• Veľkonočné vystúpenie

• 28. 3. 2024
          • S milým tančekom, piesňou a želaním požehnanej Veľkej noci nás potešili deti z triedy sv. Františka s pani učiteľkou Vierkou.

• Detská krížová cesta v MŠ

• 26. 3. 2024
          • Dnes sme si v škôlke uvedomili ako nás má Pán Ježiš rád a prežili sme s ním modlitbu krížovej cesty za ockov, za mamky, za naše malé srdiečka, aby nás premenil. Dali sme mu naše malé kríže a on ich urobí ľahšími... Ďakujeme ti Pane Ježišu.

• 🏑Úspech florbalistov! 🥇

• 25. 3. 2024
          • Naši starší žiaci obsadili na okresných majstrovstvách vo florbale 1. miesto a postúpili na krajské majstrovstvá, ktoré sa budú konať 20. 5. 2024 v Prešove. Napodobnili tak naše dievčatá, ktoré nás budú reprezentovať v Prešove o deň neskôr.

Budeme im pevne držať palce!

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

• 24. 3. 2024
          • Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín bolo aj v tomto školskom roku bohaté na účasť. Mladí recitátori a recitátorky ukázali prostredníctvom svojich prednesov nielen svoje umelecké cítenie a talent, ale aj lásku k hovorenému slovu a literatúre celkovo. Z množstva talentovaných žiakov boli napokon prvé miesta v jednotlivých kategóriách udelené týmto súťažiacim:

I. kategória: poézia – Nikolas Vislocký

próza – Noemi Opinová

II.kategória: poézia – Janka Filičková

próza – Dominik Senko

III. kategória: poézia – Viktória Živčáková

próza – Anežka Ščurková

Blahoželáme a veríme, že sa im podarí uspieť aj na okresnom kole.

• Postupujeme na okresné majstrovstvá vo florbale chlapcov !

• 22. 3. 2024
          • Naši florbalisti prví na obvodnom kole. V športovej hale v Starej Ľubovni sa 22.3.2024 konali obvodné majstrovstvá starších žiakov vo florbale. Žiaci si po víťazstvách 7:2, 8:0, 5:1 a 2:0 vybojovali postup na okresné majstrovstvá, ktoré sa už v pondelok uskutočnia v športovej hale v Starej Ľubovni.

• Postupujeme na krajské majstrovstvá vo florbale dievčat !

• 22. 3. 2024
          • Obhajoba 1. miesta našich florbalistiek. Dňa 21.3.2024 sa našim dievčatám podarilo vybojovať krásne 1. miesto na okresných majstrovstvách. Dievčatá nás budú reprezentovať 21. 5. 2024 na krajských majstrovstvách v Prešove, kde sa budú snažiť nadviazať na minuloročné tretie miesto.

Dievčatá ste super !

• ZAPOJ SA DO PONOŽKOVEJ VÝZVY AJ TY!

• 20. 3. 2024
          • Obuj si aj ty 21. marca dve odlišné ponožky, odfoť sa a zdieľaj fotku na svojich sociálnych sieťach s hashtagom #PonozkovaVyzva.

Ak sa chceš vidieť aj na našej školskej sociálnej sieti, označ @zscmsl ;)

Takto spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.