na ZŠ Komenského SL konali Ľubovnianske hry v atletike mladších žiakov a žiačok. Pekne počasie sa podpísalo na výborných výkonoch našich žiakov. Žiaci siahli až na dno svojich síl a úspešne reprezentovali školu. Z dievčat sa najlepšie darilo:

  hod kriketovou loptičkou – 1. miesto – Hanečáková Miriam

  beh na 600 metrov – 3.miesto – Hudáková Emília

  beh na 60 metrov -– 3.miesto – Hudáková Emília

  štafeta 4x60m  – 2 miesto /Lenka Kožíková, Nina Gladišová, Emília Hudáková, Martina Reľovská/

  Najlepšie umiestnenie našich chlapcov:

  beh na 600 metrov – 3. miesto - Timur Poľančík

  skok do diaľky – 2. miesto -  Adrián Regrút

  Foto z akcie TU.

 • Volejbalový turnaj zamestnacov cirkevných škôl

  Volejbalový turnaj zamestnacov cirkevných škôl

  V dňoch 19. a 20. októbra 2018 sa učitelia základnej školy zúčastnili volejbalového turnaja zamestnacov cirkevných škôl Spišskej diecézy v Ružomberku. Po rokoch neúspechov nám 3. miesto ušlo len o dva body vo vyrovnanom  zápase so ZŠ Tvrdošín. Tešíme sa na nový ročník. Album s fotografiami nájdete TU.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Milión detí sa modlí ruženec

  Do iniciatívy projektu Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a jednotu vo svete, ktorý zjednotil deti v modlitbe posvätného ruženca o 09.00 h v stredu 18. októbra, sa zapojili aj deti našej školy. Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Ako povedal páter Pio: "Keď sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení."  Album s fotografiami nájdete TU! Info o akcii: plagat_2018.pdf  -  letak_2018.pdf - list_detom_2018.pdf

 • Deň na kolesách

  Deň na kolesách

  Dnes bola ŠKOLA NA KOLESÁCH. Žiaci primárneho vzdelávania sa zaoberali ochranou života a zdravia. Naučili sa najdôležitejšie dopravné značky. Zistili, čo patrí k povinnej výbave bicykla. Ak sa  predsa len prihodí nejaký  úraz, naši žiaci  už budú vedieť, ako pomôcť. Na dopravnom ihrisku si vyskúšali to, čo sa predtým na rôznych stanovištiach naučili. Mali sme tu  bicykle, kolobežky i kolieskové korčule. Žiakov okrem pani učiteliek učili aj odborníci z praxe. Člen policajného zboru Slovenskej republiky a člen Asociácie samaritánov Slovenska. Učenie na kolesách nám prinieslo veselé zážitky prežité so spolužiakmi. Album s fotografiami nájdete TU.

 • Miništrantské putovanie

  Miništrantské putovanie

  17. októbra sa miništranti našej školy vydali na púť, ktorá mala byť aj istou odmenou za ich službu. Bolo to putovanie prírodou, kde si mohli ešte viac uvedomiť veľkosť Boha a utvrdiť sa vo svojej službe počas sv. omší. Výstup na Téryho chatu sa chlapcom podaril v neobyčajnom 45 minútovom predstihu. Nakoľko súčasťou skupiny boli žiaci od 3.ročníka až po 9. a skupina sa držala počas celého výstupu pokope, bol tento čas skutočne excelentný. Na ceste späť, počas zostupu, sa odvážili vyznať svoju vieru modlitbou ruženca spojenou s rôznymi úlohami medzi jednotlivými desiatkami, čo pútalo oči aj mnohých turistov. Milí miništranti, vďaka vám za vašu službu pri oltári v priestoroch našej školy. Album s fotografiami nájdete TU.

 • Deň zdravej výživy

  Deň zdravej výživy

  V rámci dňa zdravej výživy - na tému „Prevencia boja proti obezite“, ktorý sa konal v našej školskej jedálni dňa 17.10.2018, kolektív ŠJ pripravil pre všetkých stravníkov chutný, zdravý obed plný vitamínov, ktorý pozostával z polievky - Mňam, mňam a druhého jedla - Bulgurový pilaf s bravčovým mäsom, zeleninou a tofu syrom a šaláty - mrkvový s marhuľami a srbský šalát. Za obedom bol podávaný jablkový nápoj s čiernou ríbezľou. Na olovrant si žiaci v spolupráci s vedúcou ŠJ pripravili ovocný špíz. ŠKD odprednášala vedúca ŠJ „O obezite a jej následkoch“. Album s fotografiami nájdete TU!

 • Projekt ZÁCHRANA SOM JA

  Projekt ZÁCHRANA SOM JA

  Cieľom projektu je vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl, vzdelávať žiakov v oblasti prvej pomoci, záchrany života a prevencie pred úrazmi. Na tému prvej pomoci a bezpečnosti na cestách sa deti pozreli svojimi očami a v rámci projektu o tom vytvorili príbehy rôznymi spôsobmi. Ich výtvory si môžete pozrieť vo fotogalérii TU.

 • Krajské kolo v cezpoľnom behu

  Krajské kolo v cezpoľnom behu

  Dňa 11.10.2018 sa žiaci našej školy Jakub Kmeč, Benjamín Vislocký a Jakub Novák zúčastnili krajského kola v cezpoľnom behu. Ako trojica sa umiestnili na 4. mieste z 12 škôl. Album s fotografiami nájdete TU!

 • Ľubovnianske hry - volejbal

  Ľubovnianske hry - volejbal

  Dňa 11. 10. 2018 sa na ZŠ Levočská konal volejbalový turnaj mladších žiakov a žiačok. Naše družstvo odohralo dva ťažké zápasy so ZŠ Za vodou a ZŠ Komenského, ktorí mali tímy vystužené žiakmi z VKM SL. Naši žiaci bojovali ako vedeli a po výbornom výkone sa žiaľ šťastena neobrátila na našu stranu, keď v oboch zápasoch prehrali tesne v tajbrejku 15:12 a 15:13. Obsadili sme tak na turnaji konečné 3 miesto. žiakom dávame klobúk dole za predvedenú hru. Album s fotografiami nájdete TU!

 • Sadenie cibuliek jarných kvetov

  Všetci chceme aby dvor našej materskej školy nám poskytoval dostatok pohybu, ale zároveň bol ako veľká rozkvitnutá záhrada. Preto predškoláci 3. a 4. triedy sadili cibuľky kvetov, ktoré nám skrášlia záhradu na jar. Fotografie zobrazíte kliknutím tu.

Fotogaléria