• OZNAM PRE RODIČOV DETÍ ŠKD!

• 9. 10. 2023
          • OZNÁMENIE PRE RODIČOV DETÍ ŠKD

Drahí rodičia,

srdečne vás pozdravujeme a dávame vám do pozornosti informáciu o poplatku za Školskú družinu (ŠKD) pre obdobie september - december 2023.

Poplatok za ŠKD na štvrťrok september - december 2023 činí 40 euro. Prosíme o zaplatenie tohto poplatku do konca mesiaca október na nasledujúci bankový účet: Účet: SK06 0200 0000 0040 0112 0053

Suma: 40 euro.

V správe pre prijímateľa uveďte meno a priezvisko vášho dieťaťa.

Ďakujeme vám za vašu podporu a spoluprácu. Finančné prostriedky budú použité na zabezpečenie kvalitných aktivít a programov pre naše deti v rámci ŠKD.

Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať.

S pozdravom,

vedúca vychovávateľka Školskej družiny,

Súkeníková

• Školský eshop oblečení na 14 dní otvorený!

• 4. 10. 2023
          • Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej ste sami rozhodli. Tento školský rok prichádza obohatená o nové produkty, nové farby a eko oblečenie. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zscmsl/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 19.10. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Moje mesto

• 26. 9. 2023
          • Škôlkari v hre "Moje mesto" usilovne vytvárali z drevených lopatiek a paličiek dominanty mesta Stará Ľubovňa a domčeky s bytovkami. Celý týždeň prechádzali ulicami nášho mesta, spoznávali jeho dominanty a krásne miesta. Predškoláci navštívili Dom ľubovnianskeho mešťana.

• Poďakovanie za úrodu 2023

• 26. 9. 2023
          • V utorok 26. septembra 2023 sme pri svätej omši ďakovali za tohtoročnú úrodu. Pán kaplán Vladimír Malec posvätil dary zeme, ktoré žiaci naaranžovali do košov a predniesli pred oltár ako ďakovnú obetu.

• Vystúpenie detí na Ľubovnianskom jarmoku

• 25. 9. 2023
          • Do fotogalérie bol pridaný nový album Vystúpenie detí na Ľubovnianskom jarmoku.

Na kopci pod hradom Stará Ľubovňa. V meste vládol smiech, hudba a dobrá nálada, veď XXX Ľubovniansky jarmok sa začína. Dobrú náladu a prijemnú jarmočnú atmosféru prišli vytvoriť aj deti zo ZŠ a MŠ pod vedením uč. M. Kapitančíkovej, Bc. A. Palubovej, H. Fuchsovej a Mgr. V. Baumeistrovej. Spoločne, divákov potešili dvoma veselými tancami a krásnou duchovnou piesňou, "Pán zastavil sa na brehu". Pre chytľavú melódiu a krásne slová, spievali nielen deti, ale všetci, ktorí pieseň poznali. Spev piesne zaznel za doprovodu harmoniky uč. Mgr. A Balážovou.

• Sv. omša spojená s poďakovaním za úrodu !

• 24. 9. 2023
          • Milí žiaci, rodičia a učitelia,

Nezabudnite, že v utorok, dňa 26.9. 2023 o 08:30 hod. v kostole sv. Petra a Pavla sa uskutoční svätá omša, kde oslávime dar zeme a vyjadríme svoju vďaku za úrodu, ktorú sme tento rok dosiahli.

Aby sme túto svätú omšu urobili ešte špeciálnejšou, každá trieda bude mať možnosť pripraviť si košík s dobrotami, ako je ovocie a zelenina. Počas svätej omše pôjde každá trieda, resp. určení žiaci pred oltár a položia tento dar, čím vyjadríme našu vďačnosť za plody, ktoré nám zem prináša.

Prosíme, aby ste v pondelok nezabudli priniesť nejaké ovocie a zeleninu a spolu so svojím triednym učiteľom ich pripravili, aby sme ich v deň omše mali pekne pripravené.

Tešíme sa na spoločnú svätú omšu a poďakovanie za úrodu.

• Banánový beh 2023

• 22. 9. 2023
          • Dňa 21.9.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili jarmočného banánového behu žiakov a žiačok mestských škôl. Je to štafeta zmiešaných družstiev v behu na 250 metrov. Tohtoročný 30.ročník štafetového behu sa konal na atletickej dráhe ZŠ Komenského.

Za každý ročník štartovali dvaja chlapci a dve dievčatá. Súťaže sa zúčastnilo 6 mestských škôl. Žiaci a žiačky 5.ročníka sa umiestnili na výbornom prvom mieste. Druhé miesta obsadili žiaci a žiačky 6. a 8.ročníka.Tretie miesta obsadili siedmaci a deviataci.

Naša škola celkovo získala v silnej konkurencii šiestich škôl výborné 2. miesto.

Všetkým zúčastnením žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Biela pastelka 2023

• 20. 9. 2023
          • Dňa 21.9. 2023 (štvrtok) na 1. vyuč. hodine bude pokračovať zbierka "Biela pastelka" na 2. stupni ZŠ. Dobrovoľným príspevkom (1,2 ... eur) prispejete na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

• Beseda so spisovateľom J. Uličianskym

• 20. 9. 2023
          • Žiaci 6.A a 5.B sa zúčastnili v knižnici na stretnutí so spisovateľom J. Uličianskym a ilustrátorom J. Martiškom. Beseda bola obohatená divadelným spracovaním diela "Pán Nápad zachraňuje svet", ktoré žiakov naozaj pobavilo. Ďakujeme knižnici za tento zážitok.