• Oznam - zber starého papiera. 👍🧻

• 24. 4. 2023
          • Vážení učitelia, milí žiaci.

Od štvrtka 04.05. do 05.05 2023 sa bude v našej škole konať zber starého papiera. V čase od 7,00 hod. do 15, 00 hod.

Tento zber bude realizovaný v spolupráci z firmou Ekolikvid zo Starej Ľubovne.

Tak ako za starých čias, keď sme konali zber, najlepšia trieda bude ocenená finančným ohodnotením. Máte sa načo tešiť... ;)

Vedeli ste? ... že ak zrecyklujeme 124 kg papiera  - tak zachránime 1. Strom v našich lesoch ????     opakujeme ..vedeli ste ? 👍

• Pozvánka na rodičovské združenie, dňa 26.04. 2023

• 23. 4. 2023
          • Srdečne Vás pozývame na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 26.04. 2023 (stredu) v triedach formou individuálnych konzultácii. Čas individuálnych konzultácií bude v poobedňajších hodinách podľa oznamu triednych učiteľov. Vaša účasť na rodičovskom združení je potrebná.

• Dňa 19.apríla 2023 sa žiaci 8. A a 8.B triedy zúčastnili preventívneho programu "SPRÁVNA VOĽBA" .

• 22. 4. 2023
          • Program realizovala kariérová poradkyňa Mgr. Silvia Valašková z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Starej Ľubovni. Cieľom programu bolo prispieť k skvalitneniu procesu rozhodovania a voľbe povolania žiakov.

Počas troch vyučovacích hodín sa prostredníctvom zážitkových a edukačných aktivít venovali rozvíjaniu sebapoznania, poznávaniu kariérnych typov a trhu práce.

Ing. Monika Maníková, výchovný a kariérový poradca

• MŠ - O psíčkovi a mačičke

• 19. 4. 2023
          • V našej škôlke dnes, mačičku naháňal pes.

A ako to v takých rozprávkach býva, v každej sa humor skrýva.

Bruchá si ony držali, keď sa svojou tortou napchali,

my sme sa zas smiechom váľali.

• 3. MIESTO – Florbal - KRAJSKÉ MAJSTROVSTVÁ

• 17. 4. 2023
          • Dnes sme sa zúčastnili na krajských majstrovstvách v Prešove a vybojovali si krásne tretie miesto! Turnaja sa zúčastnilo jedenásť najlepších tímov z Prešovského kraja.

Naše baby vyhrali štyri zápasy a prehrali iba jeden vyrovnaný zápas s celkovými víťazmi z Humenného. V závere sme v boji o tretie miesto zdolali domáci Prešov. Počas celého turnaja náš tím inkasoval len dva góly!

Naše premožiteľky z Humenného neskôr vo finále zdolali minuloročných víťazov majstrovstiev Slovenska z Vranova nad Topľou.

Skvelé výkony podávala aj brankárka Dominika Kovalčíková zo 7.A triedy, ktorú dokázala prekonať len najlepšia hráčka turnaja a nádejná reprezentantka Slovenska. Skvelý výkon tímu a vynikajúce výsledky nás určite potešili. Budúci rok sa dievčatá predstavia približne v rovnakej (skúsenejšej) zostave, keďže kostra nášho tímu je vyskladaná z mladých hráčok. Dievčatám blahoželáme.

• Ekonomická olympiáda 2023

• 7. 4. 2023
          • V dňoch 30. a 31. marca 2023 sme sa zapojili do pilotného roč. Ekonomickej olympiády pre základné školy. Okruhy otázok sa týkali oblasti makroekonómie, mikroekonómie, medzinárodnej ekonómie a finančnej gramotnosti. Olympiáda prebiehala online a do riešenia náročných úloh sa zapojili 24 žiaci 8. a 9. ročníka.

• Naša tvorivá "PAŠKÁLOVÁ" dielnička.

• 7. 4. 2023
          • Žiaci 1. stupňa si vyrobili krásnu veľkonočnú sviecu - Paškál, ktorá nám už o chvíľu bude v našich rodinách pripomínať Vzkrieseného Krista.

Ďakujeme p. Majke Habajovej za čas a ochotnú pomoc pri výrobe sviec.

• Detská krížová cesta

• 4. 4. 2023
          • Deti materskej školy tento veľký týždeň zasvätili pôstnym aktivitam, ktorými si pripemenuli ťažké obdobie, ktoré prežíval Pán Ježiš pred ukrížovaním. O udalosti, ktorá na stala na Veľký piatok, deti počúvali prostredníctvom detskej krížovej cesty. Jednotlivé zastavenia boli doplnené textom, obrázkami, deti sa spoločne modlili a spevom piesne, "Ľubim ťa Ježiš môj", vyjadrili ľútosť nad skutkami, ktorými si znečistili svoje srdiečka. Na záver krížovej cesty, symbolicky poukladali svoje papierové srdcia na kríž, aby ukrížovaný Ježiš svojou krvou, ktorú prelial za nás, ich očistil. Veĺmi sme sa potešili, že na spoločných modlitbách bola aj pani riaditeľka školy, pán zástupca a otec Miroslav, ktorý na záver, udelil všetkým požehnanie.