• OM v basketbale starších žiakov.

• 9. 11. 2022
          • Naši chlapci si dnes zmerali sily s 9 najlepšími základnými školami v okrese. S jednou prehrou a 4 víťazstvami obsadili pekné 3 miesto.

Mrzieť nás môže predovšetkým prehratý zápas s domácou školou ZŠ Komenského, v ktorom sme viedli 3:1, no v posledných minútach dokázal súper zápas otočiť.

Ďakujeme chlapci 😊

• Naša úspešná „Pirátka krásy“

• 9. 11. 2022
          • Pondelok 7. novembra 2022  bol pre naše recitátorky Viktóriu Živčákovú (7.A) a Anežku Ščurkovú (6.A) výnimočný. Prežili veľmi príjemné súťažné popoludnie v Spišskej Novej Vsi na oblastnom kole recitačnej súťaže  „Piráti krásy“, kde si Viki vyrecitovala v silnej konkurencii úžasné 1. miesto v prednese poézie, a tým aj postup na diecézne kolo. Veľmi sa s ňou tešíme a blahoželáme. Po súťaži si dievčatá dopriali aj fajnovú horúcu čokoládu za odmenu.

• 29. ročník misijného jarmoku na ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda

• 8. 11. 2022
          • Mesiac október vyhlásil pápež František za mimoriadny misijný mesiac. Práve v tomto duchu napĺňame na našej škole misijný odkaz.

Vďaka vašej veľkodušnosti finančná podpora z misijného jarmoku dosiahla sumu 3800 €. Celá táto suma bude použitá na farské misie (26. 11. 2022 - 4. 12. 2022) a duchovný rozvoj školy.

Ďakujeme všetkým, ktorí si otvorili srdcia a prispeli na dobré dielo!

• MŠ- Predškoláci v Calendule

• 3. 11. 2022
          • Calendula krásny kvietok je

v Novej Ľubovni sa tak firma menuje.

Svoj voňavý poklad z bylín vo vreciach skrýva,

každému z takých mastí - kvapiek dobre býva.

• Rozhýb svoju školu O2 - Matej Tóth

• 2. 11. 2022
          • Vážení rodičia, žiaci a priatelia našej školy.

Naša základná škola ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda, Štúrova 3, 064 01 Stará Ľubovňa
            je zapojená do celoslovenskej súťaže, v ktorej má šancu získať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na svojej pôde, a to na jeden školský rok zadarmo.

Preto vás vyzývam, urobte dobrú vec a hlasujte za našu školu na stránke www.akademia.o2.sk. Čím viac sa nás zapojí a čím viac hlasov získame, tým väčšiu šancu má naša základná škola.

Opakujem oznam!!!

Pomôžte našej škole získať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha a hlasujte každý deň na
            stránke www.akademia.o2.sk

ODKAZ, KDE MOŽETE HLASOVAŤ ZA NAŠU ŠKOLU - https://www.akademia.o2.sk/hlasovanie/13421

Ďakujeme!

• Misijný jarmok 2022

• 28. 10. 2022
          • Dňa 27.10. 2022 sa uskutočnil 29. MISIJNÝ JARMOK. Ráno o 8.00 sa konala sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla. Po sv. omši nasledovala prednáška s prezentáciou, ktorú prezentoval redemptorista Peter Slobodník.

Následne sme sa presunuli do priestorov školy, kde sa začal misijný jarmok. S výnimkou posledných dvoch rokov, aj tento rok si bolo z čoho vyberať, či už podľa vône alebo vzhľadu. Nechýbali rôzne druhy maškŕt - od toastov, zákuskov, vaflí cez palacinky, až po bagety a kávu. 🍰🍿☕️🍭🥪🍔

V ponuke bolo aj mnoho darčekových predmetov, rozličné ozdoby, dekorácie a ručne vyrábané predmety.

Ďakujeme všetkým návštevníkom za ich úsmev, dobrú náladu a štedrosť. Celý výťažok z misijného jarmoku bude použitý na ľudové misie v našej farnosti ako aj na duchovný chod našej školy. 🥳😇 #škola #vyrobky #jarmok #misijnyjarmok

• Okresné majstrovstvá v stolnom tenise starších žiakov.

• 28. 10. 2022
          • Dňa 27.10. 2022 sa v športovej hale v Starej Ľubovni konali OM v stolnom tenise starších žiakov.

V základnej skupine sme prehrali len s celkovým víťazom turnaja ZŠ Za vodou. Z druhého miesta v skupine sme sa tak dostali do zápasu o celkové 3. miesto proti ZŠ Komenského. Tu nám chýbalo aj kúsok šťastia alebo skúsenosti. Keď v rozhodujúcom zápase v tajbrejku náš hráč vyhrával už 9:5 a od celkového 3. miesta nás delili len 2 body. Súperovi sa žiaľ podarilo tento záverečný set otočiť a nám ostalo „len“ pekne 4. miesto.

Ak keď tento moment zanechal žiakom smútok na tvári, je to len šport a hlavné, že sme zdraví ! :)

Vyzdvihnúť musíme hlavne potenciál našich hráčov, keďže po viacerých absenciách nás reprezentovali mladučkí hráči z 5,6,7 a 9. ročníka.