• Najnovšie

Novinky

• Okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

• 22. 4. 2022
          • Okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa konalo 5.-7.4.2022 v Dome kultúry v Starej Ľubovni, sa pre našu školu nieslo tohto roku v znamení samých úspechov, a to vo všetkých kategóriách.

Hneď v prvý deň nás úspešne reprezentovali naši najmladší recitátori – Dominik Senko, ktorý získal diplom za výborný prednes, a Miško Terkanič, ktorý sa umiestnil na krásnom 3. mieste.

Na druhý deň nás v druhej kategórii svojím úspechom veľmi potešili Viktória Živčáková, ktorá obsadila 3. miesto, a Anežka Ščurková, ktorá získala 1. miesto a bude našu školu reprezentovať na krajskom kole v Prešove.

No a recitačný maratón ukončili na tretí deň dievčatá zo 7. a 8. ročníka, pričom Timea Heržáková si odniesla diplom za výborný prednes a Anastázia Šimková získala pekné 3. miesto.

Všetkým recitátorom úprimne ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a Anežke prajeme veľa šťastia v ďalšom kole.

• OM v stolnom tenise staršie žiačky – Postup na kraj😊

• 13. 4. 2022
          • Len dva dni po úspechu našich chlapcov v stolnom tenise sa dievčatá našej školy nenechali zahanbiť. Bez jedinej prehry obsadili vynikajúce 1. miesto a vybojovali si tak postup na krajské majstrovstvá, ktoré by sa mali konať 20. mája 2022 v meste - Spišská Stará Ves.

Palec hore dievčatá !

• OM v stolnom tenise.

• 11.apríla 2022 sa v športovej hale v Starej Ľubovni konali okresné majstrovstva v stolnom tenise starších žiakov. Naše družstvo obsadilo výborné 3. miesto, keď za 2. miestom sme zaostali len o malíčky kúsok po nezvládnutej koncovke setu proti ZŠ s MŠ Veľký Lipník.

Prvé miesto si vybojovalo družstvo žiakov zo ZŠ s MŠ Kráľovnej Pokoja Haligovce.

Chlapcom blahoželáme a v stredu 13.4.2022 budeme držať palce nášmu družstvu starších žiačok.

• Krížová cesta na Kalvárii

• V stredu, 13. 4. 2022, sme putovali na Ľubovniansku Kalváriu, kde sme sa so žiakmi základnej školy spojili v modlitbe Krížovej cesty za deti celého sveta.

Každá trieda školy si pripravila jedno zastavenie. Prváci a druháci mali špeciálne úlohy: žiaci 1. A nás sprevádzali spevom. Prváci bečkári a druháci prinášali k jednotlivým zastaveniam predmety, ktoré symbolizovali modlitbu zastavenia. Nech aj táto naša malá námaha prispeje k šíreniu dobra, ku ktorému nás Pán Boh všetkých povoláva.

• Ďalší úspech v detskej atletike !!!

• 11. 4. 2022
          • Už po druhýkrát v tomto školskom roku sa naším malým atlétom podarilo získať krásne druhé miesto v silnej konkurencii v detskej atletike.

Krajské postupové kolo v Detskej P-T-S, sa konalo 08.04. 2022 v atletickom areáli na  ZŠ Šmeralová 25 v Prešove. Zúčastnilo sa ho 260 detí (44 družstiev mladšej a staršej kategórie). Súťažilo sa v šiestich disciplínach (beh cez prekážky, štafetový beh, vytrvalostný beh, hod vortexom, hod medicimbalom, trojskok znožmo z miesta). Každé družstvo, v zložení 3 chlapci a 3 dievčatá, postupne súťažilo v jednotlivých disciplínach. Každý člen družstva  musel absolvovať všetky súťaže a v závere disciplíny sa získané body zrátavali. Po absolvovaní všetkých šiestich disciplín, sa družstvu pridelili zrátané body a určilo sa poradie.

Našu školu reprezentovali dve družstvá len za staršiu kategóriu.

Družstvo A v zložení : Špesová Rebeka, Štellmach Juraj, Pekárová Hudáková Miriam, Sýkora Peter,

Štellmachová Zuzana,  Jančišin Jakub

Družstvo B v zložení: Andrejka Matej,  Kosturková Karin, Marťák Timon, Židová Sofia, Štellmach

Matej, Tokarčíková Klára

V silnej konkurencii sme obsadili krásne druhé miesto, vďaka vynikajúcim športovým výkonom družstva A. Darilo sa aj žiakom z  družstva B, hoci sa neprebojovali na stupne  víťazov. Boli v porovnaní s družstvom A o rok až dva mladší hoci patrili do staršej kategórie.

Všetkým naším atlétom srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú  reprezentáciu školy.

• Upracme si svoje mesto - Jarné upratovanie

• 9. 4. 2022
          • Na jar - keď nám to počasie dovolí, jeden deň vymeníme školské tašky za metly, hrable, lopaty a vrecia na odpad. Keď sa totiž stratí snehová perina, objaví sa veľa neporiadku, ktorý je potrebné upratať.

Aj my budeme upratovať okolie našej školy.

Kedy? -12.4.2022

Deti si donesú náradie - metly, hrable, vedrá, lopaty ... Podľa rozpisu, ktorý bude k dispozícii v pondelok.

• ŠALIANSKY MAŤKO - okresné kolo

• 5. 4. 2022
          • Dňa 30. marca 2022 nás na okresnom kole súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko reprezentovali: v 3. kategórii - Viktória Živčáková (6.A) a v 2. kategórii - Anežka Ščurková (5.A), ktorá si svojím prednesom vybojovala 1. miesto a zároveň aj postup do krajského kola.

Našim šikovným dievčatkám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.