• Účelové cvičenie 5.A, 5.B a 5. C triedy

• 26. 10. 2023
          • Aj keď nám počasie neprialo a šarkany, ktoré sme chceli púšťať sme museli zatiaľ odložiť, účelové cvičenie prebehlo v škole.

V prvej časti –  teoretickej sme v jednotlivých triedach mali tri stanovištia:

1. Topografia, orientácia v teréne, pripravila Mgr. Kušnírová
            2. Používanie ochrannej masky, pripravil Mgr. Sóos
            3. Prvá pomoc, pripravila Ing. Maníková

Druhá časť bola aktívnejšia. V telocvični sme si zahrali futbal a vybíjanú. Tí zdatnejší si precvičili svaly v posilňovni, ďalší zahrali stolný tenis.

Na záver sme si v triede pozreli si film EMOGI.

• Pán včelár

• 26. 10. 2023
          • Žiaci 6. ročníka privítali na hodine biológie včelara Rada Bitnera, ktorý nám odovzdal všetky vedomosti aj zaujímavosti, ktoré vie o včelách. Zaujímavú hodinu sme zavŕšili ochutnávkou kvalitného domáceho medu. d

• Zdravý týždeň v ŠKD

• 26. 10. 2023
          • Zdravý týždeň v ŠKD - Spolupráca s našou skvelou vedúcou, ktorá nám pripravila ovocie a pyramidu zdravia!

Dobrý deň všetkým našim úžasným členom ŠKD,

Rádi by sme vás všetkých srdečne privítali v našom "Zdravom týždni", ktorý sa stal možným vďaka nášmu  vedeniu kuchárok. Naša vedúca a jej tím kuchárok sa postarali o to, aby sme si mohli vychutnať zdravé jedlo - občerstvenie, ktoré nám prinesie veľké množstvo energie a vitality.

Navyše, myšlienka Pyramidy zdravia nám ukazuje, že malé kroky môžu viesť k veľkým zmenám v našom živote. Každý z nás môže prispieť k zlepšeniu svojho zdravia, a tým aj k lepšiemu životu. Pyramidu zdravia si môžeme aplikovať nielen v tomto týždni, ale aj vo všedných dňoch.

Tento "Zdravý týždeň" nech je inšpiráciou pre nás všetkých na našej ceste ku zdraviu a dobru.

• SVIEČKA ZA NENARODENÉ DETI

• 25. 10. 2023
          • 2. novembra si pripomíname všetky počaté deti, ktoré sa nemohli narodiť. Pozývame k zapáleniu sviečky na cintorínoch, pri pamätníkoch nenarodeným deťom alebo v oknách domovov. Sviečku si môžete zakúpiť v piatok, 27.10.2023 v škole....

• Misijný jarmok 24.10. 2023

• 24. 10. 2023
          • Dňa 24.10. 2023 sa uskutočnil 30. MISIJNÝ JARMOK. Ráno o 8.30 sa konala sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla. Po sv. omši nasledovala prednáška s prezentáciou, ktorú prezentoval kňaz, MacHenry z Ghany.

Následne sme sa presunuli do priestorov školy, kde sa začal misijný jarmok. S výnimkou posledných rokov, aj tento rok si bolo z čoho vyberať, či už podľa vône alebo vzhľadu. Nechýbali rôzne druhy maškŕt - od toastov, zákuskov, vaflí cez palacinky, až po bagety, hotdogy a kávu, ale mali sme výnimočne aj zvieratka a to mačičky na pobavenie  🍰🍿☕️🍭🥪🍔

V ponuke bolo aj mnoho darčekových predmetov, rozličné ozdoby, dekorácie a ručne vyrábané predmety.

Ďakujeme všetkým návštevníkom za ich úsmev, dobrú náladu a štedrosť. Celý výťažok z misijného jarmoku bude použitý na misie v  Afrike ako aj na duchovný chod našej školy. 🥳

• Prípravy na misijný jarmok 24.10. 23

• 22. 10. 2023
          • Aj žiaci z predmetu Rozvoj zručností sa pripravujú na misijný jarmok. Ich jesenné a dušičkové aranžmány si môžete kúpiť a podporiť skvelú vec. Žiaci vyrábali všetko, od prútených vencov a krížikov, úpravu a zber bylín až po samotnú tvorbu.

• Majstrovstvá Slovenska vo floristike

• 15. 10. 2023
          • Dňa: 20.9.2023 sa konali v Piešťanoch Majstrovstvá Slovenska vo floristike - 30. národná súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou VICTORIA REGIA 2023.

Aj našu školu reprezentovalo 5 dievčat : Viktória Šlampiaková a Kamila Štellmachová z 8.A, Karin Kosturková, Klára Pješčáková a Klára Tokarčíková z 5.B.

Súťažilo 29 súťažiacich v troch súťažných úlohách. 1. Kytica pre svoj idol 2. Minecraft- aranžmán do detskej izby 3. Venček na stenu Dievčatá vytvorili naozaj prekrásne práce a každá z nich dostala od poroty orchideu v črepníku a certifikát o účasti na tejto súťaži.

Ďakujem ŠKOLE aj SLOVENSKÉMU ZVÄZU ZÁHRADKÁROV za finančnú podporu a RODIČOM za prejavenú dôveru.

Mgr. Anetta Repková