• Jarné korčuľovanie -7.B,7.A a 4.B triedy.

• 17. 3. 2023
          • Dnes sme sa s našimi spolužiakmi z prvého a druhého stupňa ZŠ boli korčuľovať v PEM Aréne.

Bol to super zážitok a všetci sme si užili skvelý čas. Bolo vidieť, ako sme si navzájom rozumeli a bavili sa, a to nám prinieslo veľa radosti a usmievavých tvári. Táto skúsenosť ukázala, aké dôležité a zábavné môže byť spoločné aktívne strávenie času s kamarátmi.

• Pôstne aktivity

• 14. 3. 2023
          • K našim modlitbám pridávame naše malé ruky nádeje a vyprosujeme mier pre všetky detí na celom svete, aby zažili aspoň kúsok toho šťastia, ktoré nám náš Pán doprial.

• Malí čitatelia

• 14. 3. 2023
          • Hoc len 3 rôčky máme a písmenka nepoznáme, ale už vieme kde sa ukrývajú a čo znamenajú.

Deti triedy sv. Terezky celý týždeň sa budú hrať na čitateľov. Samy si vytvorili svoje vlastné čitateľské preukazy. Máme knižnicu, ktorú obohatili aj vlastnými knihami a dokonca knižnicu a knihy stráži teta knihovníčka. Každé ráno pri vstupe do triedy sa stávajú členmi klubu malých čitateľov a tešia sa na pripravené aktivity. Veľmi zaujímavou aktivitou bola lov písmen. Deti hravou formou získavali jazykové poznatky o pomenovaní písmen a zároveň rozvíjali matematické myslenie, lebo museli vylovenému písmenku nájsť zhodný otvor. Napriek tomu, že majú len 3 roky, každé dieťa hravo vyriešilo úlohu. Deťom špliechanie vo vode sa veľmi páčilo a ak by sme ich trošku neusmerňovali aj by sa vykúpali.

• Aktualizačné vzdelávanie v materskej škole - Hudobná výchova v predprimárnom vzdelávaní

• 14. 3. 2023
          • Učiteľky materskej školy jarné prázdniny využili nielen na odddych, ale aj na vzdelávanie. Spoločne s lektorkou PaedDr. Anna Derevjaníková, PhD., ktorá učí na pedagogickej fakulte v Prešove hudbu a zároveň hudba je pre ňu aj koníčkom sa venovali hudobnej výchove ŠVP pre predprimárne vzdelávanie. Pani lektorka objasnila všetky štandardy a zároveň ich prepojila s praktickou činnosťou. Učiteľky získali cenné rady, praktické námety ako hravou formou rozvíjať hudobné schopnosti, zručnosti a návyky detí predškolského veku.

• ❗️DÔLEŽITÝ OZNAM PRE ŠKD❗️
          • Úvod do programovania pomocou robotickej včely bee – bot

• 11. 3. 2023
          • Čo je to bee – bot? Tak to sme mohli zistiť na hodinách informatiky v 3. ročníku. Je to
            robotická hračka – programovateľný robot, ktorá ťa zoznámi so základmi programovania.

Pomocou tlačidiel zadáš jednoduché príkazy – smery, ktorými sa má robot v tvare včielky
            pohybovať.

Potom sme pokračovali zaujímavou logickou hrou PANÁK, ktorá môže poslúžiť ako
            vhodná pomôcka na precvičovanie algoritmizácie (najmä cyklu). Žiaci pomocou šípok a
            cyklu opakovania sa snažia naprogramovať panáka, aby sa dostal ku dverám.

Ing. Maníková

• Na krajských majstrovstvách v stolnom tenise starších žiačok sme obsadili pekné 6. miesto

• 10. 3. 2023
          • Dňa 3. 3. 2023 sme sa zúčastnili krajských majstrovstiev v stolnom tenise starších žiačok, ktoré sa konali v Spišskej Starej Vsi.

Súťaž bola veľmi náročná, no napriek tomu sme sa dokázali presadiť a obsadiť pekné 6. miesto. O výsledku sa rozhodovalo hneď v prvých 4 zápasoch, ktoré sa všetky skončili výsledkom 3:2. Žiaľ, na našu smolu sme vyhrali len jeden zápas s Popradom 3:2 a v ďalších troch zápasoch, ktoré boli veľmi vyrovnané, sme prehrali 3:2. Zápasy boli plné emocionálnych momentov a napätia. Naša výkonnosť sa však neustále zlepšovala a v každom zápase sme bojovali až do poslednej loptičky.

Dievčatám blahoželáme a veríme, že sa im podobný husárenský kúsok podarí zopakovať aj o rok. Tešíme sa už teraz.

• 2% Z DANE NÁM POMÔŽU KRÁČAŤ VPRED ❤️️

• 6. 3. 2023
          • Vážení rodičiapomôžte nám kráčať dopredu.

Darujte nám 2 % z Vašich daní a my ich použijeme na rozvoj našej školy.

Tlačivá rozdávame žiakom.

Tiež je možné vyplniť tlačivo elektronicky na našej webovej stránke v časti 2 %.